Ezt hogy lehet kezelni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


25 éves vagyok, és a párommal most vágunk bele a családalapításba. Azonban már most van egy dolog, amitől tartok. Lesz több is, tudom jól. 🤣🤣🤣


Én gyerekként az apámtól semmit se kaptam, mivel elhagyott minket. Anyám mindent megadott nekem, amit egy anya megadhat, de amióta felnőtt vagyok, érzem az apai nevelés hiányát. És attól tartok, hogy nem leszek képes nem elkényeztetni a gyerkőcöt/gyerkőcöket, ki tudja, mennyi lesz végül...

Mivel én az apám okán sokat csalódtam, nem akarom, hogy az én gyerekem bennem csalódjon. Ugyanakkor tudom, hogy nem jó az elkényeztetés, de mondani egy dolog...

Kicsit az asszonnyal való kapcsolatomban is látszik ez a dolog, őt nagyon elkényeztetem (pl. hétvégén ágyba viszem neki a reggelit, meg 20 óra után nem engedek neki házimunkát).


Köszönöm előre is a válaszokat!


2020. aug. 2. 23:03
 1/5 anonim válasza:
90%

Akkor ne kényesztesd el. Az miért elkényesztetés hogy ágyba viszed neki a reggelig és ESTE 8 után már nem kell takarítanija?

Ez alap gesztus lenne néha napján hogy ágyba viszed a reggelit, plusz miért te mondod meg hogy mikor takarítson? Na ha nálad itt kezdődik az elkényesztetés...

2020. aug. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%
20 óra utàn nem kell takarítania 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂 beszarok
2020. aug. 2. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Hogy kapjál értelmes választ is az apai része a nevelésnek nem arról szól hogy te vagy a rossz zsaru anyu meg a jó zsaru. Ha így neveled a gyereked akkor azt fogod észre venni, hogy mindent anyunak fog elmondani előtted pedig titkai lesznek.

A szülő feladata a hiteles minta átadása. Igyekezz következetes lenni a saját életedben és minél kevesebb élethazugsággal együtt élni, mert amikor kamasz lesz ezek fel fognak tűnni neki és meg fog kérdőjelezni.

Így is úgy is meg fog, de jó ha ez sikerül megugrani.

Kényeztesd el, szeresd ahogy csak akarod ezzel nem fogsz veszteni a tekintéjedből előtte.

A szabályid viszont mindig legyenek megalapozottak és józan ésszel megérvelhetőek, ne önkényesek és ne legyen érv az "azért mert az apád vagyok".

Legyél következetes ezekben, ne mondj ellent magadnak és állíts fel betartható kereteket.

2020. aug. 3. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az én férjem is apa nélkül nőtt fel, többször is felmerült már (és még fog is) benne is a kétely, hogy lesz így jó apa. Szerintem jobb nem is lehetne.

Amit tarts szem előtt, hogy úgy neveld a gyereket, hogy egy saját lábán megálló, egészséges értékrendű felnőtt lehessen. Ezzel adsz neki a legtöbbet. Szerintem ha már most látod, mi lehetne a hibád, az már jó jel. ;)

2020. aug. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nalunk ferjem foz, es o is takarit altalaban. Nagyon halas vagyok erte, de nem erzem elkenyeztetesnek, megosztjuk egymas kozott a teendoket.


Ami a gyereknel fontos, hogy szeretettel nem lehet elkenyeztetni. Mindenfele dolog megvasarlasaval, kovetkezetlenseggel, a hatarok be nem tartatasaval viszont igen. Azt pedig ugy tudod kezelni, hogy emlekezteted magad arra, hogy a gyerekednek lesz rossz, ha mindent megengedsz neki.

2020. aug. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!