Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Baba vagy munka? nehéz a döntés.

Baba vagy munka? nehéz a döntés.

Figyelt kérdés

Egy hónapja abba hagytam a gyógyszert, elsöre nem jött össze (nem is figyeltem még akkor mikor lenne jó).

már egy éve keresek munkát, és eldöntöttük hogy anyagilag jól állunk legyen baba ha nincs munka. erre ulthételején bejött egy munka lehetöség amire azt mondták szombatig vissza jeleznek. (ha munka lenne egy évet halasztanánk a baba programot) de nem jeleztek és ma felhívtam az ürgét hogy mizu azt mondta holnap tud biztosat mondani. de tuti száz ma van peteérésem. mined jel meg van magasabbra ment reggel a höm, a folyásom is pont úgy volt, söt szurkál a petefészkem mint az állat. szóval ha ma nem vagyunk együtt akkor ugrott az e hónapi lehetöség. kb 50% hogy lesz munkám. tudom hogy kövhónapban is lehet próbálkozni de holnap annyira fogom magam utálni ha nem kapom meg az állást. ha meg megkapom elég rossz lenne ha terhes lennék, mert akarok dolgozni is.


2008. jún. 30. 15:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
47%
Peteérés után pár nappal is összejön a baba, mert a pete pár napig életképes. Szóval ha holnap megtudod, hogy felvettek-e, akkor ne próbálkozz a babával, inkább teremtsd meg az anyagiakat számára. Ha meg nem vesznek fel, akkor még holnap és holnap után is próbálkozhattok a babával.
2008. jún. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Hát, nem vagy egyszerű helyzetben. Mi 5 hónapja próbálkozunk a babával és már nem tudnék kihagyni egyetlen lehetőséget sem, mert lehet, hogy megbánnám. Ha úgy érzed, hogy tudsz várni 1 évet a babaprojekttel, akkor hagyd ki már ezt az ovulációt is.Persze csak akkor, ha ilyen munka mellett nem lehet tovább próbálkozni. Nehéz kérdés, nem egyszerű jó választ adni. Egy jó tanácsom azért mégis csak akad:hallgass a szívedre!!!!
2008. jún. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Hűűű, elég nehéz.

Én a helyedben biztos a babára szavaznék.

Egyrészt azért, mert mint írod, az anyagi helyzetetek megengedné a kicsit. Másrészt pedid elvileg szombatig "jeleztek vissza" - ma ugye hívtad őket és csak holnap tudnak választ adni.... engem ez kicsit sértene. Nem is az, hogy sértene, csak ha egyébként is ilyenek a határidőkkel... nem tudom.

Na meg, az sem biztos, hogy ha ma együtt vagytok, akkor is baba lesz belőle. Ha mást nem, legalább lesz egy kellemes estétek. :)

(Zárójelben kérdezném - bár én sosem szedtem gyógyszert - de az abbahagyása után nem minimum fél évet kéne várni, hogy minden rendben legyen?)

2008. jún. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Mit gondolkodsz vallald el a munkát, és ha teherbeesel kapja be az összes munkáltató..szépen kikéred a kismamakönyvet és elmész megmondani a főnöknek.Felvételkor nem vagy köteles ezt közölni. még nyugodtan tudsz terhesen is dolgozni, de ha ot a baba elég 6 hónap is aztán táppénz,utána már nem fogod akarni a munkát (ez munkafüggő is) .szóval ha 6 hónap munkaviszonyod van az utóbbi két évben akkor még azt is megkaphatod ami államilag jár pl több gyedet...attól függetlenül, ha anyagilag jól álltok. És azon is gondolkodj el, hogy 2005 decemberében hagytam abba a gyógyszert , amúgy egészséges vagyok -most lettem terhes márciusban-közel nem biztos hogy idén összejön neked, de ha igen akkor mivan?

Menjen egyszerre mind a kettő 3 hónapon belül kell szólni a főnöknek, mert utána meg lesznek látható jelek, de addigra bőven kész a védőnőnél a kiskönyv és nem rúghat ki és addig dolgozol amíg jól esik.

