Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Másnak is beleszól(t) az...

Másnak is beleszól(t) az anyukája, hogy hány évesen vállaljon gyereket?

Figyelt kérdés

Még csak 20 éves vagyok, de anyukám már eltervezte, hogy mindenképpen olyan 30 alatt, kb 28 éves koromban kell szülnöm, mert ő aktív nagymama akar majd lenni.

Én ezelőtt egyáltalán nem gondolkoztam azon, hogy mikor is akarnék gyereket, szerintem még az a korszak messze van. Úgy felidegesített, ezt nem nekem kell eldöntenem, hogy mikor lesz babám? Meg nagyon sok minden befolyásolja is.

Persze, akarom, hogy minél több időt legyen majd az unokáival, de váratlanul ért ez a kijelentése.



2020. aug. 21. 17:34
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
80%
Csak annyit tanácsolt, hogy lehetőleg 35 alatt. Ő szült huszonévesen, harminc felett meg 40 felett is. Fiatalon jobban élte meg a terhességet.
2020. aug. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
95%
Nem, de családi példából okulva mindig tiszta volt előttem, hogy mindenképp 35 alatt. Az meg a nevelésem alapján eléggé benne volt a levegőben, hogy csakis diploma után.
2020. aug. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
97%
Sosem szólt bele, de ismertem annyira, hogy tudjam 25 és 40 között tarja ideálisnak.
2020. aug. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
83%
Meg sem próbálta. Felnőtt vagyok, egy ilyen lépést meg sem kísérelt volna. Én sem szólok bele, mikor és hogyan szexszel apámmal, neki is pont ennyi köze van az én magánéletemhez.
2020. aug. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Még annyit megírnátok, hogy mennyi idősek vagytok és a szüleitek?
2020. aug. 21. 19:06
 6/25 anonim ***** válasza:
75%

Miért, 20 évesen beleszólhat, 35 már nem?

Felnőtt vagy vagy nem? Ez két állású dolog.

Ha igen, akkor viselkedj is úgy, és húzd meg az életed határait.

Ha meg gyerekként reagálsz, akkor nem kell meglepődni, hogy úgy is bánnak veled. Majd megmondja, kivel, mikor kell együtt lenni, hányat kér, milyen időközönként, stb. Csak győzz jegyzetelni!

2020. aug. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
3. vagyok, 42 éves. 29 és 30 évesen szültem. Anyukám 31 évesen szült engem.
2020. aug. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Felnőtt vagyok persze, de én nagyon szeretem a szüleimet és tényleg szeretném, ha viszonylag fiatalon lennének nagyszülők. Ellenben 28 az még nekem olyan korainak tűnik, mi lesz a karrierrel, lehet egy normális (stabil) párkapcsolatom se lesz, ki tudja hogy milyen könnyen jön majd össze a baba..stb

Valószínűleg onnan jöhetett ez a nagy fellángolás, hogy az egyik rokonunknak már a negyedik unokája van úton.. Illetve egy ismerős 70 évesen lett nagymama és most gondolom ezért megy a terror, mert anyukám mint említette nem akar 70 évesen nagyi lenni..

2020. aug. 21. 19:36
 9/25 anonim ***** válasza:
33%
Ez teljesen termeszetes. Megis mikor akarsz szulni 40 evesen? Az evidens, h diploma utan, par ev melo, h jarjon a sok juttatas, plane most. Anyad teljesen realisan latja, te vagy meg gyerek.
2020. aug. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
89%

Ezt anyuval tisztázd, hogy majd te eldöntöd, amikor jön egy megfelelő pár, olyan az élethelyzetetetek és mindketten úgy érzitek, akkor jön. Nekem 20-22 évesen voltak naaaagy összeveszések anyummal (nem gyerek téma) mert meg akarta szabni az életem. Kb ilyen 2. tinikor, 2. elszakadós korszak, normális állítólag pszichológiailag.


Node kérdésre válaszolva egy ismerősöm.

A csaj elég konfliktuskerülő, az anyuka meg nagyon karakán, és elég karrierista, voltak is bajok a házassággal. De, ő már kiskorától adta a gyerekbe, hogy mihamarabb szüljön - hosszú évek barátsága után lett tiszta nekem, hogy ezt anyu programozta bele.

Na valahol 28 körül teljesen megkattant a csaj, hogy ő KIFUT AZ IDŐBŐL, NEM LESZ CSALÁDJA, stb. Már minden baráti beszélgetésnél felkerült, nagyon rágörcsölt.

Odáig jutott, hogy ultimátumot adott az elég friss kapcsolatában, hogy vagy gyerekprojekt azonnal, vagy szétmennek. Lett is gyerek hamar, onnantól meg a feketeleves.

Nem tudom hogy a hormonok vagy mi okozta, de sorozatosan rossz anyagi és családi döntéseket hozott, hoztak. Egyre romlott a kedélye is ezek miatt. Az apuka meg nagyon látványosan menekült otthonról a munkába, haverokba, hisz tulajdonképpen kizsarolták belőle a gyereket.

Pár évig még asszisztáltam a csaj lamentálásához, amikor már a férje hibája volt minden és mekkora mártír ő. Miután engem próbált meg kioktatni állandóan, leépítettem.

Szóval őt annyira "beprogramozta" az anyja, hogy - az én nézőpontomból - eléggé elrontotta az életét, csak hogy ezt az elvárást teljesítse.

2020. aug. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!