Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Albérletbe gyereket vállalni?...

Albérletbe gyereket vállalni? Mások hogy csinálják?

Figyelt kérdés

Fiatal pár vagyunk, így ugye viszonylag könnyű albérletet találni, viszonylag sokan adnak ki "egyedülállónak vagy fiatal párnak". Ha nincs is kimondva (bár legtöbbször ki van), ebbe beletartozik az, hogy gyermektelen.

De ilyen létbizonytalanságra hogy lehet gyereket vállalni? Mindig ott van az, hogyha terhes leszek, akkor felmondják az albérletet, és akkor ott leszünk, ahol a part szakad.

Nincs család, nincs aki pénzeljen. Tudom, az az alap válasz, hogy előbb vegyél saját lakást, aztán szülj. Ez nem jó szerintem. Háttér nélkül, ketten nyomorogva, albérlet fizetés mellett 40 évesek leszünk, mire összejön egy lakás. Ki akar olyan öregen szülni?

Mások hogy csinálják?



2018. máj. 14. 10:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
67%
Mi is albérletben élünk jelenleg, sőt már terhesen költöztünk ide, de nekünk szándékunk is mihamarabb saját a menni.
2018. máj. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
58%
ha fizetitek renddesen az albérletet, vigyáztok a lakásra, nem fognak titeket kirakni gyerekkel sem, sokan élnek így, mi 2 évig éltünk albérletben, most költöztünk sajátba (nagymamám házába pontosabban, sajnos önerőből tuti még vagy 15 évig képtelenek lettünk volna venni valamit, és mi is fiatalon akartunk gyereket vállalni).
2018. máj. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
75%

Igen ez eleg nehez helyzet.. es sakk-matt ha nincs hatter..

Nem vagytok hitelkepesek?

2018. máj. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
69%
Nem tudom hol éltek.Budapesten vagy vidéken, de alapvetően vidéken talán kicsivel könnyebb albérletet szerezni.Szerintem rengetegen nem tudnak 30 éves korukra házat,lakást venni annyira azért nincs kánaán az országban.Most ki lehet használni a Csok-ot.3 gyereket aláírni,minimális kamattal lehet törleszteni azt amit kell és vidéken abból talán lehet venni egy házat olyat, ami megfelel.Nagyon nehéz a mai fiataloknak.Viszont arra várni, hogy anyagilag mikor a legjobb nagyon kétesélyes mert tényleg úgy van ahogy írod, hogy 40-45 évesen az embernek már nem ideális a szülés és ha valakinek a szülők nem tudnak segíteni, saját erőből házat venni min ennyi idős korra tud az ember.Albérletbe is lehet gyereket vállalni, az sem felelőtlenség, ha okosan csináljátok.
2018. máj. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Hitelképesek vagyunk, de önerőnk, az nincsen. Albérlet+spórolás mellett gyereket vállalni nem lehet, élni sem nagyon, erre írtam, hogy az nyomorgás csak.

Szülői támogatás nincs, olyan se, akinek a nyakára költözhetnénk spórolásképp. Nagyszülők meg olyan helyen laknak, világ végén, zsákfaluban, ahova költözni nem lehet, mert nincs munka, hiába lenne örökölt ház.


Viszont mindenhol azt látom, hogy albérlet csak gyerek nélkül kiadó. Abban meg csak nem bízhatok, hogy terhes leszek, de mivel jó fej voltam, jó fizető, talán nem dob ki... vagy tényleg erre kéne építeni?

2018. máj. 14. 11:05
 6/17 anonim ***** válasza:
60%
Ne, ne építs erre! Ha albérlet mellett nem tudtok félrerakni 2*20 ezret se (ltp - 4 év alatt elég az önerőre), akkor erre gyereket se vállalj!
2018. máj. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

#6 Értelmezd, amit leírtam, köszi. TUDUNK félretenni albérlet mellett, igaz, úgy, hogy nem járunk nyaralni, nem költünk luxusra a kötelezőn felül. De ezt megcsináljuk.

Ergo, vagy fizetek albérletet és félreteszek és nyomorgok, VAGY albérletbe vállalok gyereket, és lemondok a saját lakásról az elkövetkező néhány évre, mert ugye, amit félretennék, azt fogom a gyerekre költeni.

Erről szólt az egész kérdésem, hogy vagy gyűjtögetek, vagy gyerekezek, de ha gyűjtögetek, akkor megöregszem, mire meglesz minden szükséges háttér.

Komolyan ennyire nem fogalmazok érthetően, vagy mi? :D

2018. máj. 14. 11:15
 8/17 anonim ***** válasza:
43%

Két kérdésfelvetésedre válaszolnék:

1. Sztem nem ördöngős dolog gyerekkel albérletet találni, vagy gyermektelenül, aztán szépen megtartani az albit, ha megérkezett a kisbaba. Mi februárban adtuk el a lakásunkat, azonnal találtam is nekünk tetsző albit (két ovis gyermekünk van), költöztünk is. Közben intéztük az építkezés részleteit, jövő hónapban kezdünk építkezni, közben maradunk az albiban. Vigyázunk a lakásra, mindent időben utalunk a tulajnak, mindenről tájékoztatjuk, szval azt gondolom, simán megoldható gyerekes családként albit találni. És ráadásul ezzel a lakással párhuzamosan még másik kettő is szóba jöhetett, oda is szívesen vártak volna minket.

2. Mi is családi anyagi támogatás nélkül léptünk ki a nagybetűs életbe. A férjem kifejezetten szegény családból származik, még az Ő nevén van egy hitel, amit a szülei megsegítésére vett föl. Én jó körülmények közül jövök, viszont miután 2009-ben elváltak a szüleim, és anyukám hozzáment az akkori élettársához, elindult az anyagi csőd felé. Tőle sem várhattam anyagi támogatást, inkább mi próbáltuk még a gyerekek előtt segíteni Őt havi pár tízezerrel.

A férjem egy jókora jelzáloghitellel terhelt lakásban lakott, amit a szüleivel együtt próbáltak nagy nehezen törlesztgetni. Amikor eljegyeztük egymást és Hozzá költöztem, beszálltam a fizetgetésbe. Közben mindketten próbáltunk egyre jobb munkahelyeken dolgozni, kőkeményen dolgoztunk a fiunk születése előtti években.

Hál'istennek el tudtuk adni a lakást, mire megszületett a fiunk, és be tudtunk költözni a saját közös (szintén jelzáloggal terhelt) kertvárosi, újépítésű lakásunkba, ami egy minőségi javulás volt az előző 7. kerületi putribeli lakásunkhoz képest. Oda született a kislányunk is.

És tavaly decemberben úgy döntöttünk, előre menekülünk, megvalósítjuk az egyik álmunkat, családi házat építünk.

Eladtuk a szép lakásunkat nagyon jó pénzért, végtörlesztettünk, tehát teljesen adósságmentesek lettünk. Vettünk egy telket Budapest agglomerációjában, és még mindig maradt több milliónk. Most kezdünk építkezni.

Mivel a kezdetektől három vagy több gyermekben gondolkodunk, kihasználjuk a CSOK-ot, felvesszük a 10+10-et, kiegészítjük a megmaradt pénzünkkel. A hiteltanácsadónk szerint a mostani havi jövedelmünkkel simán megkapjuk, és olyan 50 ezer körül lesz a havi törlesztője, ami nagyon jó számunkra a korábbi 120-130-hoz képest.

Az évek alatt az én fizum több, mint a duplájára nőtt, a férjem is jó fizut hoz haza, szval már most is jól élünk, de az albi miatt még többa kiadásunk, mint amennyi a saját házban lesz a számítások szerint.

Ezt csak azért írtam le, mert mi szülői támogatás helyett banki hitelekkel indultunk, de sztem nagyon okosan próbáltuk mindig a legjobbat kihozni a helyzetből, nem riadtunk vissza meglépni a legijesztőbb lépést (eladni a fejünk fölül a lakást, mert tudtuk, hogy a mostani ingatlanárak mellett nagyon jól jövünk ki a dologból, és így is történt).

Mostanra jutunk el oda, hogy bár még mindig lesz hitelünk, de az már korántsem az az aggasztó banki hitel kategória, ráadásul jelentően növeltük a bevételeinket is.

Kérdező, ne féljetek lépni! Nyilván hitelmentesen lenne a legjobb, de gondolkodjatok, mi lenne számotokra a legüdvösebb. Semmi sem tart örökké, a nehézségek sem.

Az biztos, hogy elsősorban a havi bevételek növelésére kell törekedni, onnantól kezdve már nem alap az albi.

2018. máj. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
26%

Ja, és a 10+10 esetében a gyerekek után járó 10 millió önerőnek számít. Tudom, épp ebben vagyunk benne.

Megmaradt a végtörlesztés és a telekvásárlás után közel 5 milliónk, így a 10 millióval együtt 15 milliós önerőcel igényeljük a CSOK-os 10 milliót.

2018. máj. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
52%
Nem szülnék albérletbe.
2018. máj. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!