Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ekkora korkülönbséggel mehetne...

Ekkora korkülönbséggel mehetnek egy szobába?

Figyelt kérdés
2 kisfiam van, 7 év a korkülönbség. Tehetem őket egy szobába? Van valaki akinél ez működik ? A pici még a mi szobánkban van, 4 hónapos , de ez a szoba nagyon kicsi , a nagyobbik fiam szobájában viszont bőven elférne később . Szerintetek ? A B terv hogy mi költözünk ki a nappaliba ha nagyobb lesz a pici.
2020. aug. 8. 07:41
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
80%
Nàlunk 8 év lesz a korkülönbség, alap, hogy külön szobàjuk lesz. Gondolj bele, egy iskolàst ès egy csecsemőt/totyogót egy szobába rakni nem túl jò ötlet. A nagy példàul tanulna, a kicsi aludna vagy a nagy baràtokkal lenne a szobájában, de nem tud a kicsi miatt es még sorolhatnám.
2020. aug. 8. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
55%

Én a nővéremmel sokáig egy szobában voltam, 6 év a különbség, középiskolásan kapott külön szobát. A bátyám és az öcsém között 7 év van, a bátyám is középsuliba indult mikor külön szobája lett, addig együtt voltak.

Nyilván bezárva senki se volt, átjárkáltunk egymáshoz, az egyedüllét a nagyobbaknak is meg volt oldva, de hát igen, a baráti összejöveteleken sokszor ott volt a kicsi. Én szerettem ezeket, meg a nővérem barátai is szerettek engem, többekkel én is máig is jóban vagyok.

2020. aug. 8. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
26%
Annyira alap, hogy mi 11 éves koromig egy szobában voltunk a húgommal ekkora különbséggel. Csak azt nem szerettem, amikor reggel felebresztett, de ez inkább a szüleim hibája volt, mert nem magyarázták el neki, hogy én még aludni szeretnék. Amikor lett külön szobánk, akkor is még sokáig együtt aludtunk valamelyikünk szobájában. Szerintem próbáljatok meg, és meglátjátok, működik-e.
2020. aug. 8. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Köszi, egy kicsit megnyugtattatok 😊

Nem maradna végleg így , előbb utóbb bővítjük a házat, de ez körülbelül még egy 4-5 éves projekt. Tehát max egy 2-3 évet lennének együtt . A nagyobbik akkor lenne kb 3.-as .

Igazából az a szoba csak alvasra van használva . A nagy is mindig a nappilban játszott , tanulni is ott tanul ahol mi vagyunk .

2020. aug. 8. 08:05
 5/23 anonim ***** válasza:
49%

Öcsém és köztem 7 év van. Húgom és közte 5,5.

Mi egy szobában voltunk hárman és az íróasztaluk egy emeleti közlekedőben volt kint (nem volt nagy a ház, ne értsd félre), így meg volt oldva a nyugodt tanulási idő.

A mi családunk nem az a szobában kuksolós fajta, így nem volt probléma a közös szoba, mert csak aludni mentünk oda. Játszani mindenki másik sarokban játszott.

Később persze költöztünk és szét lettünk osztva, de 14 éves koromig elviselhető volt. Nem volt más választás.

2020. aug. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
15 és 12 évesek voltunk öcsémmel,amikor külön szobánk lett, akkor már nagyon kellett, hogy külön terünk legyen. Olyan 11-12 éves koromtól kezdve már nem éreztem jól magam,hogy ott volt. Én nem tenném őket egy szobába,ha van lehetőség máshogy megoldani. Szerintem inkább költözzetek a nappaliba. Nekem is 2 gyerekem van fiú-lány páros. Mi vagyunk a nappaliban a férjemmel,ez a legnagyobb szoba. A két kisebbe meg a gyerekek.
2020. aug. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
72%

tízéves korára már simán megjelenik benne az igény, hogy középsuliban elmenekül majd kollégiumba...

tehát akkor az a terv, hogy elveszitek a nagyobbiktól a szobáját, megtiltjátok, hogy áthívja a barátait, hogy korának megfelelő játékai és berendezési tárgyai legyenek, mert ugye egy kétéves már mindet megrág vagy megesz. tökéletes terv, ha az a cél, hogy kipróbáld, tényleg meg tud-e valaki fojtani egy másikat egy kanál vízben.

2020. aug. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Pont ez a terv

Tönkretenni a gyerekkorát , hogy amint lehet fusson amerre lát 🤦‍♀️

2020. aug. 8. 11:21
 9/23 anonim ***** válasza:
86%
Köztünk a testvéremmel csak 4 év korkülönbség volt, de nem működött, estig sorolhatnám, hogy miért nem. Nem tenném őket egy szobába. 7 év rengeteg.
2020. aug. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
77%
mert nem ezt írtad, drága kérdező? miért kell megsértődni, ha valaki megírja neked figyelmeztetésképp, hogy mért nem működnek a te habosrózsaszín álmaid? eleve nem értem, hogy minek két gyerek oda, ahol csak egynek van hely...
2020. aug. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!