Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért szeret szenvedni annyi...

Miért szeret szenvedni annyi anyuka?

Figyelt kérdés
Annyit olvasom, meg hallom ismerősöktől, hogy nem alszik a baba, csak vele, nem tudja anyuka etetni az etetőszékben, mert nem marad meg, nem köti le semmi a babát, nem tudnak csinálni semmit a gyerektől. Tulajdonképpen az anyukák teljesen alárendelik magukat a babájuknak, fáradtak, kialvatlanok. Én tudom, hogy nem minden gyerek egyforma, de szerintem van mindenre megoldás. Néha komolyan olyan, mintha direkt kínlódnának, a kért tanácsokat nem fogadják el. De panaszkodni azt marhára tudnak. Engem ez már általában annyira idegesít, hogy sajnalkozó pillantáson kívül mást nem is reagálok.
2020. szept. 1. 13:47
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
86%
Okè, szuper anyuka vagy a többiek pedig csak màrtìrkodnak. Lapozzunk.
2020. szept. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Te jó ég! Mivan senki nem aludta ki magát az éjszaka? 😃 Nem vagyok szuperanyu, sem tökéletes. De nekem akkor is sok, hogy a csapból is a magukat sajnáltató anyukák folynak. A kávés, boros mémek a Facebookon, mert nem alszanak, fáradtak, idegileg kimerültek stb. A hülye idézetek, hogy mitől jó egy anya,hogy nem kell rendet tartani, se főzni, de lassan már fesülködni meg fogat mosni se, mert babád van. Ezt a lelkületet nem értem én, és valami elfogadható magyarázatot keresek arra, hogy valakinek ettől miért lesz könnyebb az élete 😃 hogy orrba szájba panaszkodik. Nekem is voltak álmatlan éjszakáim, mert fogzott a gyerek, nekem is köpte ki a nyolcadik fajta kaját is, hasfájós is volt, de bakker, addig mentem amíg meg nem oldottam a dolgot. Nem ömlesztettem rá mindenkire, pláne nem posztoltak tele vele a facebookot.
2020. szept. 1. 14:59
 13/27 anonim ***** válasza:
40%

Az én szememben az ilyen ősanyák mártírok. Én meg az ő szemükben a sz.r anya vagyok. Én amennyire csak lehet nem vetem magam alá a gyereknek. Miért is kellene ha őt nem károsítom, nem szenved el hátrányt?

Megyünk nélkülük el sokat, ők is mennek nélkülünk aludni, programozni. Mindigis így volt. Amint lehetett elkezdtem edzeni, az első pillanattól másik szobában alszanak, meg hasonló aljasságok :D

Biztosan borzalmasan gonosz vagyok, amiert vannak barátaim, vannak programok amik csak a saját szórakozásomat szolgálják. Mondjuk nem is rinyálok itt milyen borzalmas gyereket nevelni :D

2020. szept. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
84%
Kérdező, és vki pisztolyt tart a fejedhez, hogy feszbukozni kell? Töröld le magad vagy tiltsd le az ilyen embereket, és hagyd abba a bezzegelest, mert nem jó az önképed, a kérdésed színtiszta provokáció volt, ahol magadat tökéletesnek állítod be.
2020. szept. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
Nem tart pisztolyt senki, és hidd el sokszor fordult már meg a fejemben, hogy törlöm magam, de vannak olyan funkciói a facebooknak, amiket szeretek használni, pl marketplace. Nem bezzegelek, nem mondtam egy szóval sem, hogy én követendő példa vagyok, sőt azt sem, hogy tökéletes vagyok.
2020. szept. 1. 15:26
 16/27 anonim ***** válasza:
62%

15.


Csak körülírtad:) Amúgy én pld mémekkel meg idézetekkel nem töltöm az időt.Ha facebookra felmegyek végigsuhanok a falon, írok ennek vagy annak aztán csókolom.Volt már olyan is akit 1 év után azért követtem ki, mert mondjuk az egy évvel ezelőtti esküvője után is még a több 100.000 fényképet néztem a nagy napról és nem viccelek, tényleg számszerűsítve biztos behányt kb annyit.A gyerekeivel ugyanezt csinálja.Olyan követő serege van, hogy csak les az ember.Engem meg nem érdekel.

Aki zavar arra adott a funkció, kövesd ki ,töröld az ismerőseid közül, akármi és ne fáraszd magad azzal, hogy közvéleményt kutatsz.

Én nem szeretek kialvatlan lenni, szenvedni se szeretek.Viszont a gyerekemnek ha baja van engem akar maga mellett tudni és nem az apját.Így van az hogy éjszaka nem tudja visszaaltatni az apja:D és így alakult, hogy 3éve nem aludtam még végig egy éjszakát se mióta meg van.Nem fújom úton útfélen.Összeszedetlenebb ,humortalanabb vagyok de nem szoktam embereket keresztbe lenyelni.Nem panaszkodok úton útfélen.Egyszer ismerősöm mesélte, hogy az ő gyereke 9 hónaposan 2x is felkel fogzás miatt éjjel és hogy neki ez mennyire rossz, akkor mondjuk vissza írtam volna, hogy vazeg hagyj a jó világoddal mert agyfaxot kapok tőled, mi akkor voltunk 15 ébredésnél éjszakánként:D Aztán rájöttem, hogy az én gyerekem ilyen, így kell elfogadni.És bumm idővel jobb lett.Most már csak 2x kel:D:D

DE az a lényeg te szuper vagy!Gratulálok!

2020. szept. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
32%

Nagyon egyetértek a kérdezővel. Félelmetes, hogy mindenki mindenen csak panaszkodik. Annyiszor olvasom pl azt, hogy igazán mondhatták volna, hogy ez mekkora szívás,sokkal jobban kéne hangsúlyozni. Jóformán azon versengenek az anyukák, kinek rosszabb, ki fáradtabb. Basszus, mégis mit vártak? Nekem egy pillanatig nem volt kérdés, hogy bizony a gyerek mellett nem megy minden, kevés alvás lesz,stb.

A legtöbb dolog, amin panaszkodnak meg simán megoldható lenne. Csak jobb, ha mindenki sajnál mindenkit.

2020. szept. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
32%
Ja, és persze ha valaki nem sajnálkozik, akkor az egy szemét Szuper anyu....
2020. szept. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező, hallottál már a szarkasztikus humorról?

Nyilván nem az a valóság, hogy minden kisgyerekes anyuka 80 éves maminak vagy bernáthegyinek néz ki.


Kicsit lazíts, boldogabb életed lesz.

2020. szept. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 Derjaderja ***** válasza:
43%

Nekem még mindig nem egyértelmű a problémad, de mivel én 1x hozzászóltam egy ilyen típusú mémhez és az elkövetkező pár napban vagy 5 hasonlót dobott ki, azt gondolom, hogy ez így torzítás a FB részéről.


Az hogy ki mit rendel alá a babának es hogy menmyire szenved, az 2 külön téma.

Az anyák jó része tudja, hogy az első időkben sokmindent alá kell rendelni, és ha olyan babát fogtál ki, akkor bizony nem biztos hogy sok házimunka fér bele. Ez is egy dolog, meg az hogy valaki később menmyire jár el vagy van-e hobbyja.


Annyira sok témát fogsz össze, keversz össze, hogy nem igazàn produktív ebből a vita.

2020. szept. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!