Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nincs gyerekem, de vannak...

Nincs gyerekem, de vannak napok, amikor sokat foglalkozom a témával, normális ez?

Figyelt kérdés

Nem vagyok terhes, mindig is fiatalon szerettem volna anyuka lenni. Stabil 6 éves kapcsolatban vagyok, együtt képzeljük a jövőt, de egyetem miatt még nem gondolkodunk gyerekben. Ennek ellenére időnként rámtör az érzés, amikor nagyon sok gyerektémával kapcsolatos videót nézek, azon gondolkodom mi lenne a neve a kisbabánknak. Most pár napig egyedül vagyok itthon, amikor bevásároltam a Tescoban, megnézegettem a babaruhákat stb.

Persze tudom, hogy a babázás nem csak egy rózsaszín köd, elég tudatosnak tartom magam, sokkal fontosabb nekem, hogy a párommal mindketten akarjunk gyereket, mint hogy becsússzon stb.

Szeretném kérdezni a többi nőtársamat, hogy nektek volt-e ilyen vagy velem van a baj?

21/L



2020. szept. 1. 18:25
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Nincs semmi baj veled. 21 évesen én is így voltam ezzel egy stabil kapcsolatban. 23 évesen szültem. :) Az biztos, hogy nem cukormáz az egész,de azóta sokkal boldogabb vagyok...na meg fáradtabb. 🤣
2020. szept. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
Teljesen normális, én 22-23 évesen éreztem ezt először.
2020. szept. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
Valaki lepontozós hangulatban volt... ennyi öröme legyen az életben. :)
2020. szept. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
én felpontoztam az összeset és köszönöm a válaszokat!:)
2020. szept. 1. 20:41
 5/9 anonim ***** válasza:
86%

Én stabil kapcsolatban vállaltam gyereket. Két fiunk született.

De nem éltem ki magam. A férjem a legalapvetőbb dolgokban korlátozott. Elváltunk.

De utána volt pár évem, amikor nagyon sok dolgot megtapasztaltam. Akkor váltam igazán nővé. És most igazán boldog vagyok az új férjemmel. Nekem kellett az az idő, hogy megtanuljam, ne másnak akarjak megfelelni, ne azért szeressen valaki, mert a megfelelési kényszer miatt önmagamról lemondok.

22, 26 voltam, amikor a gyerekek születtek. Most 34 vagyok és újra babát várok.

2020. szept. 2. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%

Persze, én most 35 évesen leszek anya, de évek óta készülök az anyaságra, úgy, hogy előtte hosszú-hosszú ideig mondogattam, hogy nekem aztán nem lesz gyerekem.

Mégis mindig foglalkoztattak a gyerekekkel, gyerekneveléssel kapcsolatos témák, újra és újra.

Aztán amikor megtaláltam a párom, még néhány évig maradt ez, és végül szép fokozatosan jutottam el oda, hogy vágyom anyának lenni.

Amikor elmondtam, hogy terhes vagyok, a húgom azt mondta: de hiszen te már évek óta anya vagy... úgy meghatott.

2020. szept. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
84%

Én évek óta olvasom ezt a témát, meg egyéb gyereknevelési oldalakat, pedig nincs gyerekem, csak érdekel. Ha lányom lesz, neki már megbeszéltük a nevét vőlegényemmel kb 2 éve. Fiú név még nincs, de azon is évek óta agyalunk (asszem főleg én). Remélem, majd ha szülök, akkor hasznosul a sok összeolvasott bölcsesség, jövőre már szeretnénk elkezdeni próbálkozni. Szóval szerintem normális.

24N

2020. szept. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
74%
Ugyanigy vagyok, de jelenleg en nem vagyok kapcsolatban. Nagyon vagyom ra, hogy anyuka lehessek, de attol felek, nem talalom meg az igazit. Minden esetre van meg idom(4 ev), mert amig egyetemre jarok amugy se lenne jo egy baba.
2020. szept. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Meg kellett néznem, hogy nem én írtam-e ezt a kérdést, annyira ugyanazt írtad ahogy én érzek! 22 vagyok, 6 éve kapcsolatban és nagyon vágyom arra, hogy végre a párom is azt mondja, hogy "nekiállhatunk" a dolognak! :) Folyamatosan olvasgatok én is a témában és úgy várom már, hogy én is átélhessem! Anyum 23 volt, mikor én születtem és én is mindig fiatal anyuka akartam lenni. Remélem az is lehetek hamarosan!
2020. szept. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!