Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen opciók merülhetnek...

Milyen opciók merülhetnek fel, ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Próbálom röviden de tömören leírni a szituációt.


Van egy 3 hónapos babám, akit egyedül nevelek,még terhesség alatt elváltak útjaink az apukával.

Nekem hamar el kellett kezdeni dolgozni, hála az égnek engedik hogy home office-ban tegyem ezt.


Sajnos nagyon sokat sír. Elvileg teljesen egészséges, több kivizsgáláson voltunk.

Viszont a lakóközösség nehezményezi, hogy hangos a gyerek, kezdjek vele valamit vagy költözzünk.



Segítségem nincs, a szüleim nem élnek már. Babysittert jelenleg anyagilag nem engedhetem még meg.

Az exem minimális gyerektartást fizet, több segítségre nem számíthatok tőle.


Nagyon kérem hogy a rosszindulatú, obszcén kommentektől kíméljetek meg, van elég problémám.

Tanácsokat kérek, mivel foglalhatnék le egy ilyen pici gyereket.



2020. aug. 4. 19:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben a saját lakásodról van szó, szerintem ne vedd ennyire véresen a dolgot, a kisbabák sírnak, ez nem egy olyan dolog, amiért jogosan vesznek elő a kedves és jóindulatú szomszédok.

Ha albérlet, akkor sajnos nehezebb, mert ha szólnak a tulajnak, ő lehet nem fogja tolerálni és felmondja a szerződést.


Ilyen pici babánál még nem igazán játszik, hogy kösd le vmivel és akkor elhallgat, valószínűleg ő ilyen típus ha nincs különösebb egyéb oka (pl. hasfájós). Próbálj meg elbeszélgetni a szomszédokkal és megértetni velük, hogy ilyen helyzetben vagy, a baba még kicsi és nem tehet róla. Ha továbbra is szívóznak veled, akkor sztem érdemes inkább másik albérletet keresni.

2020. aug. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Esetleg hordozókendőben magadon altasd míg gépen dolgozol, lehet fáj még a pocija is azért sír..

Vagy dolgozz este mikor elalszik!

A lakóközösséget illetném obszcén szavakkal nem Téged!

Kitartást!

2020. aug. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Milyen opció? Már ne is haragudj...hát maradsz otthon, abban a lakásban és ennyi.

Remélem nem albérlet és nem tenne ki a tulaj, ahogy az 1. válaszoló írta. Ha meg igen, akkor....na annak kell majd visszhang adni!


Igyekezz ne a többi lakóval foglalkozni. Pici még és a picik így kommunikálnak. Lehet tényleg hasfájós... Próbálj ki módszereket mint a hordozás, ahogy fentebb írták, vagy hintát, esetleg hasfájásra vmi szert.


Sógornőmnek is anno beszóltak, hogy sokat sír, miért sír stb. De ott, abban a házban még azt is hallottam, ahogy a szomszéd nagy wc-zik. Hát mondjam, hogy ne tegye?

Már komolyan semmi tolerancia nincs az emberekben.


Minden elismerésem, hogy egyedül neveled és mellette dolgozol! Kitartást kívánok a "kedves" lakókhoz!


Ez az időszak el fog múlni, sokáig lefoglalni pedig még nem tudod. Persze lehet mondókázni, gondolom lesznek, vannak játékai, létezik babakönyv is, esetleg szólhat a zene neki, játszószönyeg, zörgő-csörgő üveg v játékok... de hosszú időre (fél-egész napra) nem lehet lekötni. 0-24 minden percében te sem "foglalkozhatsz" vele.


Ha meg beszólnak neked megint, akkor kérj tanácsot vagy segítséget tőlük, hogy mit tegyél, hogyha sír vagy, hogy ne sírjon ennyit. Szerintem nem tudnának mit mondani,ha meg igen, akkor örülj neki.


Még egyszer kitartást és boldogságot a babához!

2020. aug. 5. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!