Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha most (GYED-en vagyok)...

Ha most (GYED-en vagyok) elfogadnék egy jó állásajánlatot, azonnali kezdéssel és munkahelyet váltanék, mi lenne azzal az 54 nap szabimmal, ami a jelenlegi munkahelyemen összegyűlt?

Figyelt kérdés
2010. aug. 5. 16:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Kifizetnék. Az összegyűlt szabadságot ki kell adni, vagy meg kell váltani. Elengednek felmondási idő nélkül?
2010. aug. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A mi cégünknél ez úgy működött, hogy amikor a gyes lejárt, akkor a munkavállaló felmondott, és a cég kifizette a felgyűlt szabikat.
2010. aug. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Az szuper lenne. Mármint, ha kifizetnék.

Felmondási idő? Ilyenkor mi jelentősége, ha még úgyis hónapokig gyeden vagyok, vagyis hivatalosan, papíron fizetetlen szabin? Ragaszkodhatnak hozzá? Olyankor egy hónapig úgy leszek gyeden, hogy mellett felmondási időt töltök???

2010. aug. 5. 21:54
 4/7 anonim ***** válasza:
Mivel gyed mellett nem dolgozhatsz, így gyesre kell menned. A gyerek 3 éves koráig azon maradsz, és a mostani cégnél, mellette pedig nyugodtan elmehetsz máshová dolgozni. Amint lejár a gyesed, a régi cégnél fel kell mondanod, és akkor fizetik a szabikat. Habár előbb is felmondhatsz, de nincs értelme. Felmondási idő ha Te mondasz fel akkor nincs.
2010. aug. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Téves, van felmondási idő.

"Rendes felmondás esetén a munkavállaló nem köteles döntését indokolni, köteles a felmondási időt munkában tölteni, ha az alól nem mentették fel."

Vagyis ha nem menti fel a munkáltató, akkor a munkaszerződésben meghatározott ideig (általában 30 nap) tart a felmondási idő.

2010. aug. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kedves 22:21-es válaszoló!

Nem értem, hogy mehetnék el dolgozni más céghez? Ahhoz, hogy oda belépjek, kellenek a kilépőpapírok, nem?

Felmondási idő biztosan van, ezt én is tudtam, csak az nem világos, hogy ilyen esetben, amikor az ember gyeden vagy gyesen van, hogy működik ez.

2010. aug. 6. 00:04
 7/7 anonim ***** válasza:

Rosszul fogalmaztam. Van felmondási idő ha a munkavállaló mond fel, de akkor általában azt kiadják szabiban, és annyival kevesebb napot fizetnek ki. Én úgy értettem, hogy ledolgozni nem kell!

Gyed mellett nem dolgozhatsz, de gyes mellett miért ne mehetnél el másik céghez is? Miért kéne kilépő papír? Ez valami olyasmi, mint a másodállás. Amint a pici betölti a 3 évet, választanod kell, és az egyik helyen fel kell mondanod, vagy ha meg lehet beszélni, akkor közös megegyezéssel eljönni.

2010. aug. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!