Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire vegyen részt az...

Mennyire vegyen részt az apuka/ a férj a gyereknevelésben, háztartásvezetésben?

Figyelt kérdés

Nálatok mi a munkamegosztás, és ez így ok nektek?

Kérlek, írjátok mellé, hogy otthon vagytok vagy dolgoztok-e, illetve hogy hány/mekkora gyereketek van, köszi! :)



2020. aug. 4. 06:57
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
42%
Mindenben.
2020. aug. 4. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
57%
4 gyerek, en itthon vagyok meg. A hazimunkaban nem segit semmit, de a gyerekekkel nagyon sokat foglalkozik, jatszanak, beszelgetnek, a haz koruli munkaba bevonja oket. Nekem is megfelelel.
2020. aug. 4. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
48%

Annyira vegyen, amennyire akar.

Az meg a te döntésed, hogy így akarsz-e vele közös életet.

Pl: Mi még összeköltözés, azaz jóval a gyerekek előtt tisztáztuk, hogy mit várunk. Elmondtam, hogy nem akarok olyan életet, mint anyukámnak volt, aki mindent megcsinált, apukám pedig lerogyott a tévé elé egy sörrel. Egyetértett, így szépen felosztottuk. Nem értett volna, nem lett volna jövőnk.

Természetesen természetes (de nem nemi) munkamegosztás van. Ki mit csinál nagyobb kedvvel, kisebb undorral.

A gyerekekkel kapcsolatban pedig szintén egyenlőség van. Szoptatáson kívül mindent megcsinál. A nagyobbik gyerek abszolút apás is.

2020. aug. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
90%
8 hós és 5 éves. Otthonról dolgozunk mindketten. Gyerek és házimunka is közös.
2020. aug. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
50%

A gyereknevelés abszolút közös, ugyanazokat a szabályokat követjük. Az első perctől kiveszi a részét belőle. Bár amíg nagyon pici volt, addig sokat kellett instruálnom.

Még nem mentem vissza dolgozni, így a házimunka nagyrészt az enyém. De ha megkérem, hogy csináljon meg valamit, akkor azt megteszi. Rengeteget dolgozik, viszonylag keveset is látjuk. Viszont soha egy szót sem szól ha romhalmaz a ház mikor késő este hazaér. Vagyis felém sem elvárás, hogy örökké ragyogjon a ház és friss gőzölgő vacsorával várjam. Hamarosan visszamegyek dolgozni, akkor már muszáj lesz jobban megosztani az itthoni teendőket. Biztos lesz pár döccenő mire minden újra kialakul.

2020. aug. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
55%
A házimunka az enyém, nem is szeretem amikor belekontárkodik. Gyerekekkel foglalkozik sokat, ház körüli munkák az ő reszortja. Nekem így teljesen megfelel.
2020. aug. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
74%

En sajnos az elso ferjemet nagyon megkimeltem (csaladi dolog, apam is "csak" penzt keres es otthon tevezik, pihen.) A ferjem hazajott, meleg etel varta, heti 3x eljart a barataival zenelni, vizipipazni, kiereszteni a faradt gozt, vigyaztam a gyerekre, csendben tartottam hetvegen reggel stb. Ugy elpalyazott mint a sicc, vitte egy gimnazista kiscsaj.


Masodjara probalom okosabban csinalni, a 2.ferjem sokat segit, akkor is ha meg tudnam csinalni egyedul, megosztjuk a hazimunkat. Meg mindig en fozok joreszt (kozben o jatszik a gyerekekkel) es hetvegen neha lefoglalom oket h kialudja magat, de ugyanezeket megteszi ertem hogy nekem is jusson en-ido. Balanszirozunk hogy mindenkinek jo legyen, de ehhez egy ilyen partner kell. Ezerszer tamogatobb mint az elso.

2020. aug. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
74%

Mindenből maximálisan kiveszi a részét. A házimunka és a gyereknevelés is közös, ugyanúgy az ő gyereke is és ugyanúgy abban a házban lakik ő is. A lányunk már 4 éves, én egy évet voltam otthon, de akkor is mindent csinált, ha kellett gyorsan kiporszívózott, ha kellett elszaladt a boltba, tisztába rakta a babát stb. Sőt, még éjszaka is kelt hozzá. Attól, hogy én otthon voltam a lányunkkal, nem jelentette hogy semmit nem csináltam, se azt hogy minden házimunka az én feladatom kell legyen. Egyáltalán nem. Ő "csak" 8 órát dolgozott az irodában, míg én 0-24-ben sürögtem a közös gyerekünk mellett, szép is lett volna, ha munkából hazaérve bevágódott volna a kanapéra, mint aki jól végezte dolgát.

Egyébként pedig nem tartott el, ugyanis normális pároknál ez úgy működik, hogy a nő is éveket dolgozott szülés előtty ergo kapja a CSED-et, majd a GYED-et, de aki úgy gondolja hogy a nőnek kuss, mert perpill nem dolgozik, vagyis de, otthon a gyerekkel épp eleget, mondjuk inkább úgy, hogy nem jár el munkahelyre, az pont annyit is ér. Ilyen pasinak nem is szültem volna.

Nem buliból vannak otthon a nők, hanem mert nevelik a KÖZÖS gyereküket.

2020. aug. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
76%
Ősszel lesz 3 éves a kislányom, még gyesen vagyok addig. Ő dolgozik én rendezem a háztartást és a gyereket. A kinti munka az övé a benti az enyém, ha kérek valamit, mert megcsúszok, feltorlódik nekem bent akkor megcsinálja de magától nem feltétlenül veszi észre. Ha vissza megyek dolgozni felezünk. Nekem ez így megfelel. A gyerek az más, az közös , és míg el nem várom tőle, hogy munka után porszívozzon azt igen hogy a gyerekünkkel foglalkozzon. De ez nem is kérdés hálisten, imádják egymást.
2020. aug. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
60%

6 hónapos a kisfiam, en vagyok itthon vele. Ferjem 3 szakban dolgozik. Alapvetően en csinálom a házimunkákat, de pl a mosogatogepet ő is pakolgatja. Vagy pl felporszivoz, az agy athuzasat is együtt szoktuk csinálni. A többit en.

A gyerek körül mindent megcsinal.Pelenkázik, altat, a furdetes az ő privilégiuma, mikor ugye épp nem dolgozik, etet, ringat. Szoval a gyerekkel mindent megcsinal ő is ha itthon van.

Nekem ez így jó. Mert pl ha hazaér és csinálja a gyerek körüli teendőket akkor en nyugiban tudok főzni vagy felmosni. Ok meg addig építik az apa-fia kapcsolatot. Plusz pl ha délutános, mindig ő kel reggel és hagynak engem aludni 10-11-ig 🙂

2020. aug. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!