Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagyjából, hány éves korig...

Nagyjából, hány éves korig játszanak a csemeték a gyerekjátékokkal (babák, autók), mikor érzik cikinek, megválnak tőlük vagy megtartották?

Figyelt kérdés
Te miként élted meg gyerekkorodban, miként élik meg a mai gyerekek? Valóban korábban lépnek túl a játékaikon a mai gyerekek?

2020. szept. 2. 12:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, de szerintem ennek többek között az az oka, hogy túl korán is kapják meg ezeket a játékokat.
2020. szept. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én 12 éves lányom még nagyon szívesen játszik a legóival. Barbi babáit nemrég raktuk el.
2020. szept. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az 1-es hozzászólását nem értem! A babákat, autókat egyéb gyerekjátékokat, korán kapják meg? :-o

Ha első gyerekről van szó, ahol a szülőknek már nincs meg régi játékuk, akkor ők teljesen nulláról indulnak a játékvásárlással. Babajátékokat kap a kicsi, majd ahogy növekszik úgy kap egyre komolyabb játékokat. Mivel minden gyerek másképp fejlődik, más életkorban vannak igényei egyes játékokra. Miért kapnák ezeket túl korán?

Amikor pedig van nagyobb testvér, akkor a kicsi beleszületik a játékok világába, hiszen a lakásban már biztos van sok a nagyobb tesóktól. De én úgy tapasztaltam, ekkor is a kicsik főként a saját babajátékaikkal játszanak és fokozatosan lesz igényük a nagyobbak játékaira. Ráadásul, a nagyobbak nagyon jól megtanítják a kicsinek a játékok használatát. Esetünkben mindig is nagyon jól eljátszottak együtt!

Négy csemeténk van, kettő már fiatal felnőtt, kettő kiskamasz. 14 éves fiúnk most van abban a korszakban, amikor még kellenek a régi kedvencek, de haverok előtt már ciki némelyik. Ettől függetlenül, még nem kell egyiket sem kidobni, elajándékozni vagy felvinni a padlásra. Amit nem szeretné, hogy lássanak a vendégei, azokat elteszi a szekrénye mélyére. De az igazán nagy kedvencek még a polcain, vitrines szekrényeiben vannak. Jókora makettautó gyűjteménye van (Matchbox, Hot Wheels, Bburago), melyben megtalálhatók a mi (szülők) régi autóink is. Nagyságrendben kb. 300 db. Ezek mind szépen, látványosan sorakoznak a polcokon, melyek alul tele vannak könyvekkel. Hiszen, szerencsére minden gyerekünk szeret olvasni is! Ez valószínű köszönhető a mindennapos meseolvasásnak, ami pár éve épült le, amióta már önállóan olvasnak inkább. (Geronimo Stilton, Tea Stilton, Egy ropi naplója, Harry Potter, Narnia Krónikái, Flavia de Luce rejtélyei, (ezekből az összes megvan), Nemo - A névtelen fiú, Rumini könyvek, és számtalan régi és új regény...)

11 éves pedig "nagykislány", aki még szeret játszani a babáival, figuráival, sőt bátyaitól megörökölt Action Man figuráival, akik méretben teljesen passzolnak a Barbie babákhoz. Utóbbiak egy részét anyukájától és nővérétől örökölte, van nagyjából 25 db. Hihetetlen fantáziája van a lánynak, igen komoly mesevilág, történeti világ van a fejében, melyeket kiválóan el tud mesélni, el tud játszani. Van 4 db nagy méretű babája is, akik szinte jó barátnői voltak kiskorában. Mindnek van neve, jellemzői, tulajdonságai. Nem gyakran, de még játszik velük. Viszont szépem sorban üldögélnek a szobájában. Öltöztetni nagyon szereti az összes babát, figurát. 5 - 6 éve készít, varr nekik ruhákat, melyhez kapott is egy jókora varrós dobozt. Játék-varrógépekkel nem volt szerencsénk, így maradt a nagy singer, melyet férfi létemre én tudok itthon használni. (anyukám varrónő volt, mielőtt pedagógus lett, tőle tanultam)


A LEGO mindannyiunk kedvence! Szerintünk az kortalan játék, szórakozás. Megvannak a mi gyerekkori készleteink is, de igen jelentős gyűjteményünk halmozódott fel az elmúlt 25 éveben, amióta gyerekeink vannak. Primo, Duplo, majd jöhetett a klasszikus apró lego. Jó néhány vitrinben tartott gyűjtői darab. Ezek egy része a gyerekeké, melyekkel ritkán, de játszanak. Nem építik át, inkább csak várost képeznek a lego vonatpálya körül. (várak, scooby doo kastély, Friends, Tűzoltóság, Rendőrség, Mentők, épületek, kamionok, autók) Mindez mellett van egy nagy adag vegyes lego, melyek a kreatív építésre vannak. Ezekből rendszeresen alkotnak, amikor ihletük van!

2020. szept. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!