Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » GYED, GYES, munka? Valahol...

GYED, GYES, munka? Valahol olvastam hogy ha a baba 1 éves kora előtt megyek vissza dolgozni, akkor elveszítem a GYED-t és majd 1 évet ha betölti kapom a GYES-t. Addig semmit. Ez tényleg így lenne vagy teljesen elveszítem a GYES-t is utána?

Figyelt kérdés

GYES mellett lehet dolgozni a 8 órát vagy csak a 4-t?Van most munkahelyem, jelenleg GYED-n vagyok, de összesen kapok 67000ft-t(családi, GYED, lakásfenntartási) és 90000-t kellene minden hónapban számlákra kifizetnem (lakás, biztosítás, rezsi).És akkor még nem vettem semmit.Néhány hónapig még megy is hogy most egy valamit nem fizetek be majd következőben 2-t, és megint más marad ki, de ez sem tartható sokáig.A babámra lenne aki vigyázzon (más kérdés hogy mindenről lemaradnék ami vele kapcsolatos) de muszáj visszamennem.Ha visszamondom a GYED-t tényleg csak 1 év után lehet újra igényelni a GYESt?Volt már aki ennyi idős babával eltudott helyezkedni egyáltalán?

Ne oktassatok ki ha lehet, nem így terveztem, így alakult!


2010. aug. 4. 20:10
 1/9 A kérdező kommentje:

Ne haragudjatok a magyarázkodásért!

ja, és még valaki újra felvetné a net dolgot, a barátnőmtől írok!

2010. aug. 4. 20:12
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha a baba egy éves kora előtt visszamégy dolgozni, akkor valóban nem jár semmi, sem gyed, sem gyes. Egy éves korától kapod a gyest, illetve ha mégsem akarsz dolgozni, akkor újra igényelheted a gyedet.

A gyes mellett korlátlan munkaidőben lehet dolgozni.

2010. aug. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi.És ha visszamondanám a GYED-t de mondjuk csak nem jönne össze a munkahely(de összejön!!!) ha elmegyek munkanélkülire úgy kapnám a GYESt?
2010. aug. 4. 20:14
 4/9 anonim ***** válasza:
a gyerek 1 éves koráig CSAK Gyed jár. Ha nem dolgozol. Ha dolgozol, nem jár a GYED. Amikor a gyereked betölti az 1 éves kort, onnantól igényelheted a GYESt és az mellett dolgozhatsz napi 8 órában is.
2010. aug. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
munkanélküli mellett nem jár a GYES.
2010. aug. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A feltételek megléte esetén újra lehet gyedet igényelni, akkor is ha korábban lemondtál róla. (Semmi értelme munkanélküli ellátásra menni.)
2010. aug. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
viszont ha a gyereked 1 éves kora előtt "nem jön be a munka" akkor újraigényelheted a GYED-et.
2010. aug. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A gyerek egy éves koráig nem csak gyed jár. Amennyiben anyuka nem dolgozik, és gyedre nem jogosult, úgy a gyes jár!
2010. aug. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Valóban nem jár a két ellátás együtt, viszont ha elmégy munkanélkülire, akkor a párod igényelheti a gyest.
2010. aug. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!