Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire gondoljátok biztonság...

Mennyire gondoljátok biztonságosnak ingyenes tárhelyre feltölteni a gyerekeitekről készült képeket, videókat?

Figyelt kérdés

Tudvalevő, hogy a Facebook és a Google szolgáltatásai ingyenesek, és ezért a felhasználók az adataikkal fizetnek.


A gyerekeidről feltöltött képek is ilyen adatok, sehol nem írják le, hogy a több 10000 google vagy facebook alkalmazott nem fér ezekhez hozzá, nem tudja továbbadni pl a Kaleta-féléknek.


Vagy akár képanalízis célokra felhasználni, arcfelismerő, képanalizáló adatbázist építeni, más harmadik fél szolgáltatókkal megosztani ezeket.


Rengeteg botrány tört már ki amiatt hogy a google vagy a facebook megszegte akár az állami adatvédelmi előírásokat, akár a saját maga által garantált felhasználói adatvédelmi elveket.


Ti maradéktalanul bíztok ezekben a szolgáltatókban? Pl. tényleg bizalmas képeket google photos-on vagy fb zárt csoportban megosztani, tényleg 100%-ra veszitek, hogy tökéletes biztonságban csak az látja a képeket, videókat, akikkel ti megosztjátok?



2020. júl. 26. 22:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom. De tobb 10ezer kepem van. Csak felhoben tudom ezeket tarolni. Illetve, ott is.
2020. júl. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Facebookban egyáltalán nem bízom, nincs is. Volt, de töröltem, okkal.
2020. júl. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
27%

Írd ki inkább DVD-re a fotókat videókat vagy Blu Rayre a videókat

Sokkal jobban jársz mert azok megmaradnak biztosan, egy szoftveres felhővel meg bármi történhet és akkor felhasználhatják bármikor vagy éppen elveszik minden

2020. júl. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ment mindenkinek a zöld!

Van, aki közületek fizetős felhőtárhelyet használ, ami titkosított?

Melyiket?

2020. júl. 26. 23:01
 5/13 anonim ***** válasza:
88%
Dvdre nem tul sok fer. Es az mar kb retro. Icloudban es google cloudbsn vannak. Illetve gepen. Es tervezek egy kulso vinyo mentest is.
2020. júl. 27. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Google Photosban van az összes képem, mert a telora nem fér ennyi. Photosbol szoktam biztonsági mentést csinálni a vinyóra. Én bízom benne.
2020. júl. 27. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
google photo az összes telefonal készült kėpem ott van.amit meg fėnykėpező gėpel csinåltam az a laptopon.
2020. júl. 27. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
54%
Kulso winyokon.
2020. júl. 27. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

"Sokkal jobban jársz mert azok megmaradnak biztosan, "


Van olyan 5 éves DVD-m, ami már most sem olvasható, úgyhogy óvatosan vele. Ugyanez megtörtént már külső vinyóval is. Egyiket se szakszerűtlenül tároltam.

Google drive + hdd tükrözve + legjobb képek papíralapon is.

2020. júl. 27. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

A külső winchesterről csak annyi, hogy egy barátnőmnek kb 10 évnyi fotója lett oda egy pillanat alatt, amikor a kisfia keverte az eszközt az asztalról. Egyikünk se gondolta volna, hogy ennyitol totál tönkre tud menni, de valahogy olyan szerencsétlenül esett le, hogy teljesen menthetetlen volt az egész.


Kb semmiben nem lehet 100%-ban megbízni, bármelyik megoldást választod, fennáll annak a lehetősége, hogy vagy elvesznek a képeid, vagy más is hozzáférhet.

2020. júl. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!