Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért kell járni nem tudó...

Miért kell járni nem tudó babára cipőt erőltetni?

Figyelt kérdés
Ismerősöm babája már áll, de nem jár. Vett neki egy cipőt amit csak úgy tudnak ráadni, hogy a gyerek közben ordít. Ráadásul kemény talpú. Azt mondja azért kell, hogy szokja. Valóban kell ez?
2020. júl. 27. 08:49
 1/7 anonim ***** válasza:
34%
Mennyi idős? 10 hós? Egy éves? Enyémek állandóan ledobálták a cipőjüket, de nem nyáron, hanem télen, meg a kesztyűt is, utálták. Öltözni is utáltak. Nyárra én szandit vettem volna a gyereknek. Ilyen kicsi méretben a legtöbb cipő kemény talpú, hacsak nem tutyit vesz, de az otthonra való. Rosszat nem tesz neki szerintem, ha barátkozik a gyerek a lábbelivel, de csak kintre adnám rá.
2020. júl. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
10 hónapos és bent is rajta van.
2020. júl. 27. 09:28
 3/7 anonim ***** válasza:
93%
Nem kell.
2020. júl. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%

Nem kell. De nekem is van ilyen ismerősöm, aki meg van győződve róla, hogy az ő gyereke azért nem dobálja a cipőt, mert okosan hozzászoktatta odabent.

Egyébként meg ha jó a cipő ortopédiailag és méretben is. Tehát könnyű, hajlékony talpú, de a kérge erős és nem lötyög a lába széltében, de nem is szorítja, hosszban pedig max fél centivel nagyobb... nem fogja leszedni.

De még csak álldogálló, kapaszkodva lépegető gyerekre nem kell. Odabentre pedig később sem.

2020. júl. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Próbálja ki az ismerősöd, milyen kemény talpú cipőben négykézláb menni meg lábujjhegyen nyújtózkodni magasan lévő dolgokért. Vannak direkt erre az átmeneti korszakra első lépés cipők, amik puhatalpúak.
2020. júl. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell neki. Az enyem most 11 hos es van neki elso kis puhatalpu szandija, nem jar, de ha megyunk valahova mar sokszor lerakom alldogalni, mert mar nem hajlando vegig ucsorogni. Sose adnek a gyerekre cipot a lakasban🤦‍♀️
2020. júl. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen felesleges. Mi is kaptunk, pedig nem kértünk, rá is adtam 9 hónapos lányomra, de állandóan leszedte a lábáról. Egyszer majdnem el is hagytuk. Nem is erőltettem utána. Van olyan ismerősöm, aki már fél éves gyerekére adott divatos Nike cipőt, ő csak divatból tette ezt.
2020. júl. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!