Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek az anya étrendjéve...

Szerintetek az anya étrendjével befolyásolható a baba neme? Igaz hogy aki kalóriadúsan étkezik és egészségtelenebb életmódot folytat inkább fiúkat szül, ezzel ellentétes életmódú nők pedig inkább lányokat?

Figyelt kérdés

Igazából azért merült fel bennem a kérdés mert az egyik barátnőm erről mesélt, illetve tényként állította. Nekem még nincs gyermekem, neki pedig most van útban az első. Mivel nagyon sportos, nagyon diétásan étkezik azt mondja szerinte lánya lesz.🤷🏻‍♀️

Amúgy ahogy körbe néztem az ismerőseim körében lehet van ebben valami igazság.

Szerintetek?



2020. jún. 28. 13:53
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Nem. Sehogy nem tudod meghatározni, milyen nemű gyereket szülsz.
2020. jún. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
nem ,ez nem a nőtől függ .
2020. jún. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig az apa határozza meg a gyerek nemét. Mármint az, hogy milyen kromoszómájú spermium ér célba. Vannak kutatások, amik szerint a petesejt esetleg "válogat", és nem feltétlenül rögtön az első jelentkezőt engedi át a burkán, de nem hinném, hogy ott a nemre vonatkozó megkötések lennének, inkább kémiai alapon történik ez a fajta "válogatás". Amit az anya semmiképpen sem tud befolyásolni, ezen max az apa életmódja változtathatna, legalábbis jelen orvosi tudásunk szerint.

Csak egy példa: bár nem voltam túlsúlyos mikor teherbe estem, egy kicsit sem éltem egészségesen (pizza, hamburger, elég sok alkohol hetente bőven lecsúszott), életemben nem sportoltam, lányom lesz. Egyik barátnőm sportolt rendszeresen, de ő sem vetette meg az alkoholt a terhessége előtt, viszont a sport miatt kicsit jobban odafigyelt az étkezésére, neki fia lesz. Egy kollégám egészségügyi okokból figyelt az étkezésére, világéletében sportolt, fia született. Másik barátnőm még rosszabb életmódot folytatott, mint én, el is van hízva, mégis lánya született először, majd utána jött két fiú. Egy másik barátnőm relatíve egészségesen él, sportol, vékony, neki egy fia és egy lánya van, nem volt különbség az életmódjában a két gyerek között (ebből a szempontból legalábbis). Még tudnám sorolni, az égvilágon semmi köze nincs a kettőnek egymáshoz. Legalábbis szignifikáns összefüggés biztos nincs.

2020. jún. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

:D Ja, persze.

Megkernem, hogy mutassa a tanulmanyt, amit errol olvasott.

2 fiam, sportolok, egeszsegesen etkezem. Egyik rokonom szinten, neki harom fia van.

2020. jún. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem aki ezt mondja, biztosan nem látott még messziről se biológia könyvet
2020. jún. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt ugye tudod, hogy a férfin múlik? Vagy x kromoszóma van a spermiumban,vagy y. Nem a nő dönt.


Amúgy én hagyományosan étkezek és lányom lett.

2020. jún. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Aki ilyen hihetetlen nagy butaságot mond, annak jelezd, hogy legyen szíves ily ostobaságokat nem terjeszteni! Még csak fel sem tudom fogni, miért kérdezel ilyet??? Biztosan a hamburger fiúkat alakít ki az anyákban🤦🏼‍♀️
2020. jún. 29. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ilyet még en sem hallottam, de sok “városi legenda” van a hiedelemben persze. Ennek ellenére az apa spermiumában található x vagy pedig Y kromoszóma határozza meg a születendő gyermek nemet.
2020. jún. 29. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
terhes voltál és milyen nemü babád lett?
2021. nov. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!