Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Miért vagytok ennyire...

Anyukák! Miért vagytok ennyire ellenségesek egymással?

Figyelt kérdés
Én 3 lány gyermeknek vagyok az anyukája: egy 14 évesé, egy 12 évesé és egy fél évesé. Nagyon szeretek itt válaszolgatni a kérdésekre, igyekszek tanácsokat adni és nem bántani másokat mégis azt veszem észre, hogy sokszor érkezik cinikus, bántó komment egy-egy kérdésre de főleg olyankor, mikor az édesanyák arról kérdeznek, hogy miért baj az, hogyha elmennek bulizni, tanulnak gyed alatt, vagy esetleg szépek akarnak maradni. Én területi képviselőként dolgoztam, aztán ugyanúgy, mint a férjem, háziorvosnak tanultam gyed alatt. Nemrégiben lettem én is háziorvos úgy, hogy az utolsó vizsgámra úgy tanultam, hogy a férjem elvitte a gyerekeket gombázni - a legkisebbet is. Nekem anyukám is sokat segít és rengeteg rendezvény van nálunk, legutóbb medence avató volt. A medence építésénél én is segédkeztem. Azt veszem észre, hogy általában azok az anyukák ellenségesek, akiknek nincs úgymond céljuk az otthon töltött idő alatt. Az én első gyermekem nagyon hasfájós volt: csak a karomban volt el, ringatni kellett, ha letettem sírt. Akkor pihentem egy órát, mikor a férjem hazaért. Utána kelhettem fel szoptatni. Néha a szoba közepén sírtam a fáradtságtól. Második gyermekem még most is van, hogy felkel éjjel, a harmadik pedig az arany középút. Tehát én mindenféle babatípust ismerek. Az elsőnél tényleg semmit sem tudtam csinálni az alváson kívül, a másodiknál már segített a nagylányom és most, a harmadiknál is nagyon nagy segítségem. Amikor a második kislányommal voltam várandós, akkor építettük a mostani házunkat, amennyit bírtam, segítettem, pl kaját főzni a férjemnek és a barátainak. Most, hogy a harmadik is már 2 éves, nem könnyebb, de nem is nehezebb. Jó szervezés kérdése no meg persze hálás vagyok, hogy van segítségem mind anyukám, mind a nagyobbik és a középső lányom részéről. Mindketten kitűnő tanulók. Én bevallom, sokszor támaszkodok anyukámra, minden hétvégén itt van nálunk. Mégis, sokszor olvasom, hogyha anyuka vigyáz az unokára, akkor a szülő csak "lepasszolja" a lányát. Nekem nagy segítség, a harmadikat is csak azért mertem bevállalni, mert tudtam, hogy itt van. Néha elmegy a két nagyobbikért az iskolába kocsival. A tanuláshoz sosem kértem tőle segítséget, azt mindig a férjemmel ketten oldottuk meg. Most vettünk körzetet nekem tehát megérte, mert én is azt csinálhatom, amit szeretek. Nem vagyok minta anyuka. Vannak hibáim, de nagyon szeretem a gyerekeimet. Sokat foglalkozok is velük, mint a példa is mutatja, hogy kitűnő tanulók, zongoráznak, gitároznak, a középső most lovagolni jár. Én korszerűsítettem a háztartást, robot porszívó porszívóz, mosogatógép mosogat, hetente egyszer takarítónő jár viszont így is "pakolok". Amit a harmadik szétpakol azt én össze :D Eljárok kéthetente a kozmetikushoz, szemöldököt és szempillát csináltatok. Havonta egyszer beütemezek fodrászt is és a legjobb barátnőm csinálja a körmömet, aki mint kitalálhatjátok, körmözik. Miután a két nagyot elvittem iskolába és a kicsivel bevásároltunk, itthon tornázok, amíg ő pakol. Hétköznaponként rendeljük a kaját, hétvégente én főzök. Hétköznaponként azért tartom feleslegesnek, mert a két nagy eszik a suliban. Most persze, hogy nyári szünet van, én főzök. Havonta van nálunk valamilyen rendezvény, főleg tavasszal, mert sok születésnap, névnap esik ilyenkorra. Illetve sógorom is sokszor átjön a barátnőjével, nekik most 2 hónapos a lánykájuk. Ők még nem tartanak ott, ahol mi, de nagyon tisztelem és becsülöm őket, mert sógornőm egy 2 hónapos baba mellett is kitakarítja a lakást napi szinten, főz napi szinten és egyetemre jár levelező tagozaton. Neki hál istennek nem hasfájós a babája. Ő is tud támaszkodni rokonokra, ránk is holnap pl bulizni megy a párjával. Tudom, ezt is sokan elítélik, de úgy oldja meg, hogy az esti fürdetés és etetés után "lépnek le", mikor már elaltatta a pici babát. Éjszaka nem kel, így sok dolgunk nem lesz vele és mint keresztanyja, szívesen vigyázok a keresztlányomra. Tudom, hogy sokan elítélik ezt is, bennem is csak azért fogalmazódott meg ez a kérdés, mert mostanában látom, hogy sok vita van ezen az oldalon és jó lenne tiszta vizet önteni a pohárba.
2017. júl. 14. 12:40
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
*Bocsássatok meg, nem figyeltem oda és rosszul írtam le a harmadik gyermekemnek a korát: 2 éves, 2015. áprilisában született
2017. júl. 14. 12:41
 2/20 anonim ***** válasza:
57%

