Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Emberek, akiknek sok testvérük...

Emberek, akiknek sok testvérük volt (3-nál több testvér): hogyan éltétek meg, hogy sokan vagytok? Hanyadikok voltatok a sorban? Hogy gondolkodtok a gyerekvállalásról? (Sok gyerek vs kevés gyerek)

Figyelt kérdés
2020. aug. 15. 16:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
Mi négyen vagyunk testvérek, sosem volt probléma. Legidősebb vagyok az ikertestvéremmel. Mindig is nagy család volt az álmom, minimum 3 gyerek. De úgy néz ki, kettőnél több nem lesz a korom miatt.
2020. aug. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
41%

nekem ugyan csak egy tesóm van, viszont nagypapámék 6an voltak tesók,igaz ebből neki csak 1 édes testvére van. mindegyiküknek csak 1-2 gyerekük lett.

egy barátnőmék 5en vannak tesók, ők sem mindannyian édes testvérek, de ő kijelentette, hogy nem hajlandó több gyereket szülni (1 kisfia van), mert ennek az egynek szeretne midnent megadni amit csak tud. tehát ő(k) sokat nélkülözött/nélkülöztek...

2020. aug. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%

Nekem 8 édestestvérem van, 9-en vagyunk tesók. A 9-ből én a harmadik vagyok.

Rosszul éltem ezt meg, mert mivel én voltam az első lány (2 idősebb tesóm fiú), így nekem kellett vigyáznom a tesóimra.

Nem gondolkodom el a gyerekvállalásról, mert ennek hatására nem akarok gyereket.

2020. aug. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%

Nekem 5 tesóm van. Két bátyám egy nővérem egy öcsém és egy húgom. Én szeretem hogy ennyien vagyunk. Amikor kicsi voltam akkor az öcsémmel lógtam együtt inkább. Most pedig így hogy felnőttem már a nagy tesókkal is nagyon jól kijövők. Mai napig két heti rendszerességgel tuti találkozunk.

Nekem már van két babóm 14 és 2 hónaposak. Lesz még egy harmadik, de itt meg is állunk. :) Mi ennyivel tudunk bánni. Csodálom is anyukám kitartását.

(Illetve volt még egy bátyám de ő pár hónaposan meghalt)

2020. aug. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
93%

Mi a párommal ugyanúgy nagy családból jövünk 5en vannak testvérek ők is és mi is. Mi a párommal egyidősek vagyunk, mi vagyunk a legfiatalabbak és a legidősebb testvéreink között is csak egy nap van, ezt csak mint érdekesség írtam le :D


A magam részéről azt tudom mondani, hogy anyagilag sosem éreztem ennek hátrányát, a szüleim mindent meg tudtak adni nekünk. Nem éltünk nagyon nagy luxusban, de mindenkinek minden megvolt, sőt! Imádtam, hogy sokan vagyunk.

A mai napig úgy van, hogy mindig más testvéremmel erősebb a kapcsolatom, de sajnos 2-vel nem túl jó. Ettől függetlenül örülök, hogy vannak ők is.


Ami meghatározó lett szerintem a sok testvér miatt az, hogy érzem a testvér jelentőségét. Sosem vagy egyedül. Egy napon a szüleink nem lesznek. Elképzelni nem tudom milyen lenne akkor a gondolat. Vannak nagyon jó, igaz barátaim. De akikkel ugyanonnan jössz az teljesen más! Ezt nem lehet kimagyarázni, higy egy barát is lehet olyan. Igen, egy barát lehet majdnem olyan mint egy testvér, de egy igazi testvérhez semmi sem fogható. Szóval mi azon az állásponton vagyunk, hogy kell a testvér. Pároméknál is nagyon nagy összetartás.

3 gyerekünk van. Többet én nem szeretnék. Őket szeretném arra nevelni, hogy becsüljék meg a testvéreiket. Nagyon figyelünk, hogy sosem legyen versengés közöttük, mert én a környezetemben azt látom, hogy az mérgezi a testvéri viszonyokat. Ez ellen pedig a szülők tehetnek csak. Ami nálunk nagy feladat lesz, mert 3 fiú van, akik amúgy is versengőbbek mint a lányok. Figyelni kell nagyon a középső gyerekre, őket hanyagolják el legkönnyebben a szülők.

Jó érzés, hogy a gyerekeink sosem lesznek egyedül.

2020. aug. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%

Mi négyen vagyunk testvérek, egy nővérem, egy bátyám és egy hugom van. Jah, meg apám oldaláról egy féltesóm is van, de vele nem tartjuk a kapcsolatot.

Anyám egyedül nevelt fel minket. Persze az apai mintát nem láttuk, de megtanultunk a jég hátán is megélni.

Az én gyermekvállalási gondolkozásomat ez nem befolyásolta. Az első férjemmel van 2 fiunk, újra férjhez mentem, az első közös gyermekünket várjuk. És egyet még tervezünk.

2020. aug. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
92%

Családja válogatja ki hogy éli meg.


Mi hatan vagyunk tesók és imádjuk. Semmiben nem szenvedtünk hiányt. Férjemnek három tesója van. Mind fiú. Nem panaszkodott sosem. Mindenük megvolt nekik is. Mindkettőnk szülei értelmiségi, gyermek szerető emberek. És mind meg voltunk nevelve. Nem volt olyan, hogy a legkisebbnek mindent lehet, mert cuki. Olyan sem, hogy a nagyobbak levedlett cuccaiban jártunk. Max a kertbe jó volt.

2020. aug. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
81%

Anyumék 3 apámék 4 vannak testvérek.

Nekem 1 nővérem van. Férjemék 13 vannak ebből 1 meghalt csecsemőkorban. Férjem a 3. a sorban. Igaz ők nem igazán nevelkedtek együtt mert férjem és 1 húga nevelőszülőknél volt 9évig.

Mi most várjuk a 3.gyermekünket,többet nem tervezünk.

2020. aug. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
89%

Nekem 3 édestestvérem és 2 féltestvérem van, én vagyok a legkisebb. A vőlegényemék 9-en vannak, ő a hatodik a sorban. Mind a ketten szeretjük, hogy nagy a családunk, csak nagyon nehéz egy családi összejövetelt megszervezni, hiszen a szúk család is rengeteg embert jelent. Egyikünk sem nélkülözött gyerekkorában, szüleink dolgos emberek.

Beszélgettünk a gyerekvállalásrol, 3-4 gyereket szeretnénk, ez a terv.

24/L

2020. aug. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
90%
A férjem egyke, mi 5-en vagyunk, én vagyok a legidősebb. Mindkettőnknek egyértelmű volt, hogy nagycsaládosak leszünk. 4 gyermekünk van, még egyet szeretnénk.
2020. aug. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!