Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi van akkor, ha egyik fél...

Mi van akkor, ha egyik fél akar második gyermeket, a másik viszont nem?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy erre az a logikus válasz, hogy ha egyik fél nem akar, akkor ne is legyen. De hol van a másik fél ebben a történetben, az ő vágyai? Járt már valaki hasonló cipőben? Mi lett végül?
2020. jún. 23. 10:53
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Mi is így vagyunk. Én nem akarok másodikat, férjem igen. Azt hiszem érthető az álláspontom. Noha nagyon jó természetű babám van, álomterhességgel, a szülés horror volt, senkinek se kívánom. Sok vajúdás után sürgősségi császár, frusztrált, bunkó, megfásult kórházi dolgozók, komplikáció, a szoptatás is kudarcba fulladt. Soha többé nem akarom átélni. Férjem vágyik még egyre, viszont megértjük egymás érzéseit.
2020. jún. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is a férjem akart, én nem igazán. Beadtam a derekam... viszont 1 hete folyamatosan vérzek a 2. babával és,ha már itt van, akkor remélem, hogy minden rendben lesz. Már nagyon szeretem és nem bántam meg, hogy van... már csak azt szeretném,ha magamhoz tudnám ölelni és látnám a férjem szemében azt a büszkeséget,mint,amikor a kezében fogta a lányát. :( Hihetetlenül jó apa és jó férj. Úgy éreztem igazán megadhatom neki,amit szeretne,mert ő is bele egyezett az első gyerekbe,akit én akartam jobban, ő,pedig tartott a dologtól. Nekem is sürgősségi császárom volt,majdnem megvakultam egy neurológiai probléma miatt. 30 órát vajúdtam. Már megbeszéltük, hogy program császár lesz, hogy ilyen még egyszer ne fordulhasson elő. Rendezgetem a szobáját kisfiú ruhákat vásárolok,mert fiú lesz. Mindig is vegyespárost akartam mielőtt megszületett a lányom. :) Kereknek érzem az életünket, bár ez a hematóma nagyon kiborító. Mindenesetre örülök neki, hogy hallgattam rá. Úgy vigyáz ránk és úgy szeret minket, hogy tényleg példaértékű.
2020. jún. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem amelyik fél nem akar, az nevelni sem fogja akarni.minden a masik nyakàban lesz, ö meg menekül

Es a szeretö elött meg magàt àllitja be àldozatnak meg angyalnak.

2020. jún. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
38%

Szerintem erről is a házasságkötés előtt kell beszélni.

Nem úgy, hogy megbeszélitek, hogy X db gyerek legyen, se több, se kevesebb, de úgy, hogy alapvetően egykében gondolkodtok, vagy legyen testvére, vagy testvérei.

Nem árt, ha van némi rugalmasság mindegyik félben.

A szülés kellemetlen élményei viszont nem kéne, hogy befolyásolják a döntést (persze férfiként ezt könnyen mondom :D). A terhesség 9 hónap, a szülés körüli időszak pár hét, a kórházban töltött idő pár nap. A gyerek meg utána 30-40-50 éven át életetek része lesz. Pár nap kellemetlenség miatt eldobni évtizedeken át tartó örömöt nem vall nagy bölcsességre.

Más kérdés, ha az orvos szerint nagyon kockázatos lenne kihordani ilyen-olyan okok miatt.

A gyereknek egyértelműen az a jó, ha lesz testvére és kis korkülönbséggel, ezt is vedd figyelembe.

Nálunk pl. az első nehezen jött össze, ezért nem is gondoltunk másodikra. Ráadásul "öreg" szülők is vagyunk. Nem is foglalkoztunk a kérdéssel, egész gyed-gyes alatt nem is esett teherbe a feleségem. Visszament dolgozni, erre hipp-hopp teherbe esett (az állás persze így elúszott). Természetesen örömmel vártuk a másodikat, és most látjuk igazán, hogy első gyerekünk mennyit kapott azzal, hogy három és fél év korkülönbséggel lett egy kistestvére. Vagy megfordítva: miről maradt volna le, ha nem születik kistestvére. Nyilván, ha van kisgyerekes baráti körötök vagy a rokonságban hasonló korú gyerek, akikkel könnyen és szívesen találkoztok, akkor az egyke gyerek is többé-kevésbé átélheti azokat az örömöket, amiket a testvérrel rendelkezők. Ha meg nagy a korkülönbség a testvérek között (mondjuk 8-10 év), akkor gyakorlatilag két egyke gyereket nevelnek föl a szülők.

2020. jún. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
94%
Nálunk is a férjem akar, én nem. Koraszüléssel zárult az amugyis nehéz terhességem. Örülök hogy egészséges lett mindennek ellenére, de nem akarom megkockáztatni hogy legközelebb nem lesz ilyen szerencsénk.
2020. jún. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
87%

Persze, hogy akar még egy gyereket akinek fele annyi lemondással meg felelősséggel sem jár.

Én is úgy gondolom, hogy erről már jóval az első gyerek érkezése előtt beszélni kell. Nem csak olyan szinten, hogy "Hány gyereket akarsz? -Kettőt. -Oké.". Hanem a gyerekvállalás mögötti valós motivációkról (nem-e bizonyítási vágyból vagy családi, társadalmi nyomásra akarja esetleg a gyereket stb.), hogy mennyire látja a párod reálisan a gyerekvállalást, a felelősségek felosztásáról mi a vélemény stb stb. Hogyha a gyerekvállalás komoly lelkizős, nagy beszélgetős témaként folyamatosan jelen van a kapcsolatban akkor elég könnyű kiszűrni ha a párod nem megfelelő motivációk miatt akarja a gyereket vagy nem látja reálisan, nem fogja kivenni a részét belőle.

Én ilyen esetekben mindenképpen azt mondanám, hogy a gyerek érdeke legyen az első. Nagyon nem jó egy gyereknek ha nem is akarják. Nem fogod tudni megfelelően nevelni. Aki már az első gyerekbe belerokkan annak nem szabad másodikat vállalni. A meg nem születő gyereknek ez az érdeke. Egy ilyen helyzetben el kell engedni az önző vágyakat és végiggondolni, hogy szerencsétlen gyerekre milyen hatással lenne ha úgy érkezik, hogy nem is akarja az egyik fél és nem is alkalmas már rá az első gyerek utáni kiégés miatt.

2020. jún. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
95%
Tudom, h nem leszek nepszeru, de ha a no nem akar, azt en jobban megertem es elfogadom. Mivel osszessegeben 3-4 evig neki valtozik meg az elete. Azt kompromisszumnak tartom, h a gyedet felesbe csinaljak a szulok. Ha a ferfi nem akar, azt kevesbe ertem.
2020. jún. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A férjem az, aki nem akar. Mindig több gyereket terveztünk, úgyhogy nem mondanám, hogy ez nem volt megbeszélve.
2020. jún. 23. 20:53
 9/9 anonim ***** válasza:
77%
Akkor tőle kéne megkérdezned, mitől változott meg a véleménye. Előrébb lennél, mintha idegenek a saját élettörténetüket leírják neked.
2020. jún. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!