Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 8 év körüli fiút mennyire...

8 év körüli fiút mennyire engedsz szabadjára?

Figyelt kérdés

Egészen konkrétan a következőkre lennék kíváncsi:


1. Kiengednéd-e az utcára/ház mögé felügyelet nélkül játszani, úgy, hogy rá látsz?

2. Kiengednéd-e a 15 percre lévő játszótérre idősebb fiúkkal, akiket ismersz?

3. Otthon hagynád-e 10 percre, amíg kiugrasz a kisboltba?

4. Elküldenéd-e ugyanebbe a kisboltba egyedül vásárolni?

5. Otthon hagynád-e egyedül hosszabb időre? (30-45 perc)

6. Engednéd-e, hogy rendszeresen vagy szükséghelyzetben egyedül jöjjön haza az iskolából?


Nálunk mostanában merültek fel ezek a kérdések, és egyszerűen nincs kivel megbeszélnem őket. A gyereknek amúgy nincs mobilja, és nekünk sincs vonalas telefonunk, ha ez számít.


2018. febr. 4. 18:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
4%
Mindegyikre nem a válaszom
2018. febr. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
33%
3as igen ( már 5 evesen is), 5ös ha muszáj igen. A többi nem. De ez gyerek függő.
2018. febr. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
37%

Kérdés, hogy hol lakunk. Nagyvárosban, forgalmas helyen Max a 3 és az 5 játszik. Kisvárosban, faluban a többinek oké. Persze függ a gyerek természetetol is, mennyire megbízható, mennyire van tisztában a dolgokkal.

Amúgy én külföldön élek és itt nálunk -kisváros - ennél kisebb gyerekek is simán egyedül járnak iskolába, mennek egyedül a játszótérre, vagy a boltba

2018. febr. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
58%

A lányomat 8 évesen otthonhagytam simán egy órára is, és haza ugyan nem, de az iskolába reggel egyedül jár.

A többire nem a válaszom. A boltba mondjuk lehet, hogy elengedném, ha lenne, de nincsen kisbolt a közelben, és gyáva is hozzá. :)

2018. febr. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
67%
A 3. pontot néha muszáj alkalmaznom, persze nagyon sietek olyankor mindig. A többire nem a válaszom.
2018. febr. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
59%

1. Faluban vagy kisebb településen igen. A belvárosban lakunk, itt nem.

2. Attól, függ, mennyivel idősebbek és mennyire ismerjük őket, és hogy milyen környéken lakunk.

3. Igen, gyerek és kutyabiztos a lakásunk, és be van kamerázva, bárhonnan látom a telefonomon, mi történik otthon.

4. Faluban vagy kevésbé forgalmas kisvárosban igen, nálunk a legközelebbi bolt egy főút melleti tesco, oda nem engedném.

5. Igen(de mint írtam, bármikor rá tudok nézni távolról és beszélni vele).

6. Ugyanazt tudom írni, mint az előzőekre. Hármas metró villamos és séta is lenne a hazaúton, így nem engedném. Ha sétatávolságon belül lenne az iskola és nem belváros lenne nagy forgalommal, akkor igen.

Általánosságban nem lehet ezekre válaszolni, sok gyerek egész érett 8 évesen, és van, aki épp hogy befejezte az ovit ennyi idősen. Ha egy faluban laktok, ahol megvan a "mindenki figyel indenki gyerekére" mentalitás, az is teljesen más, mintha egy öt perces sétán belül van 3 lámpás kereszteződés és egy aluljáró.

2018. febr. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
70%

Ez a gyerektől és a környéktől függ.

Mi mindegyiket megengedtük. De a fiam is megbízható, ott van, ahol megbeszéltük. Ebben az utcában nőttem fel, mindenki ismer mindenkit, csendes, biztonságos falu, gépkocsi forgalom sincs. A bolt 5 háznyira van az utcában, a suli 10-re, a játszótér szintén. Tehát annyi, hogy egyenes járdán megy pár métert, se kereszteződés, se más veszélyforrás.

Így el merem engedni.

2018. febr. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
88%

Egy nagyjából 25000 fős városban élünk.

1. Igen kiengedem

2. Nem. A házunk mögött van kettő játszótér és egy foci pálya. Nem is vágyik másik játszótérre.

3. Igen de nem olyan szívesen.

4. A legközelebbi bolt a szembe házban van oda elmehet. Egy másik kicsit nagyobb bolt van nem messze, nem kell hozzá úton sem átmenni oda is elmehetne de oda nem szeret.

5. Nem.

6. Elsős korában decemberben már egyedül járt haza. Egyszer kell úton átmenni de ott reggelente mindig vannak segítők akik át kísérik a gyerekeket.

A nagyobbik fiammal Budapesten éltem ekkora korában. Nem engedtem sehova se szívesen, a lakásban magára hagytam max 20 percre. Suliból nem jöhetett volna haza egyedül.

2018. febr. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Igen

Igen

Igen

Igen

Igen

Igen

2018. febr. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Egy brit nagyvárosban élünk, viszonylag csendes környéken. Ezek közül az 1-es simán működött már tavaly nyáron is, és egyszer hagytam otthon tényleg max tíz percre, de azt is nagyon utáltam. Valószínűleg azért, mert itt ezt elvileg nem is szabad.

A játszótérre kimenetel ma volt kérdés, 12-13 éves fiúkkal lett volna, végül elkísértem. Csak olyan hülye érzés volt tisztes távolból üldögélni egy padon a hidegben a 4 óra hosszat, és felmerült bennem, szükség van-e erre.

A suliba kísérjük, van egy két évvel fiatalabb húga, azért is. Egyszer szerettem volna, hogy jöjjön haza egyedül, amikor a kicsi beteg volt, és nem akartuk rángatni, de annyira tiltakozott, hogy végül inkább elmentem érte (nem volt olyan rosszul a kicsi végül.)

Vicces amúgy, hogy itt 12 éven aluliakat elvileg öt percre sem lehet egyedül hagyni a lakásban, viszont az utcán simán járnak, volt, hogy az iskola igazgatónője a suli melletti kiserdőből fogdosta össze az iskolakerülő elsősöket (5 évesek!!). Az rendben volt.

2018. febr. 4. 20:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!