Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire nagy segítség ez...

Mennyire nagy segítség ez mamától?

Figyelt kérdés

Igazából megbántásról itt nincs szó csak mégis fura, érdekelne más véleménye hátha én is átértékelném.

Nos, anyukám nem dolgozik, gyermekem most fogja kezdeni az óvodát, édesapja sajnos távol él. Igy 0-24 órát én vagyok a gyermekemmel, amivel abszolút semmi gond. Ha mamánál vagyunk a gyerekkel szinte nem is foglalkozik, ha jön akkor fogjuk rá. Képekkel elhalmozza a facebookját ( volt rá példa hogy megkérdezték tőle hogy ő neveli-e) Illetve sokszor azt a kifogást találja ki az ismerőseinek hogy nem ér rá mert a gyerekemre vigyázz miközben ez nem igaz.

3 év alatt egyszer sem vitte el mondjuk játszótérre, néha elvitte magával boltba, mondjuk 2 havonta 1 szer.

Na már most, közölte hogy könnyebb lesz nekem ha megkezdődik az óvoda, mert sokat fog segíteni, megkerdeztem és miben?? Az hogy majd reggelente néha elviszi... ez a nagy segítség. Attól ez esetben tekintsünk el ki hogyan dolgozik és mennyire jó, mert nálam más beosztás van ami ezt nem igényli.

Nekem ez fura. Sokszor sok olyan helyzetben örültem volna a 3 év alatt ha akkor viszi el mikor valóban fontos lett volna nekem, mert dolgom volt. Ugye tudjuk hogy elviszem oviba ott a gyerekek x időt eltöltenek addig bármit megtudok csinálni, szóval ebben mi a segítség?? Nem nagyon tudok ennek a hírnek örülni, mert amikor szükségem lett volna rá, akár csak akkor amikor a vég kimerültség szélén álltam akkor hol volt?

Lehet hogy felfújom, nyugodtan írjátok ha nincs igazam de nekem ez fura. Olyan mintha a külvilág felé szeretné mutatni hogy ő a tökéletes mama.


2020. aug. 26. 00:23
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Vannak ilyen nagyik. Gyakorlatilag olyan segítséget ajánlott fel amire nincs szükséged, és nem is konkrétan fogalmazott, hogy pl. hétfőnként elviszem majd én oviba. Majd egyszer egy évben el is viszi talán... Ne foglalkozz vele, nem éri meg azt a fáradságot, amit a mérgelődéssel elhasználsz.
2020. aug. 26. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%

Ugyanannyit fog segíteni, mint eddig. Nem kell ezen aggódni.


A gyereket meg ti vállaltátok, senki másnak nem kötelező részt venni a nevelésében.

2020. aug. 26. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%

Az apjának viszont kötelező lenne. Inkább rá kellene haragudni.



(Amúgy persze, a nagymamák szokták vállalni, hogy vigyáznak néha a gyerekre. Mondjuk meg kell kérni őket. De te nem írtad, hogy kérted volna, és visszautasított.)

2020. aug. 26. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%
Engem ez a Facebook-on égetős része is zavarna. Az ilyen “Marikám, te neveled a gyereket?” szintű szituációkkal borzasztóan megaláz Téged az anyaságodban. Nem adnék neki alapot erre.
2020. aug. 26. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
En ezeket sosem ertettem. Meg kell beszelni konkretan. Nezd anya, ekkor es akkor dolgom van, el tudod vinni Pistiket a jatszoterra addig? Erre ket valasz johet igen vagy nem. Legyel konkret, hatarozott es varj ugyanilyen valaszt. Konkret programok, idopontok. En ugy erzem, hogy nem vagy eleg hatarozott es/vagy konfrontalodni sem akarsz vele.
2020. aug. 26. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ill. Anya, az nekem nem segitseg, konnyebbseg stb. ha elviszed oviba, de penteken ha neked nem gond, ebed utan elhozhatnad.
2020. aug. 26. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
92%

"Sokszor sok olyan helyzetben örültem volna a 3 év alatt ha akkor viszi el mikor valóban fontos lett volna nekem, mert dolgom volt."


És mondtad neki? Volt, hogy direktben megkérted, hogy ekkor és ekkor vigyázzon rá?

Ha igen, mit mondott rá?

Ha nem mondtad, akkor nyilván nem róhatod fel neki, hogy magától nem ajánlkozik.

2020. aug. 26. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
79%

7-essel egyetértek. Az én anyám is olyan, hogy magától alig-alig jut eszébe bárhova is vinni az unokáit, letudja azzal, hogy napi 5 percre beugrik, és akkor büszke magára, hogy minden nap unokázik, milyen szuper nagymama :D de ha konkrétan mondom, hogy anya, légyszi vidd el őket kicsit délután, mert dolgoznom kell/más dolgom van, akkor ha meg tudja oldani, viszi. Mondjuk kicsit látom rajta, hogy nem szívesen, de ezzel meg úgy vagyok, hogy ha már előadja mindenkinek a szupernagyit, néha tehet is valamit ezért a szerepért. Valahogy ő úgy van ezzel, hogy szereti őket, de fárasztóak neki, nincs türelme hozzájuk, úgyhogy hosszabb időt azért annyira nem akar velük tölteni, neki az megfelelne, hogy pár percre megmutatja magát. Ami nem is lenne baj, ha nem adná mindenkinek elő, hogy ő mennyit unokázik. Nem öreg amúgy, 54 éves, egészséges is, egyszerűen csak ilyen és kész.

Szóval szerintem kérd konkrétan a segítséget. Ha már előadja magát, néha igazán segíthet ténylegesen.

2020. aug. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!