Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2,5 éves a fiam.Nem ül rá a...

2,5 éves a fiam.Nem ül rá a bilire. Belepisil ha mondom neki néha. Annyira megoszlanak a vélemények ,van aki azt mondja itt a jó idő, csak vegyem le a pelust és majd megszokja van aki azt tanácsolja várjak vele.Mi a jó?

Figyelt kérdés
2020. jún. 28. 14:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Neked kell ismerned a gyereked. Mennyire áll készen? Mennyire vezethető? Mennyire dacos? Jelez bármilyen módon, stb...

Ha csak te szeretnéd ezt a jó idő kevés lesz hozzá.

A fiam januárban gondolta úgy hogy neki nem kell pelenka, ő nagyfiú már a wc-re akar járni. Én meg ott álltam, hogy mit fogok kezdeni ezzel télvíz idején. Hát semmit. Itthon voltak balesetek, de ha kiléptünk az ajtón soha semmi gond nem volt.

Vagyis ha megérnek rá, mind mentálisan, mind fizikálisan akkor mindegy lesz, hogy milyen az idő.

2020. jún. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Fizikálisan szerintem érett rá, ezért nem tudom eldönteni ,hogy ilyenkor mi lenne a jó. Kaki pisilésnél szól ,HA pelenka van rajta.Ha kislánya akkor csak utána ,hogy becsorgott neki.Kaki is ment a gatyába azt se akarta megengedni, hogy levegyem neki .Ha pelus van rajta és úgy,akkor dobja fel magát az ágyra ,hogy cseréljem .
2020. jún. 28. 15:46
 3/7 anonim ***** válasza:
59%
Pedig jó lesz, ha most már szobatiszta lesz, mert ha óvodába megy, ott megkövetelik az ilyesmit. A gyerekek ugyanis, ha nem is gonoszságból, de meg szokták szólni azt, aki még pelenkát hord.
2020. jún. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
kisgatya * javít a telefonom
2020. jún. 28. 15:47
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát én is ilyesmi jelzéseknél kezdtem el. Mivel a fiad is jelez valamilyen módon, az ingert már ismeri. Ha jól értem nem csak utólag szól, hanem előre is.

Én költözés miatt Home officeban dolgoztam, amikor "eljött az idő" (3 éves volt a fiam) és könnyű volt megoldanom, hogy figyeljek rá emiatt. Ha bölcsis lett volna, marad a nyári szünetben próbálkozás, mert a bölcsben pelust adnak ugye, amíg a gyerek maga nem szól, hogy wc-re akar ülni.

Szóval pelust felváltotta a kisbugyi és ugyan egy nap többször kellett bugyit-nadrágot mosni, de pár nap múlva már szépen előre szólt és segítettem neki a bilivel.

Én utólag azt látom, hogy amíg pelus-bugyi felváltva volt rajta, addig nem tudott tisztán gondolkodni, hogy akkor most mi is zajlik magán. Egyszer bemehet, egyszer nem, ez gondolati szinten is frusztráló. Azzal, hogy nem volt más választása, úgy igazodott az új helyzethez és szépen meg is oldotta, hogy ne legyen baleset.

Viszont FONTOS! Én például azért mertem ezt a módszert csinálni, mert nem üvöltött a fiam minden befolyt pisi után, nem félt az egésztől és nem kellett erőltetni, hogy már pedig rá kell ülni a bilire. Ha tart az egésztől és láthatóan fél a folyamattól, akkor nem csinálom.


Ja és plusz egy dolog: Én úgy vettem észre a környezetemben, hogy akkor érett a szobatisztaságra a gyerek, amikor már reggelente ébredés után száraz a pelus. Nekünk egy hét száraz reggel után kezdődött a bugyira szoktatás és egyetlen egyszer történt éjszakai baleset, az is azért, mert későn ivott.

2020. jún. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm
2020. jún. 28. 21:39
 7/7 anonim ***** válasza:
5-ös re reagálva:nem kell a reggeli száraz pelusra várni, mert más a szobatisztaság és más az ágytisztaság. Sok gyerek szobatiszta de alváshoz még sokáig kellhet a pelus.
2020. jún. 29. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!