Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülők, ti próbáltok környezet...

Szülők, ti próbáltok környezettudatosan élni vagy nem érdekel annyira, hogy milyen bolygó marad a gyerekeitekre?

Figyelt kérdés

Oké, a kérdés talán kissé provokatívra sikerült, de a lényeg: figyeltek rá komolyan, hogy ne termeljetek hulladékot, ne használjatok műanyagot, vegyszereket, ne dobjatok ki kaját, ne vegyetek feleslegesen új dolgokat (ruhákat, használati tárgyakat), hogy ne fogyasszátok feleslegesen az erőforrásokat?


Most itt nem arra gondolok, hogy szelektíven gyűjtitek a szemetet, hanem komolyan dolgokra, esetleg olyanra is, ami plusz erőfeszítésbe kerül, de azért megcsináljátok.


Ha nem, akkor miért nem? Nem fontos nektek a gyerekeitek jövője, vagy mi az oka?



2020. júl. 25. 11:49
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
72%
Figyelek amennyire tőlem telik. Vonattal utazok (Euròpàn belül szoktam csak menni), intimkelyhet, szilàrd szappant(hajmosàshoz is) hasznàlok. Kevès ruhàt veszek, abbòl is amit lehet hasznàltan. Vìzfogyasztàsomat csökkentettem, vegyesen hasznàlok moshatò ès eldobhatò wc ,,papìrt". Kevès kozmetikumot hasznàlok (csak dezodort, nem valt be a zöld vàltozat). Kevesebb hùst, sajtot ès messziről szàrmazò ètelt kène ennem ès rövidebb ideig zuhanyoznom. Sajnos a hàztartas nem minden tagja együttműködő, ùgyhogy nem vagyunk 100%-ban zöldek. Moshatò pelenka sajnos nem vàlt be nàlunk, utòlag jöttem rà, hogy mi volt a gond. Ez nem a jövőről, hanem màr kemènyen a jelenről ès az èletminősègünkről szòl, mindenki èrzi a klìmavàltozàs hatàsait.
2020. júl. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
20%

Is-is


Nem élek csomagolásmenteswn

Nem mosipelusozok / ezt a részét utálom, hogy termeljük/


Amúgy a 110-es kuka 2 pelusos gyerekkel sem lesz tele egy hét alatt..

2020. júl. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
73%
Igen. De nem a gyerekem miatt. Már előtte is. Pl szódát töltünk, nem veszünk ásványvizet. Pedig hozzank nem jár szódás. Külön kell elmenni. Szemetet szelektíven gyűjtjük. Pedig tőlünk nem viszik el szelektíven, külön kell vinnünk. En szules előtt pl intim kelyhet használtam sajnos szules óta nem működik egyik sem, pedig már ötöt próbáltam így meg már nem igazán győzöm anyagilag, uh visszatértem a tamponhoz. Ügyfelek rá, hogy cruelty free termékeket vegyek és a csomagolásuk is újrahasznosított legyen. Nyilván nem tudom mindenből megoldani. A mosipelus nem szippantott be, uh sajna a pelenka a legnagyobb kornyezetszennyezesunk jelenleg. Meg, hogy autóval járunk, mivel az isten háta mögött lakunk. De pl nem dobom ki az elviteles dobozokat sem. Addig használjuk, amíg tönkre nem mennek. Stb. Stb. Stb
2020. júl. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
81%

Amit megteszünk: nejlon helyett horgolt zacsikkal megyünk vásárolni, szelektíven gyűjtjük a szemetet, ha valamiből van műanyagos és csomagolás nélküli is (pl kígyóubi), az utóbbit vesszük. A kert tele van zöldséggel-gyümölccsel, vannak tyúkjaink, nem is emlékszem, mikor vettünk utoljára tojást. A gyerekek tudják, mi, hogyan terem, ismerik és szeretik az állatokat. Én mosható betétet használok, lassan 2 éve nem vettem eldobhatót. Kozmetikumokból igyekszem vegán termékeket választani, az állatkísérletmentesség alap.


