Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Házasodott valaki babaváró miatt?

Házasodott valaki babaváró miatt?

Figyelt kérdés
Ha a házasság névváltoztatással is járt, előbb átírattad az új nevedre az iratokat vagy valameddig még érvényesek a lánykori névvel is?

2020. aug. 30. 22:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
38%
Mi fogunk valószínűleg. Együtt vagyunk egyébként 8 éve, van gyerek is de tervezünk majd egy másodikat. Nem szerettünk volna soha összeházasodni mert engem a gondolat is kiborít, hogy lekössem magam és szerencsére a férjem is hasonlóan gondolkodik, nem mintha kalandozni vágynánk de nem viseltem el soha a kötöttségeket. A babaváró viszont jól jönne nyilván majd a második gyereknél ezért elképzelhető, hogy össze fogunk házasodni valami privát kicsi esküvőn, bennünk is megbújik azért az érdekember na. A férjem vezetékneve menő egyébként, a sajátomat pedig mindig is utáltam úgyhogy ez egy plusz motiváció. :D Én mindent azonnal szeretek elintézni, úgyhogy szerintem az esküvőt követő első munkanapon már az okmányirodában fogok topogni az új irataimért.
2020. aug. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
68%
Mi fogunk egy hónap múlva. Nem most akartuk, de terhes lettem és jól jönne az a pénz a felújításhoz. Én megtartom a lánykori nevemet, úgyhogy sokkal egyszerűbb lesz az ügyintézés is. Szerintem a nevet át lehet írni hamarabb is, viszont akkor nem ingyenes.
2020. aug. 30. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
62%

1 vagyok, most esik le, hogy férjemnek hívtam a gyerekem apját miközben pont azt ecsetelem, hogy nem vagyunk (még) házasok. 😂

sidenote: Így szoktam hívni egyébként férjemnek mióta gyerekünk is van, mert azóta fura a pasimnak / páromnak hívni, most tuti hülyének néz mindenki.

2020. aug. 30. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
67%

Mi is a babavaro miatt hazasodtunk, a nevvaltozas után meg kell csináltatni az iratokat!

Egyébként nem tart soká max. Egy másfél hét és küldik a szemelyit/ jogsit! ;)

2020. aug. 31. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
70%
Névváltoztatás után mentünk a bankba.
2020. aug. 31. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%

1-es, kérlek old fel nekem ezt az elentmondást. 😅


Miért jelent kisebb elköteleződést számodra a közös gyermek vállalása és a közös hitel felvétele, mint a házasságkötés?


Rossz példàt láttál gyerekkorodban a szüleidtől, ugye?

2020. aug. 31. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
12%

A példa amit láttam: a szüleim együtt vannak 30 éve házasságban, boldogságban, szeretetben és sosem vettek fel hitelt.

A meglévő saját tulajdonú, hitelmentes házunkat újítanánk fel egy kisebb hitelből amit pár év alatt visszafizetünk, nem kimaxolni igyekeznénk a keretet, hogy 20 évbe telljen visszafizetni ez az egyik, a másik, hogy egy esetleges szétválásnál ezt a hitelt egyedül is tudnánk törleszteni mivel 50k egyikünknek sem egy anyagi csődöt jelentő összeg külön-külön sem tehát ez a hitel nem kényszerít senkit az együttmaradásra. De kösz, hogy izgulsz, attól hogy maga a házasság intézménye nem szimpatikus és feleslegesnek tartom attól még a párommal tervezem az életemet az első pillanattól, nem véletlen szültem neki gyereket aki pedig teljesen más elköteleződés mint egy indokolatlan szerződés két fél közt egy megfoghatatlan dologra.

Köszi az okoskodást és azonnali ítélkezést, nem jött be. Szép napot!

2020. aug. 31. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
77%
Igen. Utána amikor megkaptam az ideiglenes okmányokat elkezdtük intézni. A TAJ és adókártya a leánykori nevemen volt. Most kaptam meg májusban és januárban intéztük a babavárót. De februárban már utalták is. Kb 3 hét volt. Mi házfelújításra vettük fel meg persze a jelzálogot fizettük ki belőle. És nagy meglepi volt, mert amikor kiutalták a pénzt aznap tudtam meg, hogy babát várok. Egyébként ha megszületik a baba az anyakönyviét kell bevinned. Onnatól elengedik a kamatot teljesen.
2020. aug. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
36%

Baba miatt házasodtunk, de felvesszük a babavárót, igen.

Én nem változtatok nevet, így nálam ez nem szempont, de úgy tudom, hogy aki változtat, annak a lánykori nevével már nem érvényesek a papírjai, nem lehet vele intézkedni. Először azt kell intézni és utána lehet menni a bankba.

2020. aug. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
79%

1, köszi, hogy leírtad a szüleid boldog életet, hiteleit, bár nem kérdeztem. Nagyszülőkét is ide kanyarítod? 🤣


Nem izgulok miattad, félre értésbe ne ess. Mindig ilyen sértetten reagálsz, ha kérdeznek tőled valamit?

2020. aug. 31. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!