Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » CSOK/babavaro hitelesek,...

CSOK/babavaro hitelesek, hogyan kuzdotok meg a nehezsegekkel?

Figyelt kérdés

Ha nem sikerul teljesiteni a felteteleket?

Vagy valamiert nem tudjatok/ nem fogjatok tudni fizetni?


Esetleg van olyan, aki megbanta, hogy felvette?



2020. júl. 9. 18:53
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
28%
Miért bánta volna meg bárki is? Ingyen tíz milka a semmiért.
2020. júl. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
55%
1es, csakhogy az a 10 millió semmire sem elég ha olyan paraméterekkel rendelkező házat kell venni belőle ami a feltételekben áll, az ott kezdődik hogy 15-20 millió, és ez még nem egy Budapest közeli településen lévő ingatlan az emberek jelentős hányadénak még kell hitelt is felvennie hozzá, valamint 3 gyerek felnevelése bőven többe kerül mint 10 millió.
2020. júl. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
52%
De mint tudjuk nem a pénzért tojod a gyereket, hanem mert gyereket akartál. Ugye? A babaváró szerintem szabad felhasználású. Szomszéd kocsit vett belőle. És anyósnál lakik.
2020. júl. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
76%
babaváró igen, de az nem is 10 milla ingyen pénz. Igen nem azért vállal az ember gyereket, de a csok-ot felvevők nagy többsége azért vállalt plusz 1 gyereket hogy megkapják a pénzt, de azzal nem kalkuláltak hosszútávon mennyi többletkiadással jár plusz 1 gyerek.
2020. júl. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
52%
Miért lennének nehézségek? CSOK-ot az vesz fel, aki már eleve jól él. Aki nem,az miért veszi fel, miért hiszi, hogy olyan vagány csok-os házban lakni, mikor a betevőre sem futja a minimálbérből?
2020. júl. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
5%
Semmivel, mivel adómentes lett. Ez azt jelenti hogy amit tőlem levonnak 140-150000 forintot havonta, tőle csak 30-40000 forintot. Plusz a többi.
2020. júl. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
73%
2. A babaváró hitel szabad felhasználású , arra költöd amire akarod, a kutya sem kérdezi meg. Nincs semmiylen feltétel benne..a csok már más tészta. Mi felvettük és nagyon jól jött , 5 éven belül amúgyis akartunk gyereket , ahogy felvettük rá 2 hónapra sikerült a baba , a héten fog megszületni , most pl. Szüneteltetni is tudtuk a fizetést évekre. Így már kamatmentes is , szóval ezt megbánni nem igen lehet. Ennél jobb feltétellel hitelt nem kapsz.
2020. júl. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
91%
Addig nyújtózkodtunk, amíg a takaró ért. Két gyerekre vettük fel a csokot, megszületett a második. Nem akartunk a pénz miatt "gyereket" gyártani, így csak annyit írtunk alá, amennyit minden támogatás nélkül is fel tudnánk nevelni. A piaci hitel felét már visszafizettük.
2020. júl. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
62%
Haver adómentes lett. Csok hitelt az adóból megmaradó pénzből fizeti, Hozzám képest lesz ingyen egy új háza. Ne sírjatok.
2020. júl. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

En nem kovettem a valtozasokat es nem is vettem fel. Csak lattam mostanaban par riogato cikket, hogy sokan bele fognak bukni - mondjuk ebben ketelkedek.


Egyebkent en meddo vagyok es egyedulallo, ha akarnam sem tudnam igenybe venni. :)

2020. júl. 9. 19:13
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!