Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondolsz a Debrecenben...

Mit gondolsz a Debrecenben (nem) elrabolt gyerekek ügyéről?

Figyelt kérdés
Debrecenben a Vámospércsi út végén lakunk, szinte az élménypark szomszédságában. Hallottuk, ahogy az anyuka torka szakadtából üvöltözik segítségért, de elképzelni sem tudtuk mi történhetett. Elég sok idő múlva jött ki a rendőrség, ahogy magán kívül volt a nő szerintem mentő sem ártott volna. Ma olvastam, hogy mégsem rabolták el a gyerekeket, hanem apukának lettek ítélve. Nekem csak az nem fér a fejembe, hogy hogyha tudta az anyuka, hogy apuka bármikor magával viheti az imádott gyerekeit miért nem tett semmit az ügyben? Állítólag a bíróság semmilyen megkeresésére nem reagált. Egy jól szituált, fiatal anyukáról van szó, nem tudom elképzelni hogyan gondolta, hogy ezt így meg lehet oldani. Azt a szóbeszédet is hallottam, hogy az apuka 3 éve egyáltalán nem találkozott vagy beszélt a gyerekekkel, szegények hogy halálra lehetnek rémülve. Nem értem, ha apuka joggal vitte el őket miért kigyúrt, erőszakos férfiakkal oldotta ezt meg. Szörnyű az egész, hiába állítólag jogosan vitt el őket. Szerintetek van bármennyi esélye az anyának, hogy visszakapja a gyerekeket? Annyira normális nőnek tünik, nem tudom elképzelni, hogy a gyerekek ne lettek volna nála jó helyen. Tudom millió komment van róla a neten, de egy ilyen névtelen oldalon talán őszintébben leírják az emberek mit gondolnak egy ilyen esetről.
2020. júl. 27. 20:48
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
41%

"Van ismerősöm, aki személyesen ismeri az anyukát, elvileg ő állítja, hogy nem jogosan rabolta el őket az apa."


Nekem 5 közös ismerősöm van az illetővel úgy, hogy nekem eleve 80 alatt van az ismerőseim száma (azaz, akit én visszaigazolok, az többéves ismeretség), és ők teljes mellszélességgel kiállnak az anyuka mellett. Nekik elhiszem.

2020. júl. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
69%
Nem kéne ennyi szóbeszédet hallgatnod, és pláne nem kellene egy idegen család ügyeiben vájkálnod és ítélkezned.
2020. júl. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
89%

8: "5 és 7 éves gyerekeket ritkán ítélnek az apjuknak, pláne magyar állampolgárokat külföldi szülőnek."


Ennél bonyolultabb a helyzet.

Igaz, én is csak annyit tudok, amennyit a bulvársajtó írt róla.

Szóval.

Kint éltek Spanyolországban, tehát a gyerekek biztosan spanyol állampolgárok voltak. Hogy magyar állampolgárságuk volt-e, azt nem tudom.

Mindkét szülő elég gázos lehetett. Valamin összebalhéztak, amikor anyuka jött Debrecenbe a gyerekekkel, így a férfi nem jött vele. És utána az anyuka már nem ment vissza, ezt telefonon közölte a férjével.

A férfi a gyerekelhelyezés (meg gondolom az egész válás) miatt Spanyolországban fordult bírósághoz. Az anya nem ment el a tárgyalásra, nem képviseltette magát, ami nem túl jóhiszemű hozzáállás volt. Talán emiatt is, a bíróság az apának ítélte a gyerekeket. De ebben pl. benne lehetett az a Magyarországon is követett elv, hogy a gyerekek lehetőleg ott maradjanak válás után, ahol előtte éltek.

És talán Spanyolországban gyerekelhelyezésnél nem lejt annyira a pálya az anyukáknak, mint nálunk. Tudok hasonló esetről francia apával, ahol szintén a francia bíróság az apának ítélte a gyereket.

De benne lehet ebben az is, hogy minden ország bírósága elsősorban a saját állampolgárainak az érdekét nézi.

Szóval vagy 4 éve nem volt kapcsolat az apa és gyerekei között. Hogy az apa nem kereste őket, vagy az anya tette lehetetlené a kapcsolatot, arról semmit nem írtak.

Mindenesetre az apa most érvényt szerzett a bíróság által megítélt jogának, ezért a rendőrség is megszüntette a nyomozást (mindenkit megtaláltak és kihallgattak).


Ahogy itt a gyakorin olvasom, rengeteg gond származik még abból is, ha két magyar szülő válik, és valamelyikük 200-300 km-re költözik. Itt a távolság ennél nagyságrenddel nagyobb, + kulturális különbségek vannak, + két passzív-agresszív, kompromisszumképtelen szülő van. Ez vezetett ide.


Természetesen a legnagyobb kárvallottak most is a gyerekek. Mindkét szülőnek fontosabb volt a másik legyőzése, mint a gyerekeik lelki épsége.

2020. júl. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
91%
Nekem az a véleményem, hogy soha nem vezet jóra ha a gyerekelhelyezesrol a bíróságnak kell dönteni. Illetve nekünk magyaroknak is meg kell szoknunk, hogy bizony egyre gyakrabban történhet meg, hogy apa kapja a gyereket. Akkor is ha anya amúgy nem gáz. Vagy meg ennél is gyakoribb a közös felügyeleti jog. Épp ezért igyekezni kellene felnott embereknek embernek maradni minden helyzetben. Főleg ha összehoztak már pár gyereket. Gusztustalan amikor a gyerekeken marakodnak, mint a koncon. Nekem ez a véleményem. Úgy nagy általánosságban.
2020. júl. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
82%
Nekünk is volt ilyenre példa az ismeretségi körünkben. Ott az apa nem megyar volt és külföldi nyaralás során egyik este lelépett az akkor még az egy évet sem betöltött gyerekkel. Az anyja még szoptatta akkor. Több mint fél évvel később lett meg. Nyomozott a magyar rendőrség is, de kb semmire sem jutottak. Magyar magán nyomozók találták meg végül.
2020. júl. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
62%

én azt is el tudom képzelni, hogy nem volt gyerekelhelyezés, ebben az esetben pedig anyukának ugyan annyi joga van, mint apukának, és itt a rendőrség sem tud mit csinálni, sajnos volt ilyen szitum egy 6 hós babát vittek el az anyjától, és ott is csak széttárta a kezét a rendőrség.

Ugyanakkor ha jogos volt ha nem, ezt így nem lett volna szabad. Évek óta nem látták az apjukat, olyan lelki sérülést okozott a férfi ezzel ennek a két gyereknek, amiután úgy elvenném tőle őket, mint a huzat...

2020. júl. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
100%
#13 nem feltétlenül. Spanyol lakcíme külföldinek is lehet, van erre speckó személyi.
2020. júl. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
55%
17 es vagyok és folytatom: Kettős állampolgár nem lehet, a spanyol törvények nem engedik ebben az esetben, emellett tavaly nyilatkozott apuka, hogy 3 éve küzd a gyerekeiért.
2020. júl. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
34%
Ezt történetett,valaki berakta az ausztriai vagy valamelyik német csoportba is Facebookon ott láttam.
2020. júl. 28. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
100%

Mi is ott voltunk az élményparkban, amikor történt.

Emiatt kicsit jobban érdekelt a sztori.


Nekem egy kommenten akadt meg a szemem. A lényege az volt, hogy "bekövetkezett, amitől tartottatok" . Szóval ennek biztos komoly előzménye volt és nem érte váratlanul, hogy az apa elvitte a gyerekeket.

2020. júl. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!