Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti is éreztétek már azt, hogy...

Girlll3 kérdése:

Ti is éreztétek már azt, hogy mást jobban szeret Isten? Az Isten mi alapján adja áldását bizonyos embereknek, míg másokat miért hagy szenvedni?

Figyelt kérdés
Nagyon elkeseredtem. Egyszerűen nincs előrelépés az életemben, csak küzdök és közben egy helyben állok, miközben mások, akik semmivel sem jobb emberek megkapják Isten áldásait. Pl az exem is mindent megkapott, amire vágyott. Olyan munkája van, amilyet akart, van szerelme, még szép is az a nő és emellett lánya született, amit akart. Minden valóra vált, amit akart. Nem bánom, oké, hogy neki van, de én meg közben csak irigykedhetek, mert nem szeret senki és emellett anyagilag sem vagyok jó helyzetben. Még a családom is olyan, amilyen.

2019. szept. 17. 20:28
 1/10 anonim válasza:
35%

Maga a tudatállapot teremti a valóságot, mivel a világ egy projekció.

Ha sokáig gazdagnak és szerencsésnek érzed magad, akkor olyan valóságot teremtesz magadnak, amiben tényleg az is vagy.

Olyan isten, ami rajtad kívülálló és felett uralkodik, nem létezik. Te magad hozod létre a saját valóságodat.

2019. szept. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
1-es! Ezt ugye te sem gondolod komolyan? Egy rákos nyugodtan képzelheti magát egészségesnek, nem lesz az. Egy vak ember is nyugodtan látónak, nem lesz az. Ahogyan egy buta ember is hiheti, hogy okos, attól még hülye marad.
2019. szept. 17. 20:40
 3/10 anonim válasza:
42%

#2

Itt igazából nem is az a lényeg, hogy mi leszel, mi nem leszel. Itt arról van szó, hogy most, ebben a pillanatban hogy érzed magad. Érezheted magad egy szerencsétlennek, akit az isten ver, és érezheted magad gazdagnak, aki nagyon szerencsés. A gazdagság és boldogság tudatállapot kérdése, nem pedig külső körülmények függvénye. A te döntésed, ha inkább elmerülsz az önsajnálatban, és egész életedet lelki nyomorban éled le.


Ha képes lennél gazdagnak és szerencsésnek érezi magad, akkor fel sem tetted volna ezt a kérdést, mert meg sem született volna benned. Ha képes lennél gazdagnak érzi magad, akkor igazából nem is érdekelne, hogy valóban az vagy e.


A jövőben nem érezheted magad gazdagnak, csak most, ebben a pillanatban érezheted magad annak, mivel csak ez a pillanat létezik.

2019. szept. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Mert nem vagyok gazdag! Gazdag az, aki szép házban él, van családja és szeretik. Aki el tudja tartani magát, anélkül, hogy számolgatná a pénzt. Ez a gazdag és szerencsés, nem én, akinek még szerelme sincs, meg sok pénze. Nem nyaralok, nem látom a világot, ebben mi a gazdagság?
2019. szept. 17. 20:49
 5/10 anonim válasza:
46%

#4

Most is a szegénységet teremted magadnak, nem veszed észre?

Amíg szegénynek érzed magad, az is maradsz.

2019. szept. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
18%
Mag Jézus mondja, hogy azok az emberek, akikre rádőlt a torony Galileában, semmivel sem voltak bűnösebbek, mint bárki más. Az, hogy milyen sikeres vagy az életben nem ezen múlik. Káin és Ábel történetét olvasd el, ott is vannak hasonló gondolatok.
2019. szept. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hát, akkor mitől függ? Nekem a lelkész mindig azt mondta, hogy az emberek életén meglátszik, hogy ki keresztény, s ki nem az. Na, már most én eddig csak szerencsétlenkedtem. Szóval most nem látszik rajta Isten áldása.
2019. szept. 17. 21:57
 8/10 anonim ***** válasza:
Jób könyve esetleg..Neki sem volt "könnyű".
2019. szept. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Ozmium42 ***** válasza:
Szóval van egy vallásod, ami alapján a világnak valamilyennek kellene lennie, de szemmel láthatóan nem olyan. Na, mi következik ebből?
2019. szept. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
8-as Jóbbal rendesen kibabrál az Isten, de utána meg meg is áldja. Na, már most annak se volt sok értelme, de aztán legalább újra boldog lett Jób.
2019. szept. 18. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!