Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szeretnénk gyerek(ek)et, de...

Szeretnénk gyerek(ek)et, de nem albérletbe. Ti mennyi hitelt vállalnátok be ilyen keresettel?

Figyelt kérdés
Szülői segítséggel lesz egy kis önerőnk, de valószínűleg ez kevés lenne bármelyik banknál, ezért szeretnénk felvenni a babaváró hitelt (már 2 éve házasok vagyunk) és mivel az ingatlan árak az egekben vannak, szükség lenne mellé lakáshitelre is. Jelenleg albérletben lakunk, ami 110 ezer+rezsi, a férjem 250-280 ezer közt keres, én egy átlagos hónapban 190 ezer körül kapok. Illetve van jelenleg 2 millió hitelünk, amit szeretnénk a babaváróból előtörleszteni. Szerintetek ilyen keresettel mennyi hitelt lenne érdemes bevállalnunk?
2020. aug. 23. 21:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
75%
Melyik varosban éltek? 460 a bevétel, ha jön a baba a te kerested csökken. Nem a lényeg h mennyi hitelt, hanem hány évre, és mennyi törlesztőt tudtok fizetni? Ha 110 plusz rezsit fizettek most akkor én kB 50.000 bevallalnek. De nem többet.
2020. aug. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Girlll3 ***** válasza:
38%
Tehát van egy hiteletek, ami mellé még kettőt szeretnétek. Érdekes.
2020. aug. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Debrecenben élünk.

#2 Nem mellé akarjuk.

2020. aug. 23. 22:01
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem is biztos, hogy erre a jövedelemre megkapjátok a teljes 10 milliót a babavarobol, ha megis, kb 40-50 ezer csak annak a havi törlesztője. Emellett nektek már elég szűkös a mozgástér, még max 40-et kellene bevállalnotok, ez 5 millió ft hitelt jelent. Tehát összesen 80 ezer a törlesztőtök, ha baba lesz, 3 évig nem kell fizetni, cserébe kiesik egy fizetés. Nem tudom mennyi az önerő és hol akartok venni, de szerintem ezt nagyon számoljatok át, mert könnyen lehet rosszul járni a végén, hiába mondanak bármit.


Én a helyetekben, hacsak nem vagytok már benne a korban, akkor én még tolnám a dolgot, és először inkább továbbképeznem magam, hogy bevételt növeljek, de ti tudjatok.

2020. aug. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

110+rezsi helyett max. 70-75öt vállalnék be, és minél előbb letudnám.

Persze kérdés, milyen életszinvonalon éltek, mennyi marad ebből a nettóból. És a gyerekvállalással kapcsolatban mik a tervek, hány gyereket akartok és mikor, ami ugye a hitel torlesztésének szunetelésével, kamatmentességével vagy elengedésével jár.

2020. aug. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
18%

"Illetve van jelenleg 2 millió hitelünk, amit szeretnénk a babaváróból előtörleszteni."


Mire van a hitel, ha albérletben laktok? Egyáltalán a babaváróból lehet előtörleszteni bármilyen hitelt? Nem célhoz kötött a felhasználása?

Egyébként nem az számít, mennyi hitelt vállalnátok be, hanem, hogy mennyit kaptok a banktól. Nem túl magas a jövedelmetek, a baba születése után pedig ez csökkenni is fog.

2020. aug. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
69%
Egyáltalán nem rossz a jövedelmetek a babaváróhoz. Ennél kevesebbre is megkapják. Jelenleg 5 banknál van hitelkivaltas, tehát az esélyetek egész jó.
2020. aug. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
34%
Ha önerő megvan, jóval kevesebb a törlesztő mint az albérlet
2020. aug. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Debrecenben kb pesti árak vannak a bmw miatt, nem olyan könnyű ingatlant venni, max a kicsi felújítandó választék jöhet szóba.. szóval gondoljatok ezt meg.
2020. aug. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem menjetek be több bankfiókba is és érdeklődjetek, melyik mit tud ajánlani.

A mérlegelésnek ezután van csak értelme.

2020. aug. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!