Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mik azok a nevek, amiket ti...

Mik azok a nevek, amiket ti átraknátok a másik nemhez?

Figyelt kérdés

Tehát szerintetek túl fiús lánynevek, vagy túl lányos fiúnevek.


Érdekelnek a vélemények. Indokot is írhattok, hogy miért :)



2020. szept. 12. 16:54
1 2 3 4 5
 21/48 A kérdező kommentje:

"Jelentettem a primitív, bunkó kérdésedet."


Ezt a privit egy Videru nevű felhasználódót kaptam. Szerintem megbántottunk egy Villőt. :D


Elfelejtettem írni, hogy no offense, PC harcosok. Honnan veszitek, hogy az én nevem nincs azok között és nem az ihlette a kérdést?


Vicc, hogy mennyi hópihe lelkű ember van. :D

2020. szept. 12. 22:52
 22/48 anonim ***** válasza:
97%

Érdekes, nekem is egyből a Jácint ugrott be, mint sokaknak. Valahogy megszoktuk, hogy a virág-nevek női nevek - hát ez viszont pont nem az. Az Ariel szintén. Köszi Disney-nek és persze a kis hableánynak, de nekem az Ariel női név, erre egy ismerős fiát így hívják.

A többek által említett Hedvig nekem női név, bizonyára hatással van erre az, hogy gyerekkorom óta egyik legjobb barátnőmet épp így hívják :)

A szintén többek által említett Villő meg a kedvenc női nevem, ha született volna lányom, ez a nevet kapta volna.

2020. szept. 12. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
81%
Gorda, Vida, Ninon, Mikolt, Noa, Árnika, Ármin, Bejke, Döniz továbbrais:), Gertrúd, Villő, Árlen, Özséb, Hedvig(Ludvig egyértelmű,hogy fiú, a Hedvig meg majdnem ugyanaz), Aurél fiú, Aurélia lány, viszont Teréz és Terézia mindkettő lány; ez nekem túl fura. Egyébként az Andrea régen nekem is túl kemény volt talán, de azt gyorsan elfogadtam,hogy az lánynév, azzal nem volt bajom. Adrián név még pl elsőre tök fura volt. Adél név is tök fura volt, de még másodikra is. Majdnem ugyanaz, illetve hát nagyon hasonló az Ábelhez, ami nekem egyértelmű, hogy fiú, Adél olyan kemény hangzású. Elvileg még pl Felhő az fiúnév, pedig szerintem inkább lányhoz illene. Martinka elvileg lánynév, de szerintem ilyen formában ez csak a Martin becézése kéne,hogy legyen ; nagyon max a Martináé. Vannak még olyan nevek is, amiket nem tudok mire vélni, hogy tehát egyáltalán nem illenek szerintem már eleve emberhez se, nemhogy nemet illető kérdés legyen; hogy ez most fiú, vagy lány. Vida is azt hiszem, hogy fiú, pedig majdnem olyan, mint a Léda, Matilda, Linda, Brenda, Vanda, Vrinda; igen, az Adélt, ha megfordítjuk , úgy nőies lesz neki a csengése. :):) Tehát ezt az utóbbi felsorolást a Lédától most azért kezdtem, merthogy asszem, a Vida elvileg fiúnév Mo-n.
2020. szept. 12. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
94%
Meg amúgy esetleg a Milán talán lehet, hogy nem túlzottan lányos, de talán egy kissé, úgy mint valaki írta a Noelt pl. Tehát csak annyira, tehát az olyan lágy; de amúgy nemtom; inkább mégiscsak a fiú nevek közé raknám; vagy nem is tudom, én eleve nem is adnám ezt pl, mert nekem nem tetszik; de a Noel név az pl fain. :):)
2020. szept. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 A kérdező kommentje:
A Vida biztos valami ősmagyar név, azért fiúnév, és nem lánynév. Lehet, hogy ezer éve olyan mindennapi volt, mint ma egy Péter vagy István :D
2020. szept. 12. 23:48
 26/48 anonim ***** válasza:
100%

Hú,23. és 24. vagyok, eszembe jutott még pár név; ezeket először mikor megláttam, nem tudtam hova tenni:


Zolna, Zolta, Zsolna; tehát azt hiszem, itt , kérdésben találkoztam ezekkel a nevekkel először; és akkor nem is írta oda az adott szülő, hogy milyen nemű gyermeknek adná; és akkor fú, nem is tudtam eldönteni, hogy milyen nemű emberkének gondolta.

Ja és még egyik anyuka pedig a Borostyánt (hasonlít Terestyénhez,ami egyértelműen fiú) akarta adni a kislányának; azt hiszem, már kérvényezte is valaki; és már szerepel a nevek között. Én pl egyébként a Borostyánt sem adnám embernek, de ha igen, akkor már inkább fiú.

2020. szept. 12. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
100%

*Ja meg még van még ilyen gyönyörű keresztnév, hogy


Nyeste.

Vezetéknévnek cool, de női keresztnévnek egyáltalán nem illik oda szerintem azok sorába.

2020. szept. 13. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
100%

Jácint

Ariel

2020. szept. 13. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
50%
Jokébed
2020. szept. 13. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
100%
Jácint, Norma
2020. szept. 13. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!