Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más is szokta úgy érezni,...

Más is szokta úgy érezni, hogy nem szereti őt a gyereke?

Figyelt kérdés
Mert én elég gyakran sajnos. 18 hónapos kislányom van. Mindenki érdekesebb, mindenkivel jobb játszani. Nem volt szeparációs szorongása. Apa, mama, papa, nagybácsi és nagynéni nevét, de még a kutyáink nevét is előbb mondta mint azt hogy anya. Velem van csak nyafizik vagy üvölt. Mindig foglalkoztam vele, válaszkész voltam, vagyok, nem hagyom sírni, játszottam vele és most is játszanék ha akarna, szeretem őt nagyon. Ma azt sem hagyta, hogy megvígasztaljam.. Elesett, picit sírt, felvettem és 2 kézzel nyúlt inkább a nagymama felé, sírva hívva őt. Nagyon rosszul esik.
2020. júl. 19. 21:49
 1/9 anonim ***** válasza:
15%

Na majd itt jönnek azok az anyák, akik ennyi infóból megállapítják, hogy "nem veled van a baj, szeret téged, te vagy neki a legfontosabb" stb...


Ha megerősíteni akarod magad, jó helyre írtad ki a kérdést 🤦‍♀️

2020. júl. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

22 hónapos a fiam, és csak most lett anyás, de nagyon. Csak én altathatom, ha kimegyek valahova anyazik ordítva, és még sorolhatnam. Az én nevemet mondta utoljára, mama, papa, apa minden volt.

Eddig mindenki jó volt neki, nem foglalkozott velem. A szeparacio nálunk is kimaradt.

Nálatok is el fog jönni, de hidd el, jobb volt mikor jól el volt mindenkivel...

2020. júl. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%
A nagyok nekem nagyon anyásak voltak piciként, a legkisebb viszont most, másfél évesen kezdi észre venni, hogy én is a világon vagyok, nem csak az apja. 😄
2020. júl. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%
Hagyd ott a mamánál egy napra. Rohanni fog hozzád! Ez tuti. Szeret csak te uncsi vagy,mindig vele vagy. Na ha nem látna egy napig....
2020. júl. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%
Nekem 4 és fél hónapos a kisfiam, én vagyok vele egész nap, nyilván az apja érdekesebb neki mikor hazajön. Ettől nem érzem úgy, hogy nem szeretne.
2020. júl. 20. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%

A minap kinyitottam az ajtót, hogy kirakják vmit a folyosóra. Az ajtónyitás hangjára rohan a fiam, hogy:

-Apa! - de meglátta, hogy én vagyok - Óh csak anya az!

Nem vagy egyedül, sokkal többen vagyunk, mint gondolnád.

Lehet azt mondani, hogy de igenis szeret, hisz szüksége van rád, mert te kellesz ha beüti magát, ha beteg, ha-ha-ha!

De valljuk be ez egyelôre inkább afféle szolgálólány érzetet ad inkább.

Kislányokkal még nincs etéren tapasztalatom (7hetes a lányom) a fiúk/férfiak másképp működnek. A fiamnak nagyon sok mindenben csak én vagyok a jó (altatás, ha fáj vmi, stb) de ha pl vmi mókáról vagy játékról van szó, ha vmi vicceset vagy kikapcsolódót kell csinálni max szamár lehetek ló helyett aki az apja.

2020. júl. 20. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az anya es gyermek közti kaocsolat az ösbizalomrol szol (amikor az anya van ott ha baj van, ha hasa fàj, anya tanitja a bilire is, anyàval fedezi fel az ételek izeit, stb)

Nem arrol ami a nagyi es/vagy apa közti tipusu szeretet, hogy minden addig szèp mig nevetünk. Meg apa munka utan megfürdette.


Az ösbizalom ennél sokkal magasabb szintü ezert is tudja a gyerek hogy nem nagyi meg a szomszed Jucus az anyja, akivel nagyokat kacag csak.hanem az aki mindig ott van vele szimbiozisban.

2020. júl. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy ilyen elvárásokkal vagyunk a gyerek felé. Neki nem az a dolga, hogy minket a szeretetéről biztosítson. Keresd az érzelmi kielégülést máshol, és legyél elégedett annyival, amennyit a gyereked most adni képes. Ő ilyen, lehet, hogy később lesz másmilyen is.
2020. júl. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
56%
Lányomnak is volt ilyen időszaka.Sőt volt hogy elfutott előlem ha vígasztalni szerettem volna és úgy csinált mintha miattam esett volna el. Kinötte.Szerintem tök gáz ha valaki irigyli az apától a gyereke szeretetét, vagy a nagyszülőktől.Egyreszt nekik is jár,ha jól csinálják a dolgukat, másrészt jó hogy legalább nagyszülők vannak,mert VANNAK az enyemnek csak nagymama van vele is ritkán találkozik.
2020. júl. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!