Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van olyan hely, ahol nem csak...

Van olyan hely, ahol nem csak 5 éves kortól oktatják úszásra a gyerekeket? Nem babaúszásra gondolok.

Figyelt kérdés

Angliában a nagy már alig betöltötte háromat járt úszni az óvodából (tehát nem vízitorna a szülővel, hanem rendesen úszni jártak). Élvezte is és meg is tanult. Itthon meg azt magyarázza mindenki, hogy nagyon-nagyon esetleg négy évesen el lehet kezdeni, vinni a kicsit, de inkább öt, mert az úszás olyan bonyolult, hogy még a legtöbb négy éves se tudja megtanulni a mozdulatokat... Csak a magyar gyerekek retardáltak vagy mi? Van valami hely, ahol túljutottak már ezen a gondolkodáson?


Budapest, Pest megye, esetleg Bács-Kiskun lenne jó


2020. júl. 31. 15:55
 1/10 anonim ***** válasza:
86%

Úgy keress rá, hogy vízhez szoktató úszás.

3 éves kortól lehetett nálunk szülő nélkül. (Veresen és Gödöllőn is van több ilyen uszoda, érdemes több helyen érdeklődni.)

Előtte egyszer kétszer voltunk közösen úszáson 2,5 éves korában, de nem jött be.


Amúgy nekem is feltűnt, hogy túl lassan haladnak. Én is kiscsoportosként kezdtem úszni és egy év alatt már eszköz nélkül is simán ment. A gyerekem csoportjában meg még mindig a kukaccal szórakoznak (lovacskáznak meg hasonló). Gondolom nekik is jó, ha minnél tovább jár oda a gyerek.

2020. júl. 31. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
Hollandiában 6 éves kortól van úszásoktatás. Nem azért, mert retardáltak, hanem azért, mert valódi oktatás, követelményekkel és vizsgákkal.
2020. júl. 31. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
az nem hatja meg őket hogy a tiéd már tud úszni?
2020. júl. 31. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%

3!


Itt nálunk -Hollandia- akkor tud úszni valaki, ha az uszovizsga feltételeit teljesíti. A 3-4 éves ezt még nem tudja. Lehet hogy simán átjut az 50 méteres medence egyik oldaláról a másikra, de nem a szabályos mozdulatokkal és itt ez lényeges, mert ha nem tudjak ezeket megtenni, nem kapnak úszódiplomat. Uszodiploma nélkül pedig nem mehetnek egyáltalán melyvizbe, meg szülővel sem, sekély vízbe pedig csak és kizárólag karuszoval.

2020. júl. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom máshol hogy van. Nálunk három hónapos kortól van babaúszás, két éves kortól kisgyermek úszás, itt már konkrétan tanítják az úszásnemeket, persze először bevezető szinten. Nem vagyok benne otthon annyira, mert az enyém még 16 hónapos, 3 hónapos kora óta járunk, már karúszózunk, próbálgatja a spicc-pipa mozdulatot, gyors és mell labtempot, közben vagy karúszóval vagy nelkule kapaszkodik a segítő szivacsba, (nem tudom a hivatalos nevét, bocsi)...szóval ezek alapján hogy velünk most ezt gyakoroltatják én simán elképzelhetőnek tartom, hogy három éves korára legalább két úszásnemet tudni fog. Kérdezz rá esetleg valahol, hogy nálatok nincs-e ilyen átvezetés a babaúszásból.
2020. júl. 31. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
63%

Ezek itt is vannak, de nem kaphatnak diplomát 6 éves kor alatt.

Nálunk A,B és C szint van, a gyerekek 90%-a B-vel fejezi be.

A feltételek pl hogy ruhastol (rövidújju póló, vékony hosszúnadrág, cipo az A diplomahoz) egy váratlan vizbeeses eseten feljön a vízre és vizsgálódással képes orientálni és fenntartani magát. Ismeri a 4 uszasnemet, megfelelő technikával használja és adott távolságot képes leúszni. Tud hason és háton lebegni, viztaposassal és a karjai mozgatásával függőleges helyzetben maradni és orientálódni. A B-hez már tudnia kell merülni is, az -kuszaság pedig hosszabb, a C pedig mentest is tartalmaz. Ezeket egy 4 éves nem érti még

2020. júl. 31. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem 3 éves fiam van, szolnokon lakunk. Magán úszás órákra hordjuk 8 fös a csoport.

Már a nagy medencét hosszában áttudja úszni szabályosan mellúszással. Feltud jönni a vízből ha beleugrik, fentudja egy ideig tartani magát függőlegesen.

Magabiztosan megy le vízijátékért és hozza fel.

3 hós kora óta járunk hetente 3x úszni. Ha nagyobb lesz akkor 4 alkalommal.

Magán oktatások vannak már 2 éves gyereknek is.

2020. júl. 31. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Hollandiás válaszoló, ez mind szép és jó, de nem vízimentőt akarok képezni a gyerekből, meg több fokozatú vizsgákra küldözgetni, nem is tudom hogy jön ez ide.


A többieknek köszönöm, akkor ezekszerint csak én ütköztem eddig falakba, tovább fogok próbálkozni, úgy tűnik mégsem irreális az elvárásom.

2020. aug. 1. 01:24
 9/10 anonim ***** válasza:
22%
Úgy jön ide, hogy a gyerek akkor tud hivatalosan úszni, ha kepes teljesíteni, méghozzá helyesen a követelményeket.
2020. aug. 1. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
9# ba meg idegen nyelvre is lehet járatni, meg is tud tanulni beszélni még azelőtt, hogy felfogná mit kell csinálni egy nyelvvizsgán.
2020. aug. 1. 09:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!