Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 49 nm2-es két szobás lakásba...

49 nm2-es két szobás lakásba vállalnátok második babát?

Figyelt kérdés

Most úgy vagyunk, hogy a kicsi külön ágyban, de velünk egy hálóban alszik, a másik szoba a nappali. 1 éves múlt a kicsi.

Ha jönne a tesó, akkor a hálót átalakítanánk gyerekszobává, a férjemmel pedig kiköltöznénk a nappaliba. Így egy kihúzható sarok ülőgarnitúra lenne, ami nappal összecsukva kanapé, este kihúzva ágy lenne. Amíg pici a baba, addig a mi szobánkban lenne az ágya, később egy szobában lenne a testvérével pár évig. 5-6 éven belül tudnánk nagyobb, saját lakásba költözni, de addig nem lenne jó várni már a korom miatt se a tesóval.

Szerintetek ez így gáz lenne? Van aki hasonlóan csinálta?


2020. aug. 12. 15:03
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
61%

Jaj hagyjuk már a negatív hozzászólásokat. Mi négyen laktunk egy szobában amikor kicsik voltunk. Nem mindenki teheti meg, hogy 4 szobás villában lakjon sajnos. Mert baj az ha így akarnak spórolni? Nem sok az 5 év egy saját lakáshoz. Inkább így legyenek, mint úgy hogy hónap végén megkelljen gondolni mit vehetnek meg a boltban mert egy 3-4 szobás albérletet fizetnek amikor így is elférnek.

Amikor elköltöztünkna férjemmel és a lányunkkal egy évig laktunk egy szobában amég össze nem gyűjtöttük a szobájához a pénzt. Akkor sem szégyen...

2020. aug. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
36%

21es, nem szégyen csak szenvedés a gyerekeknek. Én is pici lukban nőttem fel, alig vártam hogy elköltözhessek, az nem élet.


DE oké hagyjuk a negatívat. persze, bevállalnék 6 gyereket is 20nm-e hiszen a lényeg hogy szeretet legyen :-)

2020. aug. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
93%
Igazad van de mire oda kerül a sor, hogy nagyok lesznek addigra elköltöznek. Ott írta, hogy 5-6 év és költöznek.
2020. aug. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
55%
Simán vállalnám. Ez mai mindenkinek saját szoba trend engem nem érintett meg melyen. Mi 3-an vagyunk 3 szobára és az egyiket nem is használjuk. A gyerekszobaban alszunk mindannyian a mi szobankban tv-zünk a nappali meg csak van.
2020. aug. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
62%
Hat, 38 eves vagyok es gyerekkoromban ez borzaszto altalanos dolog volt. 2 szobas panel, ertsd 1 nappali 1 szoba, ahol a szulok a nappaliban aludtak, en is igy nottem fel, a hugommal egy szobaban. Unokstestveremek is, az osztalytarsaim nagy resze szinten. Mindenkibol normalis ember lett, voltak akiknek a szulei x ev mulva nagyobba tudtak koltozni, voltak akik nem. Sosem ereztem hatranynak ezt, vagy furanak. Szerintem gond nelkul be lehet ezt vallalni, foleg ugy hogy van jovobeli koltozes terv.
2020. aug. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
74%

Egy ujszulottnek meg nagyon nagyon sokaig nem sajat terre hanem a szulei kozelsegere van szuksege.


Nekem eletem legszebb periodusa az elso 5ev, amit kertes haz felepitese elott mamaeknal 1 szobaban szeretetben toltottunk 4en a szuleimmel es a tesommal.

Ez utan mar megtehettuk volna hogy randalirozunk a 200nm-en, mi megis a szuleink nyakan ultunk es jatszottunk a nappaliban ahol estenkent cipo felsoreszt varrtak ketten kiegeszito keresetkent.


Utolso ervelo gyerekenek miert olyan eletbevago 2-3-4 evesen? Hogy ott uljon a sajat teve/ipad/mobil elott es ne zavarja a szuleit?


A gyerek attol boldog ha figyelmet kap.


Most hogy mindketten honapok ota homeofficeban vagyunk a ferjemmel, kismillio fotom van ahogy 6-8nm-en vagyok en a laptopommal, a ferjem a sajatjaval dolgozik es a 2 gyerek mellettunk/labunknal olvas, tarsasozik (7-9evesek, nem 2 eves totyogosok). Megtehettek volna hogy a sajat szobajukba mennek jatszani, de legjobb volt nekik ott, ahol mi vagyunk,mivel alapesetben csak reggel es este talalkoztunk plusz hetvegen. Ez termeszetesen nem egyenlo azzal amikor egy szoba-konyhaban laknak 5en tinik a szuleikkel.


A privat szfera, az elvonulas kb azoknak szukseges akik ruhellnek otthon a sajat csaladjukkal lenni es kell egy lyuk ahol vegre nem latja az alkoholista anyjat vagy a verekedos apjat. Amit a kerdezo leirt ez nem az a szitu, hiszen 1 eves a "nagy" es meg meg sem fogant a kicsi.Valoban rollerezni es gyerekzsurhoz vagy a szulok barati tarsasaganak latogatasaihoz keves a 49nm, de ezt is a szuloknek kell eldonteni hogy le tudnak-e mondani rola arra az idore amig gyujtogetnek.

2020. aug. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
92%

Utolsora ezt ertettem: "mert egy pici lukba bezsúfolni kettőt az már minden csak nem jó a gyerekeknek"

Nem ket 16evest akar a kerdezo egy pici lukba bezsufolni.

2020. aug. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen rendben van szerintem is. Nálunk egyelőre 3 szoba van, de mégis mindenki egy szobában alszik. Játszani és a lomoknak jó a másik kettő egyelőre.


Mondjuk szoba és szoba között nagy különbség van. Nálunk 100nm-re jut a 3 szoba. Mai divatos új építésű 70-80nm lakásokba meg bezsúfolnak 4-5 "szobát".

2020. aug. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
88%
Ne érdekeljen senki véleménye. A ti életetek. Mi 5-en laktunk 2 szobás lakásban, boldog gyerekkorom volt, szeretjük egymást a tesóimmal most is. Anyáéknak biztos nehéz volt olykor, de néha nagyszülőknél voltunk falun, akkor volt szabadidejük. 😊
2020. aug. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
82%
Hihetetlen hogy itt mennyien lenezik azokat akik bevallalnak ezt igy mert mondjuk igy nottek fel es meg pozitiv tapasztalatuk is van... 😒
2020. aug. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!