Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondolsz a Debrecenben...

Mit gondolsz a Debrecenben (nem) elrabolt gyerekek ügyéről?

Figyelt kérdés
Debrecenben a Vámospércsi út végén lakunk, szinte az élménypark szomszédságában. Hallottuk, ahogy az anyuka torka szakadtából üvöltözik segítségért, de elképzelni sem tudtuk mi történhetett. Elég sok idő múlva jött ki a rendőrség, ahogy magán kívül volt a nő szerintem mentő sem ártott volna. Ma olvastam, hogy mégsem rabolták el a gyerekeket, hanem apukának lettek ítélve. Nekem csak az nem fér a fejembe, hogy hogyha tudta az anyuka, hogy apuka bármikor magával viheti az imádott gyerekeit miért nem tett semmit az ügyben? Állítólag a bíróság semmilyen megkeresésére nem reagált. Egy jól szituált, fiatal anyukáról van szó, nem tudom elképzelni hogyan gondolta, hogy ezt így meg lehet oldani. Azt a szóbeszédet is hallottam, hogy az apuka 3 éve egyáltalán nem találkozott vagy beszélt a gyerekekkel, szegények hogy halálra lehetnek rémülve. Nem értem, ha apuka joggal vitte el őket miért kigyúrt, erőszakos férfiakkal oldotta ezt meg. Szörnyű az egész, hiába állítólag jogosan vitt el őket. Szerintetek van bármennyi esélye az anyának, hogy visszakapja a gyerekeket? Annyira normális nőnek tünik, nem tudom elképzelni, hogy a gyerekek ne lettek volna nála jó helyen. Tudom millió komment van róla a neten, de egy ilyen névtelen oldalon talán őszintébben leírják az emberek mit gondolnak egy ilyen esetről.
2020. júl. 27. 20:48
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
26%
Apukának sok a pénze, ezért ítélte neki a külföldi bíróság a gyerekeket. Az anyuka szuper, nem lehet belekötni, jobb helyen, jobb családi körülmények között nem is lehetne a két gyerek. Undorító az a kavarás, ami az anyát próbálja besározni!
2020. júl. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
62%
Nem lehet tudni az előzményeket, anyuka arra nem reagált, hogy hivatalosan apánál vannak elhelyezve a gyerekek.
2020. júl. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
20%
Lehet tudni az előzményeket. Az anyuka nem lopta el a gyerekeket és példásan neveli őket évek óta. Az ember nem ér egy fillért se.
2020. júl. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
72%

Nem tudjuk az előzményeket, csak annyit, hogy a gyerekek felügyeleti joga az apáé, ez tény, hiszen a rendőrség visszavonta a körözést.


Az anyukának lett volna lehetősége a bíróságon kérni a gyermekelhelyezés megváltoztatását, ehelyett úgy tűnik fogta a gyerekeket és megpattant velük, jogilag elrabolta őket. Hagy ne sajnáljam már!


A gyerekeket sajnálom, meg az apát is. Az apa ennek ellenére nem jó módját választotta a gyerekek visszaszerzésének, de ha 3 éve keresi a gyerekeit, akkor gondolom ez már a végső megoldás lehetett.

2020. júl. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
78%

Az anyuka úgy fejezte be a házasságát két gyerekkel, hogy elutazott spanyol otthonukból Magyarországra, aztán hazatelefonált a férjének, hogy nem megy vissza.

Mintha nem házasságban élt volna két gyerekkel, hanem egy féléves együttélést fejezne be (ahol nincs közös gyerek).

Szuper anyuka, példás nevelés, meghiszem azt!

2020. júl. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
44%
25, egyetértek, remélem anyuka azért legalább felfüggesztettet kap, apuka meg befektet a kölykök terápiájára és legalább a felügyelt kapcsolattartást megengedi (anyuka nem érdemli meg, de a gyerekeknek szüksége lesz rá).
2020. júl. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
73%

Ilyen esetben azért elgondolkodtató, hogy hány és hány magyar nőnek tetszik az egzotikum, a más állampolgárságú férfi. És milyen menő idegen országban családot alapítani egy 3. nemzetiségű férfival.

Arra egyik sem gondol, hogy ha válásra kerül a sor, akkor mégis mi lesz a megoldás? Gyermekeket nem lehet elszakítani sem apától, sem anyától.

2020. júl. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
88%

“ Arra egyik sem gondol, hogy ha válásra kerül a sor, akkor mégis mi lesz a megoldás? Gyermekeket nem lehet elszakítani sem apától, sem anyától.”


Hát az biztos nem megoldás, hogy fogja a kölköket, otthagy csapot-papot, megfosztja az apát a jogaitól és homokba dugja a fejét, amikor a bíróság idézi

2020. júl. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
24%

Pontosan ez az. Még a Magyarországon élő, magyar állampolgárságú házastársak is sokszor ölre mennek a gyerekekért. A szülőnek bele kell egyezni még egy 50 km-es költözéshez is.


Remélem, tanulság ez a történet azon nők/férfiak számára, akik más nemzetiségű, kultúrájú emberrel vállal gyereket idegen országban.

2020. júl. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
87%

“ Remélem, tanulság ez a történet azon nők/férfiak számára, akik más nemzetiségű, kultúrájú emberrel vállal gyereket idegen országban.”


A tanulság inkább az, hogy a válást és a gyermekelhelyezést nem úgy kell intézni, hogy fogjuk felpakoljuk a gyerekeket, megfosztjuk a másik szülőt minden kapcsolattartástól, majd nem jelenünk meg a bírósági idézésen, utána meg telehazudjuk a szimpátiapontokért a közösségi médiát.


Ha két ember valaha szerette egymást annyira, hogy összehozott két gyereket, akkor s gyerekek érdekében váljanak el normális emberek módjára és oldják meg a közös gyermeknevelést!

2020. júl. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!