Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért ilyen ellenségesek...

Miért ilyen ellenségesek egymással az anyák?

Figyelt kérdés

Akár a baba klubbot, akár a sulit, ovit, akár a gyk-t nézzük, folyton a rosszindulat megy. A vádaskodás, okoskodás, versengés...


Bezzeg az én gyerekem stb. mondtatok. Az én terhességem..

Az én szülésem...szoptatás, tápszer, mozgásfejlődés. Mind-mind csak vitaforrás.


Inkább össze kéne tartani, segíteni egymást, nem?


De őszintén, nem értem mire ez a nagy versengés és ellenszenv?!



(Mindig tisztelet a kivételnek!)


2020. júl. 6. 18:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%
Én úgy vagyok velük mint a kutyásokkal: messze elkerülöm őket, főleg ha összeverődnek. Teljesen le lehet épülni mellettük, nagyon fárasztóak.
2020. júl. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Mert a nők egymás fölé akarnak kerekedni, mindegyik azt gondolja, hogy különb a másiknál, és emiatt szeretik a másikat lenyomni, azt fitogtatni, hogy ő jobb.


Én az antiszoc viselkedés híve vagyok, engem nem érdekelnek a játszóteres, babaklubos, meg kb semmilyen nőtársam véleménye nem tud megindítani és én se szeretem megosztani másokkal az enyémet.

2020. júl. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%

Nálunk a baba klubban normálisak hál istennek.

Amúgy az ilyen emberek minden másban is ezt csinálják. Én benne voltam szülés előtt egy fb csoportban. Nem volt 2 hónapos a kicsi, ki is léptem.

2020. júl. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%
Ezek általában olyan nők, akikre magasról szarik a férjük, ezért szomjaznak bárminemű pozitív visszajelzést. De egy fórumon ilyet nem kaphatnak, viszont ha másokat lealázhatnak, az majdnem ilyen jó.
2020. júl. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
94%

Ez az élet minden területén megfigyelhető, szerintem.

IT-ban dolgozom, nézz át a Programozás rovatra, megy a fütyiméregetés egész nap.


Főleg az ilyen névtelen helyeken tapasztalatom ezt kifejezetten. Mintha az egész napi stresszt azzal vezetnék le, hogy pár embert random elküldenek a fenébe, leszólnak, megszólnak, stb. és így talán nem a család kapja a nehezét.


Az anyukáknál ugyanez. Gondolom begyűlik a feszkó, és itt vezetik le.

2020. júl. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
80%
A fenti válaszok melett szerintem az "ősanya kultusz" is sok szerepet játszik ebben. Sok nőnek kb az a teljes személyisége, hogy ő anyuka. Ők szeretik azt képzelni, hogy a gyereknevelést csak egyféleképpen lehet jól csinálni, és az pont az, ahogy ők csinálják. Így ha egy másik kommentelő egy, az övéktől eltérő módszert javasol BÁRMIRE, akkor úgy érzik, hogy őket személyükben sértették, ezért is regálnak ennyire rosszindulatúan.
2020. júl. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
96%
A nőkben alapból benne van a versengés egymással. Ha még nincs gyerek, akkor abban merül ki, hogy ki a szebb, a vonzóbb, az okosabb stb. Mikor már gyerek is van, akkor ő kerül előtérbe és rajta folytatódik a versengés, kié beszél, indul el előbb, ki meddig szoptatta stb.
2020. júl. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is kiléptem egy fb csoportból emiatt. Ment a tyúkok kárálása, a kölykökkel villogás: nézzétek 5 hónaposan áll, 6 hósan mászik, egy évesen kvantumfizikus... Haggyukmár....
2020. júl. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
8 Igen igen. Ez ment ott is. Egyik kitett egy képet v videót, hogy az ő gyereke már.... Alatta meg ment az enyém már ekkor meg az enyém már ezt. 🤦🤦🤦 Hasonló okból egy ismerőssel is megszakítottam a kapcsolatot.
2020. júl. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
47%
Mert a nők ilyenek. Ezerszer bunkóbbak egymással,mint a férfiak.
2020. júl. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!