Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Panelban lakunk, albérletben,...

Panelban lakunk, albérletben, ilyen esetben mit lehet tenni, hogy a gyerek ne essen ki az ablakon?

Figyelt kérdés

Rácsot azért nem szereltetnék fel, mert nem tudom, mennyi ideig maradunk. Annyi elég, ha csak bukón van az ablak, úgy már semmiképp nem tud kiesni?

Ha kint vagyok a konyhában, egyedül hagyhatom a szobájában csukott/bukón lévő ablak mellett?



Ne nevessetek ki, de akkora félelmem ez, hogy ki fog esni, hogy éjjel néha felriadok erre a gondolatra. Pedig még csak 7 hónapos a fiam, még ülni sem tud, csak kúszni, meg négykézláb áll. Viszont szeretnék felkészült lenni, úgyhogy minden tanácsot szívesen fogadok.


2020. aug. 15. 21:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%
Bukón természetesen nem fog kiesni, sőt ha bukón van, akkor ki sem tudja nyitni az ablakot, nálunk mindig úgy van meleg időben.
2020. aug. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
80%
Nagyon cuki vagy. :)
2020. aug. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
miért?
2020. aug. 15. 21:37
 4/16 anonim ***** válasza:
85%
Bukón valóban nem tud kiesni. Amúgy ha nincs semmi olyan bútor az ablak alatt, amire fel tudna mászni, biztos nem esik ki.
2020. aug. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
78%
Bukóra nyitott ablakon nem tud kiesni :) Plusz nálunk van olyan szoba, ahol azért az ablak közelében is van bútor, nem tudtuk máshogy tenni, itt raktam az ablak kilincsére gyerekzárat, kb. három perc felszerelni, leszedni is ugyanennyi lesz, ha majd már nem kell, és asszem ezer forint körül van darabja, neten rendeltem. Ez egy tök egyszerű kis cucc, arra jó, hogy a gyerek nem tudja kinyitni az ablakot, mert a kilincs elfordításához oldalt be kell nyomni egy gombot is egyszerre.
2020. aug. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy van, az egyik szobába csak az ágyunk fért be, arra fel tud mászni, onnan meg az ablakhoz is odafér. Ráadásul a férjem szeret nyitott ablaknál aludni, ami most még belefér, de jövőre már ki kell találni valami megoldást :(
2020. aug. 15. 22:15
 7/16 anonim ***** válasza:
78%
Bukóra nyissátok. 3.-on lakunk, nálunk is úgy van mindig.
2020. aug. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
81%
Mi gyerekzárat szereltünk fel az összes ablakra és a balkonajtóra is. Van a kulcsos megoldás, az nekem macera, a mién olyan, hogy egy kis pöcköt kell erősen benyomni, ahhoz, hogy el tudd fordítani a kilincset. Most 5 éves a fiam, de még mindig nem tudja kinyitni. Sztem szuper dolog!
2020. aug. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
78%
Nekünk kulcsos kilincs van, parezer forint az obiban. Nekem is óriási félelem 😱 bár már 3 éves a gyerek, úgy látom, egyre vakmerőbb.
2020. aug. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
34%
8.-on laktunk 7 évig. A gyerekeink 5 és másfél évesek, 2 hónapja költöztünk. Bukón volt nyitva az ablak. Sosem volt probléma.
2020. aug. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!