Ezt minden heten megkerdezi valaki, ma pl. mar volt is ilyen kerdes, hogy miert lett ilyen az oldal, miert szolnak be egymasnak.

En anno 400 oldalas konyvet irtam az anyuka-harc jelensegrol.

Szoval ez orok dolog, nem valt vilagot sajnos ha ezerszer is vegigragjak a normalisabbak.

2017. júl. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Belinkelnéd a kérdést? Én nem találom, de nagyon érdekel ez a téma!
2017. júl. 14. 12:51
 4/20 anonim ***** válasza:
65%
Mi külföldön élünk és nálunk szerencsére nem jellemző, amit leírtál. Több országban is éltem már, ebből egy ázsiai, 2 nyugati, 1 északi és azt kell mondanom, hogy messze a legbunkóbb, legbutább nép a magyar közülük. A magyarországi magyarra gondolok, mert a székely legalább összetartóbb és szorgalmas. Főleg a nőkre igaz, amit írtam.
2017. júl. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
22%
Még egy megjegyzés. A legtöbb magyar anya és feleség csapnivaló ahhoz képes, amit a többi országban láttam, látok.
2017. júl. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
70%

Akkor kapsz tőlem is egy bunkót, hisz ez volt a rejtett cél, megint vitát gerjeszteni, ugye?


Gyed alatt háziorvosnak? Na ne röhögtess! 7-10 évig voltál gyeden akkor?

2017. júl. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Gyed alatt fejeztem be..
2017. júl. 14. 13:10
 8/20 anonim ***** válasza:
79%

"A legtöbb magyar anya és feleség csapnivaló ahhoz képes, amit a többi országban láttam, látok."

Tipikus példája annak a jelenségnek ez a válaszoló, amiről írtál. Nyilván ismeri az összes külföldi és magyar anyát/feleséget, hogy ilyen sarkos véleménye van...

2017. júl. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
71%

Rengeteg anya besavanyodik otthon.

Aztán nem a családot osztják ki, hanem itt név nélkül egymást.

Szvsz, aki otthon el van nyomva vagy boldogtalan, itt az a legbunkóbb. Hisz megteheti. Név nélkül a legbátrabbak 🤣

2017. júl. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Nekem csak egy kérdésem van: a válaszoló mondja már el, hogy milyen a legtöbb feleség, ha nem olyan, mint a magyar? Őszerinte a magyar anyukák/feleségek milyenek?
2017. júl. 14. 14:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!