Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Rosszul esne ha a rokonok a...

Rosszul esne ha a rokonok a nővéred babáját keresztelő alkalmából pénzzel és sok ajándékkal támogatják, de a tiéd semmit nem kap, mert ő nem lesz keresztelve?

Figyelt kérdés
Én úgy gondolom ennek nem az ajándékokról és pénzről kéne szólnia, de ha már arról szól javarészt akkor a mi babánk is érdemelne annyit tőlük?

2020. aug. 9. 13:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%

Már miért kapna, ha nincs legalább egy névadó ünnepe?

A keresztelő, vagy névadó is ünnep.

Aki erre az ünnepre hivatalos, az részt vesz a szertartáson, az azt követő ebéden/vagy vacsorán, az visz valami ajándékot a kicsinek.

Ha nincs ünnep, nincs ajándék.

2020. aug. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%

A keresztelő egy ünnep, akárcsak a szülinap, karácsony (csak még nem is kell megünnepelni minden évben, egyszeri alkalom). Vagy a te gyereked akkor sem kap semmit?

Egyébként az kicsit visszatetsző, hogy te nagyon rossz véleménnyel vagy erről a nagy ajándékozásról, de azért elvárnád titkon mégis...

2020. aug. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%

Én sem értem miért kéne adni?

Ez olyan, mint:

Ha házasodsz és meghívsz az esküvődre, adok nászajándékot.

Ha nincs esküvő, nincs nászajándék sem.

2020. aug. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%

Vagy mint a ballagás elvárása, ha 6 osztályos gimibe megy az ember.

Hívd meg őket vendégségbe, a baba érkezésének az örömére, és akkor majd kap ő is.

2020. aug. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem szuletesre illik amugy is..az en fiam sem kapott egy rohadt cumit,vagy bodyt sem a szuletesere

Anyosektol. Szerintem bunkosag. Van meg nevado? Azt hittem ez a 80-as evekben megszunt :))

2020. aug. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
52%
Az én gyerekem nincs megkeresztelve, nem is lesz, nem esik rosszul, hogy nem kap semmit, viszont ha nekem lennének unokáim, én kompenzálnám valahogy a másik unokát.
2020. aug. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
67%
Nem esne rosszul, nem érdekelne. Pláne mert az esetek 99%-ában a keresztelő nem szól másról, csak erről, hogy meg lehessen kopasztani a rokonságot. Mi ebből kimaradunk.
2020. aug. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak keresztelőkor nem kap semmit, az nem zavarna, hiszen ez nekem így természetes, hogy az a gyermek kap ajándékot, akit keresztelnek. Esküvőkor sem kap minden nem összeházasodó pár ajándékot. De ha pl szülinapkor,karácsonykor nagyszülőktől nem kapna semmit, míg a másik baba igen, az zavarna.
2020. aug. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ők tartanak egy ünnepséget, amin a vendégek adnak ajándékot. Te nem tartasz, ti miért kapnátok? Mi például adtunk nászajándékot a testvéreink, unokatestvéreink esküvőjekor. Mi viszont nem tartottunk lagzit, csak tanúkkal házasodtunk össze, ezért nem voltak nászajándékok, ami szerintünk teljesen okés.
2020. aug. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy esne rosszul. A keresztelő a megkeresztelendő babáról szól, nem másik babáról. Az én születésnapomon sem szokott a húgom ajándékot kapni, én sem az övén, szerintem ez így normális. Akkor lenne gáz, ha össznépi ünnepségen kapna az egyik, míg a másik nem - pl. karácsony, húsvét.
2020. aug. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!