Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Két és fél éves gyermeked,...

Két és fél éves gyermeked, hogy fogadta a kistesó érkezését?

Figyelt kérdés

Hogy teltek, az éjszakák?

Hogy viselte a nagyobb, amíg kórházban voltál a kicsivel?

Mennyire borult fel a nagy napirendje a kicsi érkezésével?


Minden tapasztalatot, jó tanácsot szívesen olvasnék!


2020. aug. 11. 15:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jól. Pedig előtte mondogatta, hogy nem kell kistesó. Hiányoztam neki, de jól elvolt a nagyszüleinél.
2020. aug. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%

Éjszaka a nagyot bombával sem lehet felébreszteni, úgyhogy nem volt gond.

2 napot voltam kórházban, mindkét napon volt bent, otthon az apjával meg teljesen jól elvolt (1 évvel azelőtt meg gond nélkül 3 napig a mamával volt amíg külföldre kellett mennünk).

A kicsit nézegette, féltette, odabújt mellé mikor a franciaágyon volt, szóval jól fogadta. A baba evett+aludt, úgyhogy nem sok vizet zavart a nagynak

2020. aug. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%

Napra pontosan 2,5 év van a két lányom között és az első pillanattól imádják egymást. A nagy megértette, hogy egy darabig rá kevesebb időm jutott, hogy a terhesség végén és a császár miatt egy darabig nem emelgethettem, stb. Igyekeztem ezt mással kompenzálni. Az egész terhességet is jól fogadta.

Igaz, hogy nagyon jól beszélt már ekkor, így tudott kérdezni és értette amit magyarázunk.


Azóta is nagyon jó testvérek. 6 és 3,5 évesek most.


1,5 napot voltam kórházban, meg sem kottyant neki. (Este 10-kor indult be a szülés, így nem köszöntem el tőle. Bár soha nem ébred fel éjszaka, de aznap igen. Anyu elmondta, hogy hol vagyunk és éjjel 3-ig ébren maradt, míg az apja haza nem ért)


A napirendet gyorsan hozzá igazítottam. Első perctől egy szobában alszanak és jól összeszoktak.

2020. aug. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Gratulálok a gyermekeitekhez!


Örülök, hogy nálatok minden jól alakult, remélem, nálunk is, így lesz.

2020. aug. 11. 16:26
 5/6 anonim ***** válasza:
90%
Unokatesóm gyereke nem akart tesót. Mindig mondta is. Eltelt 12 év és a véleménye változatlan. Nem foglalkozik vele a kistesójával. Azt mondja legyen vele, aki megcsinálta. Ő megmondta, hogy neki nem kell. Joga van a szülőnek semmibe venni az igényét, de neki is joga van leszarni a tesóját.
2020. aug. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
64%

Várta a kistesót, szereti. Bár biztosan jobban örült volna ha helyből vele hasonkorú és tud vele játszani.

Nyugodt jól alvó baba a kicsi. Jól telnek az éjszakák. Kevéssel a kicsi érkezése előtt kezdte végleg átaludni az éjszakát a nagy, így vele már nincs sok dolgom, max betakarni.

A kórházi napokat nagyon rosszul viselte. Nagyon haragudott rám amiért “elhagytam”. Napokig nem szólt hozzám. Èn ezeket a napokat viseltem nagyon rosszul.

A nagy napirendje nagyjából maradt, a kicsit próbáljuk beleilleszteni, egyenlőre sikeresen. Míg pici egyébként sincs konkrét napirendje. Most múlt 2 hónapos, most kezd kialakulni a 3 alvás napközben. Ha szerencsém van a középső egybe esik a nagy déli alvásával. Ez addig jó is lesz míg nem lesz csak 2 alvása a kicsinek.

2020. aug. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!