Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megtartanátok a gyereket, ha...

Megtartanátok a gyereket, ha meglennének az anyagiak, de nem készültetek fel erre?

Figyelt kérdés

Múlthéten mutatott pozitívat a teszt, de ledöbbent mindenki, mert gyógyszert szedtem, az orvos szerint akkor történhetett, mikor elkaptam egy vírusos betegséget és arra kaptam egy gyógyszert, aminek elvileg egy másik orvos szerint semmit nem kellett volna befolyásolnia. Nagyon nem akartam és azóta nem akarok senkivel beszélni, egyszerűen magamba fordultam, hogy átgondoljam a továbbiakat. Az én szüleim egyáltalán nem örültek, de anyu szerint az abortuszt felejtsem el. A barátom meglepődött, de ő sem akar hallani arról, hogy elvetessem, szerinte ő már erre érett. Az ő szülei pedig egyenesen ragaszkodnak ahhoz, hogy megtartsuk, mert vidékiek, fontos nekik a család stb. Én meg szörnyen dühös vagyok, hogy ez megtörtént. Ott van egyrészt az, hogy van lakás, van munka, de még tanulok, van vissza egy évem a mesterdiplomából. A barátom már dolgozik rendesen, de elég szabados az életmódja. Másrészt pedig hogy lelkiekben nekem még kéne ehhez legalább 6-8 év. Félek a műtéttől, meg mi van, ha mégis képes lennénk neki jó életet nyújtani. De túl gyorsan és váratlanul jött ez az egész, egyszerűen nincs kedvem beszélgetni senkivel, mert nem tudom nyugodtan átgondolni a dolgokat. Más örülne, ha összejönne, de én meg ezt nem így terveztem és még mindig nem hiszem el, hogy velem történt meg pont.

Akik hasonló helyzetben voltak, hogy 20-22 évesen lettek terhesek, mit tettek? Érdekelne bárki tapasztalata, mert ez egy nagyon nehéz időszak.

22/L


2012. okt. 16. 18:24
1 2 3 4 5 6 7
 1/68 anonim ***** válasza:
34%
Elvetetném, nem érdekelne ki mit mondd. Ne rontsd el az életedet egy gyerekkel 22 évesen. Én 21 vagyok és szóba sem jöhet az ilyesmi, persze nem tudom te hogy tervezted a jövődet, terveztél-e egyáltalán... Nekem vannak terveim, és ami ezek között nem szerepel, az nem fog megtörténni és pont. Mondom, nem tudom te milyen ember vagy... de én tuti megbánnám és nem tudnám szeretni azt a gyereket aki tönkretette a jövőmet. És tudom, hogy vannak akik azt mondják, de amikor a kezedbe fogod akkor minden más mert azonnal megszereted, blabla... ezek csak a hormonok és ösztönök miatt történnek, ha le akarsz süllyedni egy állat szintjére aki nem az eszével gondolkodik hanem az ösztöneivel, akkor hajrá, tarts meg, sok boldogságot.
2012. okt. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/68 anonim ***** válasza:
83%
Ha anyagiak megvan és egy biztos kapcsolat, akkor igen. Én most 23 vagyok, de már 2 éve együtt élek párommal, ha összejönne véletlenül, megtartanám. De más miatt nem szülnék, mert ők azt mondják.
2012. okt. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/68 anonim ***** válasza:
90%

Én 21 éves vagyok, lassan egy éves a kisfiam. Én sem így terveztem, rengeteget hezitáltam. Az apuka nem kért a gyermekéből, "csak" az én családom állt mellettem. Anyagilag nincs problémánk, saját lakásom van (édesanyámtól örököltem, ő sajnos meghalt már). Édesapám jó ember és bár nem örült elsőnek a dolognak, rám bízta a döntést, nem kényszerített semmire. Én abortuszra is bejelentkeztem, végül nem mentem el, nem bírtam megtenni. Sokat agyaltam az örökbe adáson is, de persze a hónapok alatt, ahogyan éreztem minden kis rezdülését a pocakomban, kétségtelen volt, hogy Ő bizony velem marad.

Azóta sem bántam meg a döntésemet és bár rengeteg lemondással jár, mindent kárpótol az a mérhetetlen szeretet amit érzek iránta.

Nézd, már csak 1 éved van hátra. Nem mondom, hogy könnyű lesz, de mellett ott van még az édesapja is, sikerülni fog befejezni a sulit, csak szervezés és kitartás kérdése. :)

Bárhogy is döntesz, remélem nem bánod meg, mert egyik döntést sem lehet visszacsinálni.

2012. okt. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/68 A kérdező kommentje:
Szerinted beveszek olyat, amire rá van írva, hogy "ne vedd be te hülye, mert terhes leszel"? Homeopátiás gyógyszerről, amire azt mondja a háziorvos, hogy az égvilágon semmit nem befolyásol és a rövid tájékoztatón sincs ilyesmi feltüntetve, mégis honnan gondoltam volna, hogy ez lesz?
2012. okt. 16. 18:43
 5/68 anonim ***** válasza:
63%

Én egy idős vagyok veled,és nem tartanám meg,bár nekem nincs is gyakorlatilag semmilyen anyagi hátterem,kettőnknek is nagypn húzósan elég a barátommal ami van.

Ezt neked kell eldöntened . Én legalábbis biztosan nem alapoznék egy ilyen komoly döntést internetes,anonim "közvéleménykutatásra" . Elsősorban a te felelősséged,látott már olyat a világ,hogy apuka otthagyta a saját gyerekét+ anyját a szarban . A szülőknek meg mi köze van ehhez? Ha ti el tudnátok tartani a gyereket,akkor szerintem nincs beleszólásuk ,persze a véleményüket ki lehet kérni . Ha az abortusz mellett döntesz neked kell elvislened,nem a pasidnak meg a szüleinek ,ha megtartjátok akkor úgyszintén ...

Mióta vagytok együtt a barátoddal,és mit jelent az ,hogy szabados az életmódja?

2012. okt. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/68 anonim ***** válasza:
66%

Köszönöm a lepontozást. Igazatok van, sokkal jobb döntés lett volna kikapartatnom magamból egy már majd' egészen kisbaba formájúra fejlődött 11 hetes magzatot, hogy dobják a szemetesbe, csak mert szerencsétlenül jött ki a lépés.

Nem vagyok abortuszellenes, nem ítélem el aki elvégezteti, hiszen én is elakartam de annyira utálom, hogy ha le merem írni, hogy BOLDOG vagyok így is és képes vagyok tanulni is gyerek mellett, akkor jól lepontoznak, lealáznak ismeretlenek, mert ők aztán sokkal jobban tudják hogy nekem hogyan kellene élnem a saját életemet. Hát gratulálok!

2012. okt. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/68 anonim ***** válasza:
84%

Megtartanám, ha már így alakult.

Sulit lehet folytatni, segítségetek van, szeretitek egymást, párod is, nagyszüők is vállalják.

2012. okt. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/68 anonim ***** válasza:
75%

3 gyermekes vagyok,de ez a véleményem:hegy te ezt már magadban eldöntötted,de még nem mered kimondani.Vetesd inkább el,mert egy ilyen nem kell a gyerek,nem vagyok rá felkészülve -érzés később 100 % ,hogy a nem kívánt ,de megszületett gyermeken csapódik le.......nem kell ragoznom,ugye ?!

Üdv és minden jót ! Ja,a te tested,te szülnél,te lennél az anyja,NE A TÖBBI NAGYOKOS ROKON DÖNTSÖN MÁR HELYETTED !!!!!!!

2012. okt. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/68 anonim ***** válasza:
60%
Egy évvel fiatalabb vagyok nálad, még van hátra pár évem az egyetemből, de biztos, hogy megtartanám (anyagilag nálunk sem lenne akadálya)! Nem bírnám megöletni a saját gyermekem csak azért, mert nem terv szerint jött (én óvszerbaba vagyok, egyébként). Nagyon sokan tanulnak egyetemen pici mellett, ráadásul neked csak egy éved van hátra, ha egy icipici támogatást kapsz, fél lábbal is meglesz! Már nem vagy olyan fiatal, biológiailag a legjobb korban vagy hozzá. Szerintem, ha ennyire mindenki támogat, tartsd meg! Viszont mi nem dönthetünk helyetted...
2012. okt. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/68 anonim ***** válasza:
48%

Én nem tartanám meg. :(

27 éves vagyok, és még most sincs gyerekem - egyelőre semmiképpen nem is akarok.

Egyszerűen nemrég fejeztem be a sulit, sőt, még most is "tanulói" fázisban vagyok kvázi a munkahelyemen is. Ha most elmennék szülni, sosem lenne belőlem semmi, amiért eddig éveken át dolgoztam.

Rád ez főleg igaz, hiszen még az iskolát sem fejezted be.

Nem akarlak én semmire se rá-, se lebeszélni, ez a ti döntésetek kell, hogy legyen, csak mondom, hogy megérteném abszolút, ha elvetetnéd, és egy percig sem ítélnélek el érte.

2012. okt. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!