Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Előbb baba vagy előbb munka?

Előbb baba vagy előbb munka?

Figyelt kérdés

Most éppen dolgozom,közben az utolsó fél évemet töltöm az egyetemen!A párommal már nagyon szeretnénk babát,de nem tudom eldönteni,hogy ha lediplomázok akkor jöjjön a baba vagy kezdjek el dolgozni és utána?Már 3 évem van bedolgozva,tehát a GYED miatt nem kell várni már,viszont nem tudom,hogy a diplomámmal és az új munkámmal milyen hamar találok munkát,mert már nem akarunk sokat várni!És az is kicsit hülyén nézne ki,ha elmennék dolgozni,aztán pár hónap múlva elmennék szülni,fél időig tudnék dolgozni,ez egy nagyon jó szakma,nekem nyugis és örömet okozó munka lenne!

Előre is köszönöm a válaszokat!


2010. szept. 30. 08:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Hasonló helyzetben vagyok. Most csinálom a master szakot, végzős vagyok. A babánkat februárra várom. Én úgy gondoltam, nem túl valószínű, hogy az új diplomával azonnal találok másik munkát (3 éve dolgozom már), így előbb a baba, aztán később ráérek gondolkozni, hogy mit is szeretnék kezdeni a 2 diplomámmal.
2010. szept. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben először megpróbálnék munkát keresni. Ha mondjuk fél évig nem találnék semmi jót, akkor bevállalnám a bébit! Ha meg találnék, akkor dolgoznék legalább egy-másfél évet és utána jöhetne a baba. Ha most végzed az egyetemet, akkor gondolom még nem vagy "öreg", tehát akár még a meló is beleférhet!
2010. szept. 30. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
23 vagyok és mivel már rettentően régen vágyom babára a párommal megegyeztünk,hogy 24 évesen jöhet a baba,ha addig nem golyózok be! :) Köszönöm a válaszokat!
2010. szept. 30. 08:57
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia! Én anno elmentem dolgozni, pár hét múlva pedig táppénzre terhesen...

A munkáltatók tudják jól, hogy a nőknél ez benne van a pakliban, van ahol rá is kérdeznek felvétel előtt, hogy mikor akar gyereket.


Ne halogasd meló miatt, nehogy aztán meg ne jöjjön össze... Munkát bármikor kereshetsz, a baba pedig akkor jön, amikor akar, sokaknál csak évek elteltével...

2010. szept. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hát akkor eldöntöttük...diploma után nekiesünk,közben keresek munkát!És max. csak 4-5 hónapot dolgozom ha terhes lennék közben!Köszönjük szépen a segítséget! :)
2010. szept. 30. 09:43
 6/9 anonim ***** válasza:

szerintem ne halogasd a babát, főleg ha szeretnétek!

Elmondom velünk mi volt:Kimentünk külföldre, férjem ott kapott munkát.Úgy voltunk vele, hogy minden oké, jöhet a pici.Elkezdtünk próbálkozni, hát nem akart összejönni...közben jött a válság,haza kellett jönnünk, de nem hagytuk abba a próbálkozást, mert addigra már túl voltam egy vetélésen is....lassan eltelt egy év, de a baba nem jelentkezett.Elkezdtem itthon munkát keresni, de sehova nem vettek föl, van egy óvónői diplomám, de máshova is jelentkeztem, más munkakörökbe, de óvónőt nem kerestek a környékünkön, máshova meg nem vettek föl részben a válság miatt, részben gondolom mivel nem volt tapasztalatom pl call centeres vagy eladói munkakörben.Férjem viszont dolgozott itthon is akkor más, szóval ezért ment a baba project, és a munkakeresés, már nagyon nem akartunk várni.Valahogy úgy gondolkodtunk, hogy már lassan több mint egy év eltelt, és ha most megállunk, hogy felvegyenek, leteljen a próbaidő, meg még annyi idő, hogy GYED-et is kapjak, akkor 30 éves korom előtt nem fogok szülni,mert ki tudja mikorra jön össze a baba...így igaz munkát nem találtam, de kb összejött a baba(hozzáteszem fél évig keményen kerestem munkát, de senki nem akart felvenni)összesen másfél évet vártunk rá kb, jövő hónapban szülök.Nem azt mondom, hogy könnyű időszak volt anyagilag, hiszen nem dolgoztam, de minden rendben hála Istennek és nagyon várjuk a babát:)

Mindenkinek a saját döntése hogy éli az életét, mi férjemmel így gondoltuk.Amúgy 26 éves vagyok, januárban estem teherbe, 2008 év vége felé kezdtünk el próbálkozni...visszanézve hamar elment az idő, de mikor hónapról hónapra mindig megjött, nagyon kivoltam....

remélem tudtam segíteni:)

2010. szept. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Gratulálok a babához!Sok boldogságot!
2010. szept. 30. 10:56
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem elkeseríteni akarlak, de mire találsz állást (ha találsz ennyi időn belül) már látszani fog a pocakod, és terhesen sajnos nem fognak sehova felvenni!
2010. szept. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A mostani munkám meg lesz!Onnan szeretnék máik munkát keresni,de ha nem találok,akkor a mostaniról megyek el tp-re tb.!Csak mivel a mostanin kevesebbet keresnék,mint az új szakmámmal,így gondoltam jó lenne,ha nagyobb lenne a juttatások összege!
2010. szept. 30. 11:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!