Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi gyerektartást kapsz a...

Mennyi gyerektartást kapsz a párodtól és hány gyerekre?

Figyelt kérdés
2020. aug. 18. 14:25
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
91%

(3-as,9-es válaszoló vagyok)

Ezek relatív dolgok, van, aki tízszer-, míg van, aki tizedannyit kap.

Ettől függetlenül, ternészetesen tisztában vagyok vele, hogy átlagon felüli a volt párom felelősségvállalása.

Egyébiránt nem csak anyagilag, hanem érzelmileg is, ezek méginkább releváns dolgok!


Értelemszerűen olyan férfival vállaltam anno gyereket, aki szerette volna és tudtam, hogy számíthatok majd rá.

Bár emocionálisan eltávolodtunk, a mai napig számíthatnék rá.


A 20 000 forintos szülőket nem is értem, még minimálbérből is többet adnék a gyermekemnek...

2020. aug. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
16 éves fiamra 150-et
2020. aug. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Jézusom!! De hogy lehet csak 20 ezret kapni?
2020. aug. 18. 20:51
 14/24 anonim ***** válasza:
60%
Csak 20 ezret: megegyezéssel. És van ám aki csak minimálbért keres, albérletben lakik...
2020. aug. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
75%

A 20.000 még a jobbik eset. De sokan nem kapnak semmit.

Nálunk is úgy volt,hogy kiderítettük hol dolgozik anyuka, beadtuk a bírósági határozatot miszerint vonni kell tőle a gyt-t. Anyuka észrevette,és munkahelyet váltott. Eljátszottuk újra , majd elment feketén dolgozni, így nem tudnak tőle vonni. Állam nem előlegezi meg mert túl magas az egy főre jutó jövedelmünk. Anyja meg éli világát,nem fizet semmit. Nem lehet rajta behajtani,mert hivatalosan nincs semmije. (se ház,se autó,se munkahely).

2020. aug. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
88%

ma 21:24

Ha tudjátok, hogy hol dolgozik, jelentsétek be a NAV-nál. Elkapják őt is meg a munkahelyet is, ami részt vesz ilyen piszkos játszmában.

2020. aug. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
14%

11!


"A 20 000 forintos szülőket nem is értem, még minimálbérből is többet adnék a gyermekemnek."


Ha nincs miből, akkor hogyan? Ha mondjuk fenn kell tartanod egy albérletet egyedül, akkor a 20e után max annyi pénzed marad, hogy épp éhen nem halsz.

2020. aug. 19. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
77%
15-ös vagyok! Már évek óta semmi infónk róla,mert a gyereket se látogatja. Anno is csak annyit tudtunk a gyerektől(amikor még hébe hóba elvitte),hogy valamilyen pékségben dolgozik feketén. Sőt volt olyan,hogy tudtuk,hogy az ipari parkban dolgozik,de azt nem,hogy melyik cégnél. Végig hívtuk az összeset,és azt kaptuk ,hogy ők nem mondhatják,meg hogy ott dolgozik-e. Mondtuk,hogy akkor elküldjük a bírósági határozatot és ha náluk van akkor legyenek szívesen vonni tőle. De erre meg az volt a válaszuk,hogy ez nem így működik.
2020. aug. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
60%
17es: az ilyenektől megyek a falnak. Az anyuka (vagy akinél a gyerek van) oldja meg ahogy tudja,mert a másik félnek nincs miből... És ha anyukának sincs? akkor mi van? Ilyenkor olyan szívesen mondanám,hogy akkor itt a gyerek,old meg te,nekem sincs miből.
2020. aug. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
27%

19!


Azért azt ne felejtsd el, hogy ha anyukánál van a gyerek és anyuka van minimálbéren, akkor a jövedelme eleve több, mint a különélő apukáé: családi adokedvezemyn, plusz a családi pótlék. A különélő szülőnek ez nincs. Plusz ha nem fizet a különélő szülő, a gyereket gondozó kérelmezheti a tartásdíj állam általi megelőlegezését, ha megfelel a feltételeknek. Átadhatod a gyereket, ez esetben te leszel az, akinek nem lesz más, mint a minimálbér és az apának jutnak a kedvezmények.

2020. aug. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!