Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen kérdések merülhetnek...

Milyen kérdések merülhetnek fel az óvodákkal kapcsolatban? Úgy értem, nektek milyen negatív tapasztalaitok voltak, amikre a beiratkozásnál nem gondoltatok?

Figyelt kérdés
2012. jan. 3. 22:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem szerencsére semmi. Illetve ami van, arról nem az óvoda tehet, csak hülyén van kialakítva az öltöző. Ha kettőnél több gyerek+szülő van ott egyszerre, már lépni nem lehet, ezt nem szeretem, a fiam meg pláne nem, elég nagy a személyes tere, nem szereti, ha ebbe belelépnek, így próbálok 5-10 percekkel trükközni, hogy mikor nincsenek ott sokan, mert akkor nyugiban tud öltözni.

De azt hiszem, ez tényleg a legkevesebb, ennél nagyobb probléma ne is legyen egy oviban. Szerencsére minden más teljesen jó.

2012. jan. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos sok az olyan gyerek, akinek a szülei nem tanították meg semmire és bunkó, sötét szegény gyerek, ami ragályos. Felvehet olyan rossz szokásokat, amikre álmaidban nem gondoltál. AZ óvónő nem együttműködő. Megverik a gyereked, mert más gyereknek ez természetes, mivel otthon ezt látja. Nem engedik ki pisilni, amikor kell neki. Lenyúlják a drága tisztasági csomagot, helyette ócska sz@rt raknak ki. Közlik anyukával, hogy nem alszik a gyerek délbe, úgyhogy jó volna ha ebéd után hazavinné. Ezek saját tapasztalatok. Hirtelen ennyi, de még tudnám folytatni.
2012. jan. 4. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Kiderül, hogy az oviban hagyományos programokra rámegy a gatyád is. Csúnyán néznek rád, ha igénybe veszed az ügyeletet olyan esetekben, amikor a csoport fele kirándulni megy, a tiéd pedig még csak hároméves, így az óvónők is kérik, hogy ne menjen, mert nem nekivaló még az adott program. Miközben a gyermekedre vársz délután, alkalmad nyílik meghallgatni, milyen kultúráltan kommunikál a gyerekekkel a dadus. Nem tájékoztatnak gyermeked fejlődéséről (holott a bölcsődében napi szinten tudtál a kicsi minden lépéséről), még akkor sem, ha ezt kifejezetten kéred - egyszerűen elfelejtenek fogadóóra időpontot adni. A gyermeked tejérzékeny ugyanakkor a mikuláscsomagot telepakolják tejes édességekkel, így a kicsi semmiből sem tud enni, holott azt ő kapta.

Ezek tények. Van még pár dolog, amit csak feltételezek, így azokat nem is írom le.

Mindezek alapján elég erősen érlelődik bennem az elhatározás, hogy másik oviba viszem, ha erre lesz lehetőség.

2012. jan. 4. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 zkriszti3 ***** válasza:
100%
A logopédus úgy megy nyugdíjba ,hogy a szülő nem is tudja, nem biztosít az óvoda helyette mást, pedig nagycsoportban már kötelező. Magatartás problémás gyerek végigverheti a csoportot.Más csoportban dolgozó óvónő lehülyézheti a szülőt mert nem erőlteti bele az ételt, amit a gyerek utál.
2012. jan. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!!!

Egy csomó dologra nem is gondoltam, amit itt leírtatok! Jó, hogy megkérdeztem.

Ha még vannak ilyen "élmények", írjátok nyugodtan!!!

2012. jan. 5. 18:46
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekünk kb 20.000 ft az ovi havonta. Ez alatt értem az ebédet, angol, úszás, torna. Úgyhogy ezzel sem árt számolni. Emellett mindig van egy kis ez-az, pluszba. Na, meg tisztasági csomag. Kérik a jó minőségűt mindenből. AZ se 2 ft.
2012. jan. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem az a negatív tapasztalatom a beiratkozásnál mikor közölték az utcánk végén lévő oviban hogy nem veszik fel a gyereket mert nincs hely....Más oviból meg elhajtanak mert nem a mi körzetünk és ott sincs hely PFFF
2012. jan. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Találtál végül helyet? Vagy ilyenkor mit lehet tenni?

Mi 15 hónaposak vagyunk és tartok tőle, nekünk is lesznek ilyen problémáink, mert még nem voltam egy oviban sem. Ugye?

2012. jan. 17. 14:50
 9/9 anonim ***** válasza:

Én vegyes csoportú óvodáról tudok írni csak. Nekem az a negatív tapasztalatom, hogy úgy cserélgetik az óvónőket, mint más a bugyiját. Na jó, ez enyhe túlzás, de azért 5 óvónőnk volt. Mostani fejemmel megpróbálnék utánajárni, milyen a vezetőóvónő, mert az számít igazán.

A másik, hogy ha évvesztes a gyereked, és vegyes csoportba jár, lehet, hogy az utolsó évre nem marad ott egy barátja sem már.


Azért írok egy kis jót is: nálunk nem „követelik meg”, milyen minőségű dolgokat vigyél a tisztasági csomaghoz… és a havi 20ezer sem igaz ránk, mert nem vagyok a híve az ilyen kicsi korban a különóráknak.


Az tény, hogy igyekezni kell az óvónőkkel jó kapcsolatot kialakítani, érdemes megkérni őket (ha nem jutna eszükbe esetleg), hogy a gyerek jó dolgairól is beszéljenek, ne csak arról, mit rosszcsontkodott (a gyereknek is frusztráló, ha folyton csak panaszkodnak rá és a szülőnek is az).

2012. jan. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!