Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elég lesz? A kislányom egy...

Elég lesz? A kislányom egy elég drága játékbabakocsit kért Karácsonyra! Van már egy pici póni. Nem kevés ez? Vegyek még valamit hozzá? Kicsit költséges lenne nekem. Ti hogy oldjátok meg?

Figyelt kérdés
2008. nov. 27. 11:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
38%
Figyelj, ne haragudj, de szerintem más is hasonlóan fel lesz háborodva a kérdéseden, mint én, hogy ilyen viszonyok között, mikor az ember a rezsit alig tudja kifizetni sokszor, te azon agyalsz, hogy megvedd-e a toronyórát láncostól, főleg meg, hogy te magad írod, igazán nem engedheted meg magadnak! A gyerek felé érzett szeretetet nem azzal kell kimutatni, hogy mennyi katrancot tudsz összevásárolni neki, amivel aztán jó, ha három hétig játszik! És a karácsony szentségét meg főleg ne tekintsd versenynek, amit a szomszéd asszonnyal vagy az ovistárs anyukájával űzöl!
2008. nov. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
67%

Érdekes volt az első válasz...bár szerintem értelme nem volt...

Az ember azért jön ide,hogy kérdéseket tegyen fel,sokszor olyat,amit máshol nem tud megkérdezni,azért itt teszi. És mindenkinek mások az igényei. Nem mindenki csóró. ha megteheti,akkor miért ne?

Kérdező:ha csak azt kérte,őrülj neki :D

2008. nov. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem haragszom és szó sincs toronyóráról meg aranyláncról.A kislányom erre vágyik tavasz óta,minden gyermekemre egyenlő összeget szánunk,nem vagyunk gazdagok,lemondok mindenről,hogy nekik legyen de az árakkal vannak a gondok.A másik gyermekem többet kap ebből az összegből,ezért volt a kérdés,mert egy gyermek nem tudja felmérni,hogy miért hozott kevesebbet neki.
2008. nov. 27. 11:41
 4/14 anonim ***** válasza:
28%

Első vagyok: mivel kérdező azt írta, kicsit költséges lenne neki, így feltételezem, nem engedheti meg magának. A karácsony pedig nem arról szól, hogy felesleges költségekbe verd magad, ha nem teheted meg, mert szerinted mi ez, ha nem rongyrázás???? Ha valaki úgy vesz meg mindent, hogy alapvetően megteheti, akkor vegye, bár én arra is azt mondom, értelme egy szál se, mert ha a gyerek mindent megkap, amire csak kitátja a száját, másokon átgázoló, az anyagi javakon kívül mindent semmibe vevő felnőtt válik belőle.


De tudod mit? A kérdező azt is kérdezte, hogy mások hogy oldják meg. Hát elmondom, sokan hitelből. Ha ezen az áron is meg akarsz venni mindent, rajta. Ezért tart most itt a világ...

2008. nov. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
96%

És ismét én, első válaszoló. Nem így tetted fel a kérdést. Némi adalékinfo azért hiányzott....


Nem hinném, hogy egy kisgyerek fel tudja mérni egyébként, melyik játék mennyibe került. Nekik inkább darab-darab. vagyis szerintem ha ugyanannyi játékot kap ( darabra ) egyik is, másik is, nem hiszem, hogy fogják tudni, valójában melyikükre költöttél többet. Ja, és persze a gyermeki lélekben a darabszámon kívül tapasztalatom szerint az számít még, hogy melyik milyen nagy. :-D

2008. nov. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Na ez az!Darabnál itt kettőről van szó és 4 éves,a másik (nagy már mindent tud)12 éves olyanokat kért,amiből darabra 6 lenne.Most mit csináljak?
2008. nov. 27. 11:49
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

A gyereket nem az fogja érdekelni, hogy hány darabot kapott, hanem, hogy mit. Ha egy pónit kért aminek fésülheti a farkát-sörényét, meg a játék babakocsit és megkapja nem is fogja más érdekelni. A vegyél még valamit, na az kicsit túlzás... Nem ezzel adsz meg neki mindent... Ne így. Hozzászokik és csak neked lesz macera az életed.


Nekem még nincs karácsonyi gondom, csemete pociban ünnepel, de párom családjában megoldják, 4tesó van...ott mindenki egy valamit kap. Amire szüksége van... de picit feltúrbózva...

Náluk inkább a hangulat az amit megélnek, együtt a család...

2008. nov. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszi :-) Mivel tudnám felturbózni egy picit? Valami olcsóbbra gondolok
2008. nov. 27. 12:16
 9/14 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem is fontos a kisgyereknek a mennyiség is. Ő még picike, nem érti hogy a póni, meg a babakocsi ugyanannyiba került, mint a testvérének az ajándékai. Szerintem ezek mellé vehetsz még neki ajándékot. Nem kell drágának lenni, bemész egy 100 forintosba, és veszel neki apróságokat, csattot, hajgumit, ilyesmit, amik tényleg filléres ajándékok, nekik még az is élvezet, hogy kibonthassák őket. Minden jót!
2008. nov. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Juj köszike,ez a bolt eszembe sem jutott nagyon jó ötlet!
2008. nov. 27. 13:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!