Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy viselkedik a 3 és fél...

Hogy viselkedik a 3 és fél éves gyermeketek?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, mik a napi teendők, eljátszik-e egyedül?

Nekem nagyon hisztis a kisfiam, minden úggy kell (kéne) lennie ahogyan ő szeretné, ha nem akkor visítás, hiszti, dobál, csapkod...

Mindig azt szeretné, hogy vele játsszak, egyedül nem nagyon játszik el, pedig rengeteg játéka van.

Esti mesélésnél vannak még gondok...

Nem nagyon ígényli.. Inkább mesét néz a tv-ben, minden este próbálkozok a mesével több kevesebb sikerrel..

Az óvodában semmi probléma vele, ott végig hallgatja a mesét, nem hisztizik, semmi panasz rá, nagyon szeretik. :) Nektek mi a tapasztalatotok ebben?

A normális válaszokat előre is köszönöm!

Szép Napot nektek.



2018. febr. 8. 06:25
 1/3 anonim ***** válasza:

3,5 éves lányom van, nagyon enyhe dackorszakkal. Hiszti az inkább csak akkor, ha roppant fáradt, de akkor is gyorsan megnyugszik, mert hozzám bújik.

Mióta óvodás, azóta az önálló játék neki is kevésbé megy. Ebéd után hozom haza és legtöbbször a "szoknyámon" ülne, de a húga miatt erre nincs mindig mód. A picit viszont lelkesen szórakoztatja. A mesét imádja, de az esti rituálénk átalakult a kicsi születése óta, így inkább délután olvasok, este nézhet mesét és lefekvés előtt beszélgetünk, amíg a kicsi megeszi az utolsó tápszert.

Apró feladati vannak (ágyazás, szennyes ruháit a tartóba tenni, mosás után a ruháit a szekrénybe tenni), amit többnyire lelkesen elvégez.


Az óvodát szereti, de nem az a típus, aki hétvégén is menne. Minden rendben van vele, az óvónők szeretik.


Elég könnyű gyerek, nem lehet rá panasz.

2018. febr. 8. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

De jó ennek örülök :)

Nálunk is van egyedül öltözik, vetközik, pakolgat, együtt locsolunk virágokat.. Viszont Ő nem bújós fajta amit születésétől hiányolok :( Sokan azt mondják mit várok a fiúk nem annyira bújosak :)

Viszont amióta Oviba jár, szemtelen egy kicsit.

Én nem tudom elhozni ebéd után, mi végig vagyunk Szeptember óta.

Nagy szájú fiú :D

De olykor iszonyat aranyos, olykor maga a kis "ördög" :D

2018. febr. 8. 10:29
 3/3 anonim ***** válasza:

3,5 éves ikreim vannak (fiúk).

Az egyedül játszás náluk kicsit más, mindig együtt vannak, egy csoportba járnak oviban is. Ha egyikük beteg akkor jól elvan egyedül is otthon, de amúgy délutánonként nagyon igénylik hogy én is leüljek velük játszani, ezért én igyekszem esténként elvégezni a dolgom, főzni másnapra stb miután lefeküdtek, hogy a délután az övék legyen. 16h-ra szoktam értük menni. Sokszor nem is haza megyünk egyből, jóidőben játszótér, bicajozás, szánkózás..., rossz időben csak olyan apróságok mint cukrászda, autómosó, ingyenes játszóház. Heti 1-2* biztos csinálunk ilyen programot ovi után.


Hiszti van, hullámzó, mostanában talán kicsit jobb, már lehet az eszükre operálni. De a szemtelenség nálunk is van ovi óta sajnos, simán szemberöhögnek mostanában, vagy csakazértis csinálják amit nem engedtem, provokálnak. Én elég hirtelen haragú vagyok, hajlamos a kiabálásra, de rájöttem hogy nem segít, mindig igyekszem tudatosítani magamban hogy a határok feszegetése hozzátartozik a fejlődésükhöz. Igyekszem következetes lenni, nem mindig sikerül meg sok hiszti van belőle, de tudom hogy ez a célravezető hosszútávon.


Ja igen, mese... ez is hullámzó, néha jobban rácsúsznak a tévére főleg ha betegek vagy nem tudunk kimenni rossz idő miatt. De alapvetően korlátozva van a mesenézés, reggel és este max 30-30 perc, de most pl napok óta be se kapcsoltuk. Az esti mesét nem váltja ki soha, ők nagyon szeretik, legalább 30 perc mese van este. Próbáljátok ki a diavetítést, nálunk fél éve az a sláger.

2018. febr. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!