Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akiknek a gyereke előrébb...

Akiknek a gyereke előrébb tart a fejlődésben a kortársainál, ti nem érzitek kellemetlennek néha a beszélgetést más anyukákkal?

Figyelt kérdés

A fiam jóval előrébb volt mindig is mozgásfejlődésben, mint a többség. Most épp beszédfejlődésben vagyunk hónapokkal a többiek előtt. Fél évvel idősebbek nem beszélnek annyit, mint a fiam.

Nyilván az ember játszótéren, ismerősökkel, rokonokkal beszélget, nyilván a fő téma a gyerek. Sok a hasonló korú a játszón és a családban is.

És egyre többször érzem, hogy kellemetlenül érinti a többieket, ha hallják az enyémet, és rosszul érzik magukat, hogy az övék még nem tudja. Nyilván felismertem ezt a tényt, és nem dörgölöm senki orra alá, de látják, hallják mit tud a gyerek és rákérdeznek, mennyi idős stb. Majd látom, hogy szinte szégyenkezve mondják, hogy hát az övék még semmi ilyet, hiába x hónappal idősebbek. És azok sincsenek elkésve egyáltalán, csak az enyém siet. És hozzá hasonlítják a sajátjukat.

Hogy lehet ezeknek tompítani kicsit az élét?

Kicsit már nekem is kellemetlen, mert annnnyira büszke vagyok rá, hogy ilyen okos, de nem dicsekedhetek el vele büszkén, mert bántana másokat...


2020. aug. 30. 21:30
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
54%
jó akkor most megvolt a napi gyerekkel felvágós kérdés is
2020. aug. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
89%

Ha kérdetik elmondod, hogy igen, mászik. Igen, jár.

A reakciót meg le kell tojni.

2020. aug. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
22%
Később majd elfog butulni, amikor rászokik a drogra meg a piára. Ez semmit nem jelent, hogy kicsiként itt tart. Van aki festett is már, most meg az árokban fekszik részegen.
2020. aug. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
71%
Az én lányom is ilyen. A társaihoz képest sokkal gyorsabban fejlődik, minden téren. Annyit tudsz tenni maximum, hogy eltereled a témát a gyerekekről. Beszélgessetek másról. Mindig minden anya féltékeny és rosszindulatú meg verseng ha ilyesmiről van szó. Én annyival szoktam lerendezni, hogy ő ilyen és kész.
2020. aug. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
31%
Nagyon ügyes génjeid vannak, én is mindig úgy érzem retardáltakkal vagyok körbe véve. Nehéz az élet mindenki irigy
2020. aug. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
78%
Nem. Az en gyerekem koppra ugyanazt tudja mozgásban, mint a 3 hónappal idősebb unokatesoja. A kórházi szobatarsam gyereke meg már ül és áll. 7 honaposan. Most akkor vágjak fel a tesom ellenében vagy ássam el magam a másik gyerek miatt? Hülyeség a hasonlítgatás. Minden gyerek más és másban jó. A nővérem gyereke pl 10 honaposan nagyon ügyesen mutogatja, hogy “hol a polip szeme?” És megmutatja. Nagyon értelmes és elmélyülő gyerek, de meg csak most kezdett egy kúszó-mászó egyveleget.
2020. aug. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem ha panaszkodnak és neked is van miről, panaszkodj te is.


Ha dicsérik a sajátjukat, és neked is van miért, dicsérd te is.


Bónusz: Ha szidja a sajátját és a te panaszaid nem szívesen hallgatja, figyeld a gyerekét és dicsérj rajta olyat, amit tudsz!


Nagyon könnyű túlélni így a beszélgetéseket. Egyébként a nyelvérzék önmagában nem árulkodik az iqról, a mozgásfejlődés meg pláne nem. Az enyém pl nem beszélt, szorongtam is miatta, de a beszélő gyerekekhez képest 4 éves szinten rajzolt 2 évesen.. aztán szépen behozta a többieket majdnem teljesen beszédben, a többiek meg behozták majdnem teljesen rajzban.


Első gyereknék még odáig vagyunk és nagyon aggódunk, de utólag, a tapasztalattal megjön a nyugi, “nahát neki ez hamarabb ment, jó, majd pár hónap múlva úgyis egy szinten lesz másokkal”

2020. aug. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
88%

Az én kislányom is hamarabb kezdett beszélni az átlagnál. Nem volt kellemetlen. Ha valaki megdicsérte, milyen ügyes, megköszöntem és ennyi.

Tudtam ugyanis, hogy ez a világon semmit nem jelent. SEMMIT. A két évvel idősebb fiam pl.max tíz szót mondott kétévesen, mégis teljesen normális, iszonyú cuki kisgyerek volt.

Sőt, tovább megyek: most alsóba jarnak, és a másfél évesen mondókázó kislányom már egyáltalán nem kiemelkedő. Jó tanuló, nem buta, de semmi extra.

2020. aug. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
88%
Én is így éreztem mindig, pedig sosem vágtam fel ezzel. Van olyan aki szomorú lesz ha látja az enyém mellett a saját gyerekét de ilyenkor igyekszem tapintatosan kezelni a dolgot. Itt is egyébként be merek kommentelni valamit ahol a gyerekem előrébb van, azonnal lepontoznak és jönnek az ilyen paraszt kommentek. Nem vagyok versenyző alkat, sosem fogtam ezt fel versenyként mivel nem az, nem az én érdemem hogy a gyerekem ügyes. Vannak olyanok akiknek ez nem sérti az egóját mert ezekkel ők is tisztában vannak és vannak komplexusos emberek mint az pl 1. vagy a 3. válaszoló akik ezekre azonnal támadnak mert azt hiszik vesztettek vagy nem tudom, nem kell velük foglalkozni. 🤷‍♀️
2020. aug. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
91%

Értelmes ember ezen nem akad fent, hogy a te gyeteked előrébb tart, mint az övé. Megdicsérik, köszönd meg és kész. Nem kell kellemetlenül érezni magad.

Engem max az zavar, ha lenéz emiatt másokat. Már volt olyanhoz szerencsém.

2020. aug. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!