2008. jún. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
35%
Ez aztán a remek meglátás, amit az utolsó hsz. írt. Ha bunkó és alpári tahó lennék én meg azt írnám, kapja be az összes kismama. De nem teszem , mert nem vagyok az, ezért csak tényleg jóindulatból szólok a kérdezőnek, hogy ha így tesz, és visszamegy a Gyedről, ami alatt persze nem rúghatják ki, ne lepődjön meg, ha főnöke az első munkanap után kiteszi. Persze kitudja, lehet hogy teljesen normális, és jóindulatú családbarát a leendő munkahely és főnök...Én a te helyedben a munkát választanám, bár nem tudom mennyi idős vagy, gondolom elég fiatal. Viszont ha már nagyon beleélted magad a babázásba....hát nem tudom nem egyszerű a helyzeted..
2008. jún. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Az utolsó hozzászólonak.

én nem ez a típus vagyok, ha munka akkor az munka. mivel külföldön élek és ez lenne itt az elsö munkám és ezt szerettem volna már régóta így azért is inkább dolgoznék egy évet mert utánna ha máshol is de már könyebb lenne egy másik állást gyerek után találni.

de azt utálom mikor valaki tudja hogy terhes akar lenni és elválal terhesen vagy hamar teherbe eséssel egy munkát ahol számítanak rá. az olyan megérdemelné hogy kirugják vagy ne vegyék vissza mert felelötlen a munkájára.


de többieknek kösszi. nehéh helyzet. a páromnak nem is mondom mert utálja ha számolgatok.

2008. jún. 30. 15:51
 7/13 A kérdező kommentje:

igy az elözö az utolsó elöttinek szolt.

és igazad van utolsó hozzászoló.

2008. jún. 30. 15:52
 8/13 anonim ***** válasza:

Az vagyok akinek nem köszi!

Ha tudod mit akarsz miért kérdezed?

Azért írtam ezt, mert mindig halogattam a dolgot a munkahelyem miatt, hogy nehogy szegény főnökömet, vagy kollegáimat cserben hagyjam..aztán amikor nekiálltam két évig nem sikerült és most van baba és örülök neki..és ha végigolvasnátok ott írtam, hogy nem bizos, hogy sikerül a baba hamar és lehet hogy mág addig bőven dolgozhatsz, de minden a te meglátásod szerint fog alakulni, és nem tudtam hogy külföldön vagy , hogy mi a munkalehetőség..meg rólad amúgy semmit, és most nyugodtan pontozz le mégegyszer én csak tapasztalatból írtam le a véleményemet, de nem írtam, hogy csináld is ezt..te tudod, saját döntés.

Mellesleg a fogamtásgátló 3 honap alatt kiürül a szervezetből nagyjából, mert valaki mintha 1 évet írt volna-de SZERINTEM az a régebbi magas hormontartalmúakra vonatkozik..azért a tisztulás miatt azt a három hónapot kivárnám, ha a baba mellett döntesz..

szóval pontozzon le mindenki 0%-ra , de én az utóbbi 2 évben és már előtte is nagyon szenvedtem ez miatt...

És többekközt kénytelen voltam dolgozni is, mert nem volt épp extra bevételem, de ezt leginkább a pároddal közösen kell eldönteni, nem a mi tanácsaink alapján..én ezt mondom, a többiek mást de úgyis azt kell tenned amit érzel.

2008. jún. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

abban igazad van hogy lehet évekig nem jön össze és közben dolgozhatok.

a stílus nem tetszett amit egy munkáltatóval szemben írtál, hogy szarjam le és adjam be neki hogy felvett számít rám de most átverem az elsö 3 hónapban.

na ez nem tetszett de szerintem nem csak én pontoztam le.

amivel egyetértek ez a második hozzászólásod ezt nem is huzom le mert érdemlegesnek tartom.

2008. jún. 30. 16:09
 10/13 anonim ***** válasza:
tudod amit a munkáltatókra értettem az én munkáltatóimat alapul véve..kidolgoztam a lelkemet, mindent megtettem éhbérért és ha egy nap szabi kellett fel voltak háborodva, soha nem volt köszönet abban, hogy kíhúztam a boltját a csődből..és most ennyi idő után is 27éves fejemmel megsértődött hogy terhes vagyok és nem engedtek dolgozni, mert veszélyeztetett vagyok...mert neki szüksége van a munkámra, de semmi tolerancia nem volt benne amiért nekem már családra van szükségem és különben is már megy az a bolt..és még így is segítek néha ingyen, mert ülhetnék itt is táppénzemen, szóval ezért mondtam amit, de sajnálom hogy durván hangzott, de én csak a saját tapasztalatból tudok kiindulni. Szóval bármit teszel, bárhogy döntesz TE ÉS A PÁROD sok sikert hozzá!
2008. jún. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!