Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány gyereket szeretnétek...

Hány gyereket szeretnétek összesen?

Figyelt kérdés

#gyerek #Menbyi
2020. júl. 5. 19:59
A kérdező szavazást indított:
0
1
2
3
4
4+
100 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
63%
Van egy 8 éves fiunk, most vàrom a kislányunkat. Nem tervezünk több gyereket.
2020. júl. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Akik egyáltalán nem szeretnének gyereket mi vezérli őket erre a fórumra ebbe a témakörbe?🤔
2020. júl. 5. 20:30
 3/14 anonim ***** válasza:
64%
Egyáltalán nem szeretnék gyereket. Görgettem lefelé a gyakori főoldalán, szembejött a kérdés, láttam, hogy szavazni is lehet. Kíváncsi lettem, hány gyereket akarnak mások, így kerültem ide.
2020. júl. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Így már érthető:)

Koszi!

2020. júl. 5. 20:57
 5/14 anonim ***** válasza:
59%
Hat. Mikor egy se volt, azt mondtam 2-3. Mikor egy volt azt mondtam 3. Most ketto van es naponta valtozik, jovo tavaszig eldontjuk😀
2020. júl. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
77%
Pont, mint a 3-mas. Válaszolni nem terveztem, de mivel lehetett szavazni és állítottál be olyan opciót, hogy 0, így hát szavaztam, mert nem akarok gyereket. Bár igazából, ha te magad is adtál meg olyan lehetőséget, hogy 0, akkor nem teljesen értem a meglepettségedet, hogy vannak, akik ezt választották, nyilván számítottál rá, azért nem egytől kezdted a felsorolást.
2020. júl. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
53%
Meg annyit, h igazabol a terhesseget nem csiptem nagyon, a hatam kozepere nem kivanom megint. Szules detto. Meg az egy gyerek igy utolag wellness program a kettohoz a kepest. A kettot meg neha ötnek erzem🤣🤣
2020. júl. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
47%
4-et akartunk, de vágyunk még egy babára. 😊 Ha minden jól megy, 5 lesz.
2020. júl. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
43%
2 van, egyik lány, másik fiú. És itt még is álltunk, így lett egész a családunk.
2020. júl. 6. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
25%

Engem meglep, hogy sokaknak nem körülményfüggő a válasz -nekem viszont az-, de ettől még tiszteletben tartom a válaszukat. Hatalmas felelősség a gyermekvállalás, még nagyobb, mint szakmailag foglalkozni velük, pedig az utóbbi is nagy felelősség. A világ sajnos elanyagiasodott, de sajnos függünk is mi, emberek ettől. Nem szeretnék felelőtlenül nem kellően biztos és magas anyagi helyzetbe vállalni gyereket.


Ha nem volna tényező a pénz, akkor még mindig ott van az a tényező, hogy hány évente születnek ("szakmai ártalom", hogy több tényezőt figyelembe veszek). Régen sokáig szoptatták a gyerekeket, szoptatás alatt meg nehéz teherbe esni, és ezért 2 és fél / 3 évenkénti szülés volt jellemző, ami számomra ideális helyzet.


Kinek mi az ideális, de sok szempontból én a 2 és fél - 3 és fél évenkénti születést tartom ideálisnak, a gyerekeknek is jobb, meg nekem is jobb volna. Ha túl nagy a korkülönbség, akkor a gyerek a tesóval valszeg nem tud együtt játszani, ha túl kicsi a korkülönbség, akkor viszont nagyon el lehet fáradni a nevelésbe, gondozásba, és így kevesebb energia, idő jut a gyermekekre differenciáltan, egyénenként. Le a kalappal az ikres szülők előtt! Hát még azok előtt, akik fogyatékkal élőt nevelnek.


És itt jön képbe az egészségi állapot is. Szívem szerint átlag 3 év különbséggel kb tíz gyermekre vágyom, kivéve, ha kifejezetten beteg, fogyatékkal élő születik, mert akkor ott álljon meg "gyerekpotyogtatás", tehát szeretnék a megszületettekre fókuszálni -beleértve a már megszületett fogyatékkal élőt is-, ami a gyerekek érdeke is és az enyém (szülőké) is, és nem többet vállalni. Ha -ne adjisten- az első leendő gyermekem lenne fogyatékkal élő, akkor intenzív fogamzásgátlást tartanék ideálisnak onnantól, és marad egyke a fogyatékkal élő. Ha a nyolcadik ilyen, akkor nyolc gyermekem lenne. De hát az anyagi helyzet miatt hajlok afelé, hogy sose legyen saját gyermekem. Túl nagy felelősség a gyermekvállalás, és szinte minden pénzbe kerül, kivéve, amit alapból meg tudok adni (szeretet, részben szakértelem, idő). Semmi értelmét nem látom azon rettegni, hogy a világ mivel nagyon hibásan van berendezkedve, folyton kibekkelni azt... És rettegni, hogy ez is pénzbe kerül, az is, szinte minden, és ha épp megszűnik a bevétel, váratlanul mi lesz a gyerekekkel... Nem akarom, hogy éhezzenek. Sem állami gondozásba adni. Sőt, az se kizárt, hogy ha kifutok az időből, akkor intézetis pici gyermeket örökbe fogadnék talán, bár arról nem vagyok képben, hány éves korig fogadhat örökbe egy szülő. Gondolom 60 felett nem.

2020. júl. 6. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!