Amiből sehogy sem tudunk engedni: borzalmas a csapvizünk, konkrétan ihatatlan még számunkra is. Vettünk tisztítót, de azzal sem lett sokkal jobb, az egész falu vízhálózatát meg nem tehetjük mi rendbe... mi sem tudjuk legyűrni, a gyerekeknek pedig végképp nem adnám, úgyhogy sajnos a pet palackokat használjuk sokat. Igyekszünk a lehető legnagyobb kiszerelést venni, fél litereseket csak ha nagyon muszáj, inkább viszünk itthonról inni. De ezen sajnos nem tudunk változtatni.


Illetve szerintem ide tartozik, hogy nem veszünk felesleges kütyüket, ezzel sem termelünk sok hulladékot. A férjemnek és nekem is van mobilunk, plusz van egy laptop itthon és egy nyomtató-szkenner. Nincs tablet, csak mert 2 méret közt van. Nincs tv, a mainstream-et nem szeretjük, film, sorozat pedig minden fent van neten. Amikor új kamerát szerettem volna, inkább vártam vele, amíg megvehettem az álom darabot, mint hogy vegyek egy olcsóbbat, amit úgyis lecserélek...


Nagyon sok mindenben tudnánk fejlődni, de valami elindult, a gyermekeinknek pedig már ez az alap.

2020. júl. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
28%

:DDDDDDDDD milyen megfogalmazás ez? Nyilván nem foglalkozom vele, rohadjon el az egész, mit bánom én, nem? :DDDDDDDDDD


Ennyire provokatív trollnak nem kéne lenni, unalmas. Legalább taktikusan csináld, ha már unatkozol!

2020. júl. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
56%

5-ös, sajnos vannak olyanok, akik tesznek rà magasròl, mindenfèle indokkal. 3-as, szülès utàn nekem is kènyelmetlen volt az intimkehely, mooncupom volt előtte. Most egy merulàt hasznàltam, először kènyelmetlenül csùszkàlt, aztan annyira megedzette az izmaimat, hogy màr tùl puha, vàlthatok egyel kemènyebb kehelyre. Nem azt mondom, hogy pròbàld ki az összes fajtàt, de èrdemes màs magassàgùt, formàjùt, kemènysegűt kipròbàlni. Kölcsònbe ha kèrsz kipròbàlni, akkor nem költesz rà egy vagyont. Ami nem valt be, azt meg el lehet adni.

Mi ahova lehet visszük a sajàt dobozainkat, zöldsèget, gyümölcsöt, hamburgert csomagolàsmentesen hozunk haza. Sajnos az a 2 hentes, aki sajàt dobozba ad a környèken az nem eleg friss hùst tart ès kicsi a valasztèk. A felvàgottaspult pedig bezàrt a vìrus miatt :/ Tejet sem tudunk üvegben venni, 4x annyiba kerülne, pedig sokat szàmìtana.

2020. júl. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
27%
:DDD Mert a tampontól megy tönkre a Föld :DDDDD Édes Istenem! Lehet, hogy nem is fog ártani egy nagytakarítás, tényleg! Ideje pusztulni.
2020. júl. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
71%
Te intimkehellyel szórakozol, de felülsz a repülőre és elmész nyaralni 3 napra és annyi volt 10 évre a tamponspórolásnak. Fel kéne fogni, hogy van, ami jelentősen számít, és van a placebo kategória.
2020. júl. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
77%

6 sajnos már sokat próbáltam. Mindegyik más formájú és keménységű. Egyszerűen mellefolyik. Lehet pár hónap múlva már visszarendeződnek a dolgok és megint működni fog. Majd néha rápróbálok. (Merula, Meluna, yuuki, selena, LaliM a próbáltak)

Utolsó. Nem a tampontól. De tudod. Sok kicsi sokra megy. A nagybevasarlasnal sem azért fizetsz 30 ezret a pénztárnál mert vettél 2 liter tejet. Jó eg. Akkora a sötétség a fejekben. Meg azt se mondom hogy mindenki tampon fronton tamadjon. Mindenki nézzen körül maga körül és csökkentse a szemetet. Mindegy mivel. De ez a hozzáállás pont azt eredményezi, hogy SEMMI nem fog változni. Ugyan már az a pár tampon? Ugyan már az az egy zsugor víz hetente? Ugyan már az a pár plusz km autóval amit setalhatnek is? Stb stb stb

2020. júl. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
25%
Nem.
2020. júl. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!