Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha gyereket...

Mit tegyek, ha gyereket akarok, de nincs meg hozzá az anyagiak?

Figyelt kérdés

25 vagyok, szeretnék 30 alatt szülni, 30 fölött már nem biztos, hogy vállalnám már.

Nagyon vágyom egy gyerekre, és a férjem is, de még mindig nem tudtuk megteremteni azokat az anyagi dolgokat, amik szükségesek egy gyerek felneveléséhez, és nem is mostanában lesz ez megteremtve.

2 szobás albérletben lakunk, az ingatlan árak az egekben, házunk lehet már sose lesz. Szerintem nem ideális egy gyerekkel albérletben lakni, mert garantált a 2-3 évente költözés. Nem tudnánk annyi mindent biztosítani a gyereknek és nem szeretném, ha emiatt kinéznék őt az osztálytársai és barátai, mint ahogy engem kinéztek anno. (Nem azt mondom, hogy mindent megvennék neki, de van egy szint, amit biztosítani kell.)


2020. júl. 26. 14:17
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
44%

Ha anyagiak nincsenek meg és mire megteremtitek a feltételeket addigra meg saját érzéseid szerint (mert szerintem manapság rengetegen szülnek 30 felett, de amúgy albérletbe is)öreg leszel szülni, akkor egyszerűen engedd el a dolgot és ne legyen gyereked.Ennyi.

Az ember rengeteg mindent szeretne, elképzel és igen van hogy az életben nem minden úgy alakul és vagy így, vagy úgy de kompromisszumkésznek kell lenni.Ha neked ez nem megy, akkor rossz lesz az életed.

2020. júl. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
84%

Mondanál példát, hogy miért nézik ki az osztálytársak egymást? Anyagi szempotból.


Nekem anno egy ilyen osztálytársam volt, de ő szegénykém szó szerint a putriban élt az alkesz anyjával, és büdös volt... (Hozzáteszem, hogy önerőből(!!!!) kivakarta magát ebből a helyzetből, és most vidéken egy szerény, de tisztességes életet él.)

2020. júl. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
86%

Mit tegyél? Formáld a gondolkodásmódod!


1. Mit tehetnél azért, hogy előrébb lépj a karrieredben? Tanulsz?

2. Miért kellene 30 alatt szülni, amikor 40-ig még statisztikailag sincs semmi baja annak a gyereknek?

3. Miért kellene mindent megadni neki? Mert téged anno primitív emberek cikiztek, mert albérletben laktatok?

4. A jövendőbeli fiktív osztálytársainak a véleménye miatt nem adsz neki esélyt az életre?????

5. A férjed mit szól mindehhez, amit itt felsoroltál? Ő hogy érez?

2020. júl. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
98%

Kicsit be vagy kövesedve agyilag, így huszonévesen. Mi ez a 30-as plafon és miért? Kit érdekelnek a leendő osztálytársak? Ha nincs pénz gyerekre, akkor mi a kérdés? :D

Szerintem várj még 10 évet, amíg agyilag és pénzügyileg is felnősz a feladathoz, mert ez így inkább egy vicc.

2020. júl. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
98%

24-25 évesen énbis azt gondoltam, hogy 30 felett nem szülök..


A gép azt dobta, hogy mind a 3 gyermekemet 30 felett sikerül...


Albérlettel sincs semmi hond..

Amúgy az osztálytársainak miért kell tudni, hogy albérlet?


Nekem fogalmam sincs , hogy az osztálytársaim milyen jogviszonyban laktak

2020. júl. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
94%

Ez is olyan, hogy 15 évesen a 25 milyen rohadt komolynak tűnik. Így 36 éves fejjel olvasva téged meg csak röhögök. A 30 az már öreg, mi? :DDD


Nem csak anyagilag van még szükséged időre! Még fel kell nőni először.

2020. júl. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
83%

Egy 30-as nő még abszolút fiatalos, egészséges és lehet ideális korban a gyerekvállaláshoz. Egyébként miért is kéne annyi minden a gyerekvállaláshoz??? Nekünk előbb volt gyerekünk, mint saját házunk, saját autónk. Aztán most minden van. Segítség nélkül. 33 éves vagyok, a fiam lassan 10. :)

Egyébként meg számtalan ember él albérletben és akkor mi van? Nem kell 3 gyereket vállalni, elég 1 is, 1 gyerekkel pedig az évek folyamán gyűjtögethettek és mehettek egy nagyobb albérletbe. Vagy gyűjtögethettek önerőre, aztán pedig vehetettek fel hitelt, igényelhettek állami támogatást a gyerek után, ha úgy van és vesztek egy saját házat. Mi a probléma? Nem értem. Ha van miből fizetni az albérletet, ha mindkettőtöknek van munkahelye, akkor miért is ne lenne alapja a gyerekvállalásnak?

2020. júl. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
76%

Fiatal vagy, 25 éves. Ha kevés a fizetésed, képezd át magad levelezőn, válts szakmát, dolgozd be magad. Férjed ugyanez. Nyissatok 2 lakáskasszát is. Gyűjtsétek oda a pénzt, megtérül. Nem kell 30-ig szülni. Én 32 évesen doktorálok, 35-re tervezzük a gyereket, pedig adott minden.


Babaváró önerőnek is jó, ha van két normális fizetésetek, és nem 60 milliós kacsalábon forgó 3 szintes házat akartok, hanem valami szerényet aminek a tetőtere később beépíthető, az járható út, ha (!) félre tudtok tenni jópár havi megélhetésre, hiteltörlesztésre.

2020. júl. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Nem akarok 50 éves vénasszony lenni a gyerekem ballagásakor.
2020. júl. 26. 16:02
 10/26 anonim ***** válasza:
97%
Egy 50 éves számodra vénasszony? Na jó azért ez sokat elárul rólad.
2020. júl. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!