Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek 7 év korkülönbség...

Szerintetek 7 év korkülönbség sok a gyerekek között?

Figyelt kérdés

Nem így terveztem, így jött ki. Ha most összejönne, a kisebbik lányom és a kicsi között 7 év lenne a korkülönbség. A nagy meg a legkisebb között meg 11...


Volt valaki így?

Lehet ennek előnye?



2020. jún. 8. 13:56
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
75%

Most vagyok 24 hetes terhes. A lányom 8 éves. Így jött össze. Több évig próbálkoztunk.

Annyi a baj ezzel, hogy nagyon váratlanul érte egyedüli gyerek volt és most megkell szoknia, hogy jön a tesó. Kicsit féltékeny.

2020. jún. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:

Kedves első, köszi, hogy írtál! :)

Azért elfogadja? Vagy be tudod vonni szerinted a baba ellátásába?


Nálunk a nagyot tuti igen, mert ő eléggé anyáskodó 10 évesen, viszont a kicsi most 6 és nem tudom ő mennyire veszi majd jól... :(

2020. jún. 8. 14:00
 3/32 anonim ***** válasza:
86%
Ha igy jott ossze, akkor ez van. Mi tudatosan szerettunk volna kis korkulonbseget, mert elkepzelesem sincs hogy lehet az igenyeket ekkora korkulonbseg eseten osszehangolni legyen szo programrol, nyaralasrol, barmirol. De ezen ne agyalj, majd alakul.
2020. jún. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
5%
Rengeteg
2020. jún. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
44%
Én 7 éves voltam, amikor a legnagyobb öcsém született. Egyke nagycsaládosként jellemezném magam, az egész kamaszkorom gyerekvigyázással telt. Többek közt emiatt is döntöttünk úgy a férjemmel, hogy minél kisebb korkülönbséggel szülessenek a gyermekeink. Most 2 van, a kicsi 1 éves. Ha nem fogan meg egy éven belül a következő, akkor ketten maradnak.
2020. jún. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
89%
Nem a korkülönbségtől függ milyen testvérek lesznek, hanem a neveléstől és személyiségtől. Nem egy olyan testvérpárt ismerek, akik között 1-2 év van, de a gyerekkorukat szinte végig marakodták. Egyik volt osztálytársam 6 évvel volt fiatalabb a nővérénél, egy másik meg 8 évvel. Nagyon jó volt a kapcsolatuk mindig is. Sőt, egyik volt munkatársam és tesója között 12 év van, mégis imádják egymást.
2020. jún. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
79%
Attól hogy nagyobb az első gyerek, még nem kötelező ingyen dadának nézni.
2020. jún. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
64%
Nekünk 5év lesz a korkülönbség nem igy terveztük de igy sikerült
2020. jún. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
91%
A bátyám hét évvel idősebb nálam, és végig szadizott gyerekkoromban. Amíg baba voltam, kifejezetten utált, nem a nevemen emlegetett, hanem én voltam a "gyerek". A szüleim reggeltől estig dolgoztak és amint lehetett rábíztak a tesómra aki rajtam vezette le a feszkót. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy most már ne szülj, de van egy ilyen vetülete is a dolognak, nagyon sokat kell a naggyal külön foglalkozni, hogy ne a tesóján vezesse le az indulatait. Márpedig indulatok lesznek, mert az ő egész élete fel fog borulni a kis "betolakodó" miatt.
2020. jún. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

Szerintem erről szó sincs, hogy ingyen dada.

Önként mondta, hogy szívesen segít, mert odavan a kicsikért. Semmi olyat nem kell csinálnia, amihez nincs kedve. Nem neki szülöm, hanem magamnak.

2020. jún. 8. 14:33
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!