Mi legyen a neve?

Figyelt kérdés

Lány lesz a baba neme. A nevét viszont nem tudjuk eldönteni. Itt vannak a nevek amik közül nem tudunk dönteni:


Petra, Léna, Lilien


Szerintetek melyik illene egy kislányhoz?



2020. aug. 17. 12:23
A kérdező szavazást indított:
Petra
Lilien
Léna
78 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Mindegyik szép. A Petrara szavazok, mert mostanában minden második lány Léna vagy Lili, de ha ez nem szempont, akkor egyikkel se tudsz nagyon melle nyúlni.

En Zsofia vagyok. A gimiben a szintünkön 5 Zsófia volt, ráadásul kevert óráink is voltak. Állati idegesítő volt, ezért en próbáltam kerülni a nagyon gyakori neveket

2020. aug. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Semelyik. Petrának akkor van értelme, ha keresztény vagy. De mivel nem vagy az, mert látszik a kérdésedből, így azt javaslom keress neki mást.

keresztényeknél rendszerint álmok útján kap nevet az ember, és nem ő választja ki. Amíg nem voltunk keresztények, nem is gondoltunk erre, hogy ez lehet a magyarázat, csak később tudatosult. Tényleg az összes gyereknél ez volt nálunk, és kivétel nélkül jelentőséggel bír. Szóval gondold át, vagy kérj jelet.

2020. aug. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
A Petra kifejezetten szép, a Lilien még tetszene, de kezd az is túl elcsépelt lenni.
2020. aug. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
6%

2+ Erről a keresztények nem nagyon mernek beszélni, mert a világiak egyből nekik esnek ez miatt, pedig ha ők is kérnének, kapnának.

Aki kér az kap, és jó pár hétig lefekvés előtt mind a ketten magunkba rágtuk, hogy vajon mi legyen a gyerek neve, és lőn csoda.


Sosem vettem utónévkönyvet.pl. nem is nézegettük..

2020. aug. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%

Lilien tetszik, csak ne legyen Lilizve.

Petra egyáltalán nem

Léna inkább Helénaként

2020. aug. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
97%
Léna a lányom, elfogult vagyok. Mind szép amúgy. N/28/világi
2020. aug. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2%
Végtelenül elcsépelt mindegyik. Mielőtt így kicsesznél a lányoddal, gondolj arra, milyen kellemetlen lesz neki, amikor bármilyen közösségben még legalább három Léna ugrik a név hallatán.
2020. aug. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Lilien nagyon nem tetszik, a másik kettő szép, én a Petrára szavazok.
2020. aug. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A Léna nagyon ronda azon túl, hogy tucatnév.

A Lilien számomra túl idegen hangzású.

A Petra szép név.

2020. aug. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!