Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megtorpantam, hogyan kellene...

Megtorpantam, hogyan kellene tovább gondolkodnom? Dönteni nem nagyon tudok.

Figyelt kérdés

Olyan 14-15 éves korom óta tudom, hogy akarok gyereket, és mindig úgy gondoltam, hogy 2-3 gyerekem lesz, kis korkülönbséggel. A párom is így gondolta. Először szerettem volna megteremteni az anyagiakat, mert a semmire nem akartam gyereket vállalni soha. Az anyagiak megvannak. Másodszor stabil párkapcsolat. Pipa.

És itt megállt a tudomány. Szeretnék gyereket meg nem is. Tinédzser korom vége felé és felnőtt korom elején iszonyú önértékelési problémákkal küzdöttem, vagdostam magam, és naphosszakat sírtam. Mára ezt leküzdöttem, jól érzem magam a bőrömben, és elkezdtem 3 éve edzeni, azóta teljesen jó alakom van. Ez a szüléssel akár mind tönkremehet, és én nem akarok egy lelki roncs lenni. Oké, nem törvényszerű, hogy undorító testem lesz, de mi van, ha igen? Ez a genetikán múlik, és ha anyámat nézem, akkor igenis rossz lesz. És ha lelkileg megzuhanok, akkor az nem tesz jót se nekem, se a gyereknek.


2020. aug. 10. 15:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
99%

Akkor szülj, amikor a tested is elcserélnéd egy gyerekért.

Amíg fontosabb az alakod, addig nem kell gyereket vállalni, mert garancia nincs a regenerációra, és tényleg, nem kell egy lelki roncs anya, aki a gyerekét okolja mindenért.

2020. aug. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
98%
Önértékelési problémáid vannak, ezt kéne először rendbe tenni. Nemcsak a terhességgel, szüléssel, de a koroddal is változni fogsz, akár tetszik, akár nem, és nem omolhatsz össze minden krízishelyzetben.
2020. aug. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
De nem 26 évesen fog lógni a mellem, hanem öregkoromra. És nem 26 évesen leszek ráncos vénasszony.
2020. aug. 10. 15:23
 4/16 anonim ***** válasza:
86%

És lógó mellekkel ráncosan is pont annyit fogsz érni, mint most.

Amíg ez nincs rendben, addig ezen gondolkodj! Szaksegítséggel, ha kell!

2020. aug. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
75%
Hát én nem úsztam meg a terhesség során várható amortizációt, de azért ráncos vénasszonynak nem mondanám magam :-) Mondom, hogy önértékelési problémáid és valószínűleg komoly testképzavarod van, szerintem ezt kéne kezelni, nem pedig külön a gyerekvállalási kérdést firtatni.
2020. aug. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
88%

Egy terhességtöl senki nem lesz ráncos!

A melled meg lehet, hogy valamennyire lógni fog, de nem biztos.

Emellett nem anyád az egyetlen, akitöl a "genetikádat" kaptad, bármelyik ösödre hasonlíthatsz ilyen szempontból.

Meg anyádat sem a mostani kinézete alapján minösítsd, hanem azt kellene nézni legjobb esetben is, milyen volt a szülés után egy-két évvel.

Illetve ami még sokat számít, aki a terhesség alatt is odafigyel magára, nem hízik el, annak utána nem is megy tönkre a teste.

2020. aug. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
82%
A terhesség nem teszi tönkre az alakodat, nézd meg akármelyik modellt, vagy színésznőt, nem zabáltak terhesen és egyéb eszközök, plasztika, stb. is bevethetőek. Engem a terhesség egyáltalán nem viselt meg, egy striám sincsen. Aztán lett egy betegségen, az viszont komoly nyomokat hagyott. Ha viszont ilyen felszinesen gondolkodsz, hogy a feszes cicid fontosabb, mint az, hogy gyereketek legyen, addig inkább ne vállalj! Sokkal komolyabb dolgokról kell majd lemondanod ha szülő leszel, mint a szép alak.
2020. aug. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
45%
Én anyukám öt gyereket szült, mégsem lógó mellű, elhízott öregasszony. Anyósom szintúgy. Aki ad magára, annak nincs mitől félnie. Ez alatt a rendszeres testmozgást, normális étkezést értem.
2020. aug. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
89%

Megértelek, sokat dolgoztál magadon, nem akarod feláldozni. Fiatal vagy még, van időd, majd meglátod, mi a fontosabb. Semmit nem szabad elsietni, élvezd az életet, örülj a szép testednek, és ne hagyd magad befolyásolni senkitől. Csak egy életünk van. Engem most biztosan jól le fognak ezért pontozni...

73N

2020. aug. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
88%

"Aki ad magára, annak nincs mitől félnie."


Félelmetes, hogy ezt el is hiszed. Mert csak annak megy tönkre a szüléstől a teste, aki végig zabált, mi? Agyatlan általánosítás.

2020. aug. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!