Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 49 nm2-es két szobás lakásba...

49 nm2-es két szobás lakásba vállalnátok második babát?

Figyelt kérdés

Most úgy vagyunk, hogy a kicsi külön ágyban, de velünk egy hálóban alszik, a másik szoba a nappali. 1 éves múlt a kicsi.

Ha jönne a tesó, akkor a hálót átalakítanánk gyerekszobává, a férjemmel pedig kiköltöznénk a nappaliba. Így egy kihúzható sarok ülőgarnitúra lenne, ami nappal összecsukva kanapé, este kihúzva ágy lenne. Amíg pici a baba, addig a mi szobánkban lenne az ágya, később egy szobában lenne a testvérével pár évig. 5-6 éven belül tudnánk nagyobb, saját lakásba költözni, de addig nem lenne jó várni már a korom miatt se a tesóval.

Szerintetek ez így gáz lenne? Van aki hasonlóan csinálta?


2020. aug. 12. 15:03
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
76%
Én nem. Csak akkor vállalnék két gyereket ha mindkettőnek tudnám biztosítani a személyes teret.
2020. aug. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
49%

Ezzel a "hosszabb távon élhetetlen" véleménnyel vitatkoznék.

Rengetegen nőttek fel kis lakásban régen is. Nem mindenkinek telik hatalmas lakásra, családi házra. :)

2020. aug. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
57%

Mivel van esély a nagyobbra, így igen.


Ez albérlet amúgy? Vagy saját?


Nekem 1 éves a lányom, de 99%ban a nappaliban vagyunk, és a legtöbb ismerősömnel is így van.

Nálunk mondjuk külön alszik, de ez nálatok is megoldható lehet.


Én vállalnám, ha tényleg pár éven belül van lehetőség nagyobbra.

2020. aug. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
47%

Nem élhetetlen, és a kérdező nem is innen akarja őket egyetemre küldeni..


Nyilván szuper a batár nagy ház, de ha nincs meg jelenleg, nem kell emiatt várni. Ki lehet bírni.


Sok jó ember kis helyen is elfér :) Nem ettől fog függni egy család boldogsága. Igen, néha kényelmetlen lesz, no meg jól ki kell használni az éves ingyenes lomtalanítást :o)


Vannak emberek akik 200 nm-en sem férnek meg egymással, és vannak akik 2 szobás lakásban is remekül elvannak.

2020. aug. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:
Igen, albérlet, de jóval piaci ár alatt. Ennél még egy garzont is jóval drágábban adnak ki. Így tudunk mellette félretenni, hogy legyen önerő, plusz addigra kifut a Fundamenta is. És még van sok mád tényező is. Minden amellett szól, hogy pár évet érdemes még várnunk ezzel.
2020. aug. 12. 16:14
 16/33 anonim ***** válasza:
43%
Nálunk sem sokkal nagyobb a lakás, van egy másfél éves lányunk, most várjuk a kistesót. Most a nagy szobát nappalinak, a kicsit hálószobának használjuk. Nehéz volt dönteni, hogyan leszünk ezek után, de úgy döntöttünk, hogy a hálószobába bezsúfolunk még egy gyerek ágyat. Az is megfordult a fejünkben, hogy a nagy szobába kiköltözünk mi, és a kicsiben a gyerekek lesznek, de félek, hogy a nagy zavarná a kicsit alvás közben, ha ő játszana. De majd előbb-utóbb végérvényesen gyerekszoba lesz belőle. Mondjuk mi tervezzük megvenni a mellettünk lévő tárolót, így lesz plusz még egy szoba. Szóval természetesen simán vállalható ekkora lakásban két gyerek, három már nem igazán.
2020. aug. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
41%
Ha stabil az albérlet, és a tulajdonos beleegyezik, és nem zargat titeket, akkro szerintem tök jó, hajrá :)
2020. aug. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
43%

12es, igen rengetegen nőttek fel ekkorában. és hányan érezték ott jól magukat? Valóban élmény, mikor nem tudsz elvonulni, az egyetlen hely ahol picit magad lehetsz a wc, de ott se sokáig mert már verik rád az ajtót.


Tehát igen, lehet pici lukba is vállalni akár 5 gyereket is, de normális esetben egy szülő azt nézi hogy a gyerekének jó legyen

2020. aug. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
40%
18-as: természetesen azt nézi egy szülő, ez evidens. Viszont nem biztos, hogy telik nagy lakásra, házra. :) Én boldog vagyok, hogy viszonylag fiatalon van már lakásunk.
2020. aug. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
49%
19es oké ezt megértem, de akkor nem kéne erőltetni a több gyereket, mert egy pici lukba bezsúfolni kettőt az már minden csak nem jó a gyerekeknek. Egyiknek sem. Inkább legyen egy gyerek de adjátok meg neki az élhető körülményeket, mint kettő és nyomorogjanak pár nm-en.
2020. aug. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!