Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 49 nm2-es két szobás lakásba...

49 nm2-es két szobás lakásba vállalnátok második babát?

Figyelt kérdés

Most úgy vagyunk, hogy a kicsi külön ágyban, de velünk egy hálóban alszik, a másik szoba a nappali. 1 éves múlt a kicsi.

Ha jönne a tesó, akkor a hálót átalakítanánk gyerekszobává, a férjemmel pedig kiköltöznénk a nappaliba. Így egy kihúzható sarok ülőgarnitúra lenne, ami nappal összecsukva kanapé, este kihúzva ágy lenne. Amíg pici a baba, addig a mi szobánkban lenne az ágya, később egy szobában lenne a testvérével pár évig. 5-6 éven belül tudnánk nagyobb, saját lakásba költözni, de addig nem lenne jó várni már a korom miatt se a tesóval.

Szerintetek ez így gáz lenne? Van aki hasonlóan csinálta?


2020. aug. 12. 15:03
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
59%
Én tuti nem vállalnám.
2020. aug. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
73%

A mai 30-40 évesek kb. így nőttek fel.

Ha titeket nem zavar, ne érdekeljen más.

2020. aug. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
65%

Nem


De én nagyobb térhez szoktam..

2020. aug. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
56%
Akkor ez most egy két szobás lakás, vagy két hálószobás? Ketszobasba nem vállalnék. Két hálószobásba igen, ha későbbiek soran nagyobba tudunk koltozni
2020. aug. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
66%

Szia!


Hasonló a helyzet nálunk is, annyi, hogy 52 nm2-es lakásban lakunk.

Nincs külön nappali, az egyik szoba a gyerekszoba, a másik pedig a hálószoba. A mi babánk is velünk alszik még, jövő márciusban érkezik a tesó.

A nagyobbik gyerkőc át fog költözni nemsokára a gyerekszobába, a pici pedig velünk lesz.

Mi is szeretnénk majd nagyobb lakásba költözni, de szerintem simán kivitelezhető a dolog pár évig még. :)

Ha egyneműek, akkor akár még tovább is.

Mi nagyon örülünk, hogy egyáltalán van saját lakásunk. :) Lehetne nagyobb, de egyelőre bőven elég. :)

2020. aug. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
88%

5 evig eltunk 2 gyerekkel 47nm-en, uigy mint ahogy leirtad (2-4evesek voltak koltozeskor), halobol lett a kozos gyerekszoba, nappalibol a mi haloszobank, igy tudtunk annyit sporolni hogy par honapon belul koltozunk majd a 4 szobas ket szintes csaladi hazunkba.

Teljesen olajozottan mukodott,van a gyerekszobaban is iroasztal, de altalaban a konyhaban amig foztem, ok irtak a hazifeladatot. Ehhez semmi tobb nem kell csak 4 tolerans ember es egy kozos cel. Idonk nagy reszet jatszotereken toltottuk es rengeteg csaladi kirandulast szerveztunk. Mostanaban egymas idegeire mennek, de meg igy is el tudom oket szeparalni, egyik itt jatszik, masik ott olvas. Nyilvan az az idealis, ha mindenkinek van sajat kuckoja, de nem szuletik mindenki kertes hazba. A mi celunk az volt h mire a nagyobb igenyli majd az elvonulast 9-10-11eves kora korul, akkorara legyen sajat szobaja, ez iden meg is valosul. Szoval en igen, bevallalnam, atmeneti allapot, kar ezert a gyerekvallalast halogatni.

2020. aug. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
83%

Előző vagyok:

Annyi még, hogy nekünk olyan ágyunk van, amit össze lehet csukni, csak lefekvés előtt nyitjuk ki. Tehát ha vendégek jönnek, akkor a mi szobánkban szoktak leülni. :)

2020. aug. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
80%

Igen, simán!


Ha jó miőségű a kihúzható kanapé (értsd: nem nyűg minden nap nyitni/zárni), akkor simán kivitelezhető! Ez legyen befektetés, ne sajnáljátok rá a pénzt, ne fájjona hátatok, ne kelljen napi fél órát kínlódni vele, és ha ez megvan, akkor miért ne?!


Amúgy is kint kell lenni sokat, játszón, jönni-menni, férjed dolgozik, nem most kell bált rendezni. Cserébe tudtok spórolni, félretenni, és később nagyobba menni.


Ez ezerszer jobb megoldás mint beleugrani valami ész nélküli hitelbe csak azért, hogy mindenkinek legyen szobája, meg nappali, meg ilyesmi.


Hajrá :)

2020. aug. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
78%
Mi is másfél szobásba vállaltuk a második gyereket. A kisebbik szoba volt a gyerekszoba, a nappali meg a mi hálónk is egyben. Viszont csak azért vállaltuk, mert tudtuk, hogy hamarosan költözünk.
2020. aug. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
48%
Èn nem vàllalnàm, nàlunk alap mindenkinek a sajàt szoba. Most jön nálunk is a 2. gyerek, mi most èpítjük be az emeletet, hogy elèg nagy legyen a hàz. Így nálunk 4 főre 200 nm jut (ez mondjuk így màr 5 szoba+nappali plusz 2 fürdő ès wc), ami persze tudom, hogy màr a másik vèglet, de a beèpítèssel ekkora jön ki. Szerintem ideig-óràig elmegy, ahogy ti gondoljàtok, de hosszabb távon élhetetlen.
2020. aug